Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Kundeutbytte :) logg deg inn å se :)

Åja. Jeg har ikke skadeforsikring der, bare reiseforsikring, og var ikke kunde der i 2012, så de var visst ikke så lystne på å gi meg penger dessverre. :(

Skrevet

Lola: Rear betyr bak.

Akkurat kommet inn fra kveldstur i deilig vær, og nå begynte det å regne skikkelig. Skal man gå og hente boka si, eller skal man legge seg og lese tro?

Skrevet

...døde pad til Mac helt. Noen som vil sjekke om de selger mus på Clas ohlson som jeg kan bruke til?

Kjenner jeg har Abstinenser alt her jeg sitter på Tlf :P

Du kan bruke hvilken som helst mus, de har en på Jula til 39,- som ikke er så ulik den jeg har på min på jobb.

Klær vasket, oppvaskmaskin snart ferdig, trappevasken tatt, kofferten påbegynt, og negler lakkert.

Skrevet

Hurra! Robert har A-hofter! :D

Gratulerer med fin bokstav :bananas:

Kjenner nervene til søndagen nærmer seg med storm skritt..Vi er ikke helt start klare,men jeg får prøve og tenke på at vi tar det som konkurranse trening :ball: Bella er skikkelig frøken vil ikke om dagen så dette tyder bra på søndag :gaah:

  • Like 1
Skrevet

Er det normalt at hunder har litt ørevoks?

Aldri lagt merke til det før, men nå har jeg ikke sett så himla mye inni øret til Ozzy heller. Han har rista litt på huet i det siste så lyste med lommelykt i ørene, og han har jo ørevoks der..

Bør jeg kjøpe ørerens eller noe?

Skrevet

Er det normalt at hunder har litt ørevoks?

Aldri lagt merke til det før, men nå har jeg ikke sett så himla mye inni øret til Ozzy heller. Han har rista litt på huet i det siste så lyste med lommelykt i ørene, og han har jo ørevoks der..

Bør jeg kjøpe ørerens eller noe?

Vanlig voks uten mørk farge bruker jeg å fjerne med en lofri klut med lunkent vann som jeg surrer rundt fingeren. Er voksen brunlig vasker jeg med noen få dråper tetreolje i et par dl vann (for det har Tulip sagt).

Nå tar jeg mitt sedvanlige svalestup med flikkflakk og dobbel helskru rett i bingen. Natta!

Skrevet

Lola: Rear betyr bak.

Akkurat kommet inn fra kveldstur i deilig vær, og nå begynte det å regne skikkelig. Skal man gå og hente boka si, eller skal man legge seg og lese tro?

Ja vet hva rear betyr, men hva er rear på selen finner jeg ikke ut :lol: for det er jo ingenting som er den lengden som står på tabellen.

Skrevet

Så ikke alle tror det, så ser heldigvis ikke alle Collies sånn ut altså. De ekstreme franske-østblokkland- russerne derimot.... Extreme Chow chow wannabes.

Når ble bakbena til en chow chow sånn? :icon_confused:

Skrevet

Har ikke lest igjennom tråden enda (holder på), men God Bedring til Tesh!! :hug:

Og veldig trist å lese om Bambi til Yodel. :cry::hug:

Skrevet

Syns jeg det er kjedelig å redigere bilder, så da finner man på ting for å gjøre det litt mer gøy. :lol:
IMG_0710_Calypso.jpg

  • Like 6
Skrevet

Burde kanskje endret teksten til "She's right behind me, isn't she?!!".

Men gidder ikke. :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg fikk jaggu karra meg ut på joggetur før det blir natta her. Bare føne håret og så flette det så jeg får fine bølger i håret (som går ut etter en halvtime med løst hår imorgen men)..

Skrevet

Akkurat nå sitter jeg og er litt :| etter å ha tenkt igjennom hvor lenge jeg har snakka med ei jeg møtte på FH(forumhest), uten å dra oppover for å møte henne enda(hun bor 3-4 timer unna)! Vi begynte å snakke sammen da jeg var 13, og jeg blir 20 i år jeg... :|

Edit; Og der ble jeg mer :lol: etter å ha lest dette

"Kvinnfolk er som en plate melkesjokolade. Sjarmerende innpakning, vanvittig fristende, utrolig søt, til tider kvalmende, deilig når du har fått i deg en bit, lett å få nok av, absolutt ikke bra for deg, umulig å ligge unna, og fryktelig vanskelig og dele med andre."
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...