Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Syntes det er litt passe av en nettbutikk å hente bilder på google og bare bruke de, uten å sjekke hvor de er fra en gang. Hvis du googler "non stop sele" kommer jo bildene opp, men det kommer da også opp hvor de er fra (hundesonen.no).

Nei, utrolig frekt og lite profesjonelt..

Hadde det vært mitt bilde ville jeg sendt faktura. Hadde ikke holdt med en copy&paste beklagelse. :P

  • Svar 117
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Akk, disse arbeidsuhellene altså. Der går man rundt på jobb, og så snubler man helt uvitende i et bilde på internett og går rett på snørra! Og idét man flyr med hodet rett mot veggen så sneier nesa bo

Beklager at jeg ikke har oppdatert dere her inne, men jeg ville snakke med en advokat før jeg gjorde noe videre i saken. Men mail med erstatningskrav er sendt til Petworld, så får vi se hvor seriøs

Jeg bryr meg fordi hvis man ikke gjør det så kommer de til å gjøre det samme igjen og igjen og igjen, de får jo ikke konsekvenser for det. En nettbutikk burde vite bedre enn å bare plukke bilder fra

Skrevet

Om du er student tjener du kanskje lite nok til at du har rett på fri rettshjelp. Sjekk advokatenhjelperdeg.no for mer info og råd. (Gjett hvem som nylig har begynt å jobbe i advokatforeningen :P )

Forøvrig kan dere fortsatt sende faktura og si at bildet er allerede benyttet, og at de må betale for det. Jeg ville ikke godtatt noe mindre enn 1500, men startet litt høyere!

(Edit: Oppdaterte gubben på saken, og han syntes det var strålende at de har innrømmet bildebruken (som de implisitt gjør i svaret sitt), slik at dere kan gå over på hvor stor kompensasjonen skal være) ;)

Skrevet

Ennå bedre(i tillegg) er å spre hva de holder på med - hvordan de utnytter andre for egen vinning. Info har jo kommet fram her og den stemmer har jeg sett, så det at flere/mange ikke handler fra de er det eneste slike skjønner. Jeg vil ikke handle en eneste ting utifra hva det jeg vet om dem nå.

Skrevet

Jeg likte nettbutikken deres og har lagret den. Men jeg kommer heller ikke til å handle der nå når jeg har lest denne tråden. Jeg la forøvrig igjen et par kritiske spørsmål vedr bildebruk på FB sidene deres i går. De har selvsagt ikke kommentert... Sent from my iPad using Tapatalk HD

  • Like 1
Skrevet
Jeg likte nettbutikken deres og har lagret den. Men jeg kommer heller ikke til å handle der nå når jeg har lest denne tråden. Jeg la forøvrig igjen et par kritiske spørsmål vedr bildebruk på FB sidene deres i går. De har selvsagt ikke kommentert... Sent from my iPad using Tapatalk HD

Er de slettet eller er jeg blind?

Skrevet

Årh, har så lyst å skrive en "hei, hvorfor har dere labradorvalper til salgs året rundt" på fb-veggen, eller noe sånn som "apropo dyrevelferd...". Men nei. Det må finnes andre måter å stoppe disse folka på.

Skrevet

Jeg fikk svar på innlegget mitt, jeg tror ikke det ligger synlig på veggen bare. Samme standardsvar som de to andre her. En platt unnskyldning og info om at bildene var fjernet. Jeg spurte om de hadde noen intensjon om å betale for seg i form av et lite plaster på såret, men det spørsmålet overså de glatt. Useriøst! Sent from my iPad using Tapatalk HD

Skrevet

Beklager at jeg ikke har oppdatert dere her inne, men jeg ville snakke med en advokat før jeg gjorde noe videre i saken.
Men mail med erstatningskrav er sendt til Petworld, så får vi se hvor seriøs nettbutikk de egentlig er.

Har du sendt noe mer mail til de Lola?

  • Like 10
Skrevet
Beklager at jeg ikke har oppdatert dere her inne, men jeg ville snakke med en advokat før jeg gjorde noe videre i saken.

Men mail med erstatningskrav er sendt til Petworld, så får vi se hvor seriøs nettbutikk de egentlig er.

Har du sendt noe mer mail til de Lola?

Nei har ikke gjort noe mer jeg... jeg vet ikke hva jeg skal gjøre :lol: jeg bryr meg egentlig ikke så hardt som jeg sikkert kanskje burde. Hvordan har du gått frem?

Skrevet
Nei har ikke gjort noe mer jeg... jeg vet ikke hva jeg skal gjøre :lol: jeg bryr meg egentlig ikke så hardt som jeg sikkert kanskje burde. Hvordan har du gått frem?

Jeg bryr meg fordi hvis man ikke gjør det så kommer de til å gjøre det samme igjen og igjen og igjen, de får jo ikke konsekvenser for det.

En nettbutikk burde vite bedre enn å bare plukke bilder fra google for å selge produkter, de skal enten få bilder fra leverandør/de som har lagd produktet eller kjøpe bilder av andre. Eller faktisk putte selen på egen bikkje og ta bildet selv.

Hvorfor skal de tjene penger på å bruke våre bilder?

Hadde noen tatt bildet å brukt det til noe man ikke tjener penger på, så hadde jeg nok ikke brydd meg annet enn å bedt de fjerne bildet hvis jeg ikke likte måten bildet ble brukt på.

Jeg sendte de en mail med erstatningskrav, og informasjon om at saken blir tatt videre til en advokat hvis de ikke ville løse dette på den enkle måten.

  • Like 9
Skrevet
Hvordan formulerte du det og sånn, hva krever du? Ja jeg bør sikkert sende dem en mail jeg og da. Var jo faktisk 3 bilder.

For all del, ta betalt per bilde!

  • Like 3
Skrevet

Da har jeg fått svar fra petworld, og de imponerer meg ikke.
De beklager nok engang, men mener at siden bildet har blitt brukt på ett produkt de ikke selger så mye av så synker verdien av det man kan få i kompensasjon, så eneste de er villig til å betale er en fôrsekk.
Og de kaller det hele ett arbeidsuhell.

Akkurat som om det er mindre stjeling hvis man bruker det man har stjålet på noe de ikke selger så mye av. :rolleyes:

Skrevet
Da har jeg fått svar fra petworld, og de imponerer meg ikke.

De beklager nok engang, men mener at siden bildet har blitt brukt på ett produkt de ikke selger så mye av så synker verdien av det man kan få i kompensasjon, så eneste de er villig til å betale er en fôrsekk.

Og de kaller det hele ett arbeidsuhell.

Akkurat som om det er mindre stjeling hvis man bruker det man har stjålet på noe de ikke selger så mye av. :rolleyes:

Plis ta det videre! De kan seriøst ikke holde på sånn!

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...