Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jobber som sikkerhetskontrollør på Flesland. I januar skal jeg begynne å studere matte og fysikk. Deretter blir det enten ingeniør eller psykolog av meg. Det kommer an på hvordan matten går og hva hjertet mitt sier er rett i April :)

  • Like 1
  • Svar 117
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dyrepeleier Sykepleier Elektriker Veterinær Hovslager Saueklipper Stalljente Rørlegger Hestetemmer Hundekjører Rytter Gjeter Husmor Økonom Vaskehjelp Mekaniker Snekker Jordmor +++ A

Utdannet intensivsykepleier og hygienesykepleier; holder for tiden på med utdanning til brannkonstabel. Har jobbet 20 år innen akuttmedisin, 15 år i brannvesenet på deltid og er på sjette året fu

Hjemmeværende husmor

Skrevet

Jobber på lager/lagerkontor, ikke utdannet til det, men vurderer og hive meg med på fagbrev i logistikk og lager neste gang det arrangeres på jobb iom at jeg har over 5 år praktisk erfaring og får det dekt av jobb, skader ikke og ha det uansett hva jeg vil drive med seinere. Synes jobben er grei, begynner og bli litt lei av det vanlige lagerarbeidet iom at det ikke er spesielt spennende, men finnes en del andre spennende jobber innenfor logistikk og lager som jeg absolutt kunne ha fortsatt med.

Om jeg noen gang orker og gjøre ferdig utdanning, er det vell 3 muligheter som står høyt på listen. Kjørelærer har jeg hatt lyst til lenge, vernepleier synes jeg virker veldig interessant og lederutdanning på BI.

Ellers synes jeg fagforeningsarbeid er spennende og om formen blir bedre kommer jeg til og stille til valg igjen nå til våren, da er det også et mål og komme meg inn i organisasjonen sentralt og kanskje satse på en "kariere" som forbundssekretær, det virker som en utrolig spennende, variert og interessant jobb.

  • Like 1
Skrevet

Er jo fortsatt bare en ungdom som går på skole , men planen er og gå transport og logistikk også ta maskinførerbeviset , og dermed jobbe i familiebedriften vår som er transport og anlegg :) jobber der i helgene:)

Skrevet

Akkurat nå jobber jeg i barnehage og som hundemassør.

Holder på å utdanne meg til instruktør.

Til høsten har jeg lyst til å begynne på skole igjen og har lyst til å jobbe med både barn og hund, så vi får se hva det blir :)

Skrevet

I skrivende stund er jeg hjemmeværende "husmor" for dyra :P Men nå på nyåret skal jeg prøve å komme meg ut i praksis/jobb (må bare finne ut hvordan jobb jeg vil ha) frem til høsten igjen hvor jeg skal ta det fjerde og siste året på VGS så jeg får studiekompetanse :)

Skrevet

I morgen begynner jeg i ny jobb, skal fortsatt jobbe i butikl, men skal tilbake til der jeg tok fagbrevet - en større kjede. Tror det blir moro med mere fart enn der jeg har vært nå, for rolig for meg der :P

Også holder jeg på med studuekompetansen, tar den over nett samtidig med jobb. Planen er å ta førskolelærer utdanning mår kompetansen er i boks :)

  • Like 1
Skrevet

Student frem til sommeren, minst

Ved siden av har jeg verdens beste deltidsjobb. Vertinne i Lillehammer Olympiapark. Har ulike events av ulik størrelse gjennom året. Alt fra utdrikningslag med 8 personer, til store events i millionklassen med åpningssermonier med fakler/fyrverkeri etc. i Lysgårdsbakken. Spennende, utfordrende og morsomt! Får dessuten ofte teste aktivitetene i arbeidstiden, noe som blant annet inkluderer å kjøre bob i bobbanen ;):)

Skrevet

Har planer om å studere norsk eller nordisk litteratur/historie-ish til høsten. :) Hva det blir for noe av meg må tiden vise, men har planer om å kombinere dette med å være sauebonde på si :P

Edit: Jobb ja! Jeg prøver å få meg jobb nå, frem til sommeren, men det er jammen ikke så lett!

Skrevet

Har planer om å studere norsk eller nordisk litteratur/historie-ish til høsten. :) Hva det blir for noe av meg må tiden vise, men har planer om å kombinere dette med å være sauebonde på si :P

Jej, velkommen skal du være! :)
Skrevet

Bachelor i naturgeografi, skriver på master i naturgeografi om flom i Glomma og klimaendringer nå, UiB. Skal visst bli ferdig i mai, så vil jeg bli planlegger eller forsker eller gjøre noe annet spennende! Jobber ved siden av studiene.

Skulle jeg valgt igjen hadde det blitt enten geografi, pedagogikk eller biologi/etologi.

Skrevet

Har bachelor i Utviklingsstudier fra Universitetet i Oslo, og har master i internasjonale menneskerettigheter ved UiO. Jobber for tiden i Amnesty International:)

Guest Michellus
Skrevet

Også lager jeg pizzadeiger i Stallen (ja, det er en pub altså) :D Student, to jobber, gubbe og to bikkjer. Herlig! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...