Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Åh nå begynner milo å få igjen kontrollen på kroppen endelig. Kan drikke av akvariet uten at jeg er redd han skal ramle nedi :lol: Og han søker til meg for kos og trøst :wub:

  • Like 1
  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Og så digget jeg denne! :D

969668_580241685343892_1657770421_n.jpg

Nå har jeg lest den fem hundre ganger og forstår fortsatt ikke hva som står! :lol:

Du verden så trøtt. Ut en tur og så senga snart tror jeg. (Men kjenner jeg meg selv rett så kvikner jeg til utover kvelden, og så er jeg like trøtt i morgen. Bra jeg ikke må stå opp fem på syttende mai for å stryke bunadskjorter i alle fall da).

Skrevet

Kommet hjem fra 1,5 times tur i regnet. Møtte omtrent ingen på tur inni skogen :ahappy: Av og til er det fint med regn altså!

Nå leser jeg på treningslinker jeg har fått tips til i fitnesstråden og klarer ikke å løsrive meg for å ta oppvasken. Rart det der.. :lol:

Skrevet

Ingen jeg kjenner vel? :lol:

Kan jeg aldri tenke meg, eller :lol: Men takk for at du sier det du mener, betyr mye for meg å høre hva andre tenker og tror :)

Skrevet

Valpen har ladet opp, og er akkurat nå litt :w00t::jump::bananas: Vi trenger en bitesmiley her også :P Urokråka har virkelig pågangsmot ja...

  • Like 1
Skrevet

Veeeldig viktig å belønne seg selv. :aww: Det var derfor jeg startet dagen med smågodt. Nå er jeg faretruende nær de 1000 ordene jeg skulle skrive i dag - kaanskje jeg klarer ennå litt, sånn at det bare gjenstår 4 sider når jeg sier meg ferdig for dagen?

Belønning og motivasjon er alfa og omega, tross alt.

Derfor skal jeg nå gjøre ferdig de sakene jeg fikk pålagt under dagens skypestyremøte, før jeg løper til Kiwi med tre poser flaskepant og ser hvor mye god mat jeg får for de pengene. De stenger 2300, så jeg bør klare det.

For øvrig synes jentene det er kjemperart at jeg satt i sofaen og snakket med fem mennesker de ikke kan se.

Dette er en forferdelig dag som bare blir verre og verre :cry: Har gaatt og bitt meg i tunga saa jeg ikke skulle grine paa jobb i hele dag... Naa kommer jeg meg ikke hjem... Stakkars Aida min :cry: Har lyst til aa bare synke ned i jorda og aldri komme opp igjen. :icon_cry:

:console:

Kjennes ut som hele kroppen min er skambanket, men kan ikke huske å ha vært i noen slåsskamp? :/

Da må du vel ha vært ille full, da ;)

Guest Gråtass
Skrevet

Svært aktiv schäfervalp gis bort til førstbydende..

Akkurat nå er Qule Qnut alt annet enn kuuul, han er tvert imot en liten dritt som jeg snart hiver i bilen, så jeg kan få 5 min uten faenskap..

Den som sier at valper er såå søte og gromme, de kan komme hit å være barnevakt noen timer så tenker jeg pipa får en annen lyd, de er ikke søte, de er slitsomme.

Skrevet

Imorgen 16 mai går flyet, kl 20. Han skulle blitt plukket opp ca kl 18:30 på "korttidsstopp" plassen på Gardermoen.

Ånei, da kan jeg ikke dessverre. Men det er jo mange soniser i Oslo-området, sikkert noen andre som har muligheten til å svippe ham opp? Det er jo ikke lange turen :)

Skrevet

Skal du til Bø? Det kan hende jeg kan spørre om noen jeg kjenner på en klinikk der vet om noen som kjenner noen. Alle på klinikken har iallfall minst èn hund :D

Ja, jeg skal til Bø.. Det ville være super, om du kan spørge om nogen kender nogen som vil have en sød dansk jente boede... :D Det vil være FANTASTISK!

Skrevet

Jeg blir nesten sjokkert over meg selv jeg.. Som faktisk blir sjokkert over avlen til andre :|

"XXXX fikk-d på albuene men hd fri. Var ikke det vi håpet på. Kan hende det kom fra når jentene slost. Så få vi se om det blir paring. Eller ny røntgen for å se."

yes da...

La meg gjette.... Rottisfolk? :P

......har vi vært en tur bortom klubben å heiet på de som stilte til bronsemerkeprøve :cheer:

Etterpå fikk Harly trene litt lp og Lykke fikk trene litt utstilling.

Kjøre til Fredrikstad for å stille en langbeint ramp som mangler halvparten av tenne sine.... Jaja :lol:

  • Like 1
Skrevet

Kan jeg aldri tenke meg, eller :lol: Men takk for at du sier det du mener, betyr mye for meg å høre hva andre tenker og tror :)

Det var vel ikke bare meg som tenkte og trodde litt for en stund tilbake. ;) Vent og se hvordan småttisene blir, undersøk mer om arvelighet på haleknekk og ikke minst om det kan være skadelig. Om hundene dine er langt over snittet for rasen og du ikke risikerer misfostrede avkom burde det jo være greit? ;)

  • Like 2
Skrevet

Kiri kan komme hit på ferie. :D

Dragedronninga mi hadde sikkert syntes at det var helt greit, spørs om jentene dine hadde ment det samme når de ble kjent med divanykkene :lol:

Skrevet

vært på en veldig lang biltur som endte i en emosjonell rollercoaster :lol:

Men nå spiser jeg kebab og har ledd på telefonen med Marvin. Synes mest synd på Issi som endte med 4 timer i bil og ingen trening :P

Guest Gråtass
Skrevet

.. og nå sover jævelungen, så nå må jeg sitte helt stille og ikke røre meg på minst 30 min, så jeg får litt fred i heimen.. Jammen begynner de batteriene å ha lang kapasitet.

Betale regninger da når jeg allikevel sitter her.

Guest Jonna
Skrevet

Er det lov å suttre over en hund som må igjennom kl 3 programmet 3 ganger omtrent uten annen belønning enn klapp på skulderen før den kommer i rett modus?

Tror jeg slenger ut 2 km spor på morgenen før vi skal debutere k kl 3 jeg :P

Skrevet

Dragedronninga mi hadde sikkert syntes at det var helt greit, spørs om jentene dine hadde ment det samme når de ble kjent med divanykkene :lol:

Haha, hun hadde sikkert sklidd rett inn her. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Ja, jeg skal til Bø.. Det ville være super, om du kan spørge om nogen kender nogen som vil have en sød dansk jente boede... :D Det vil være FANTASTISK!

Sånn, da er jungeltelegrafen i gang :)

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...