Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil bare sende over en stor klem til deg, Enits :hug: Han var heldig som kom til dere, men utrolig synd han har vært mye syk og sliter med redsler - jeg vet godt hvordan det er å ha en hund som er redd for alt mulig, og det er verken gøy for hund eller eier. Det er trist, men du vet du gjør det rette for begge parter. Det er ingen som kan komme å si dere ikke har gjort alt for Mezzi.

  • Svar 552
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da ser det ut som jeg igjen endelig skal bli hundeeier! Denne gang er valget bak rasen mer gjennomtenkt og planlagt, i tillegg til at det er en "voksen" hund. Mezzi er en finsk lapphund, hann

DA er Mezzi kommet! Love at first sight! Nydeligere i virkeligheten enn på bilder er han også! Turen gikk fint, men han er noe stresset. Ikke rart når han ikke er vant til å være med andre enn

Et av de gode øyeblikkene:

Skrevet

Jeg sier som de andre. Snakk med henne om det, slik at hun kan ta et valg selv. Ingenting er værre for henne å tenke på at hun ville vært der den siste stunden med han, men ikke fikk mulighet. Nå har hun et valg.

Men dere gjør absolutt det rette for han syns jeg!

Dere har gitt han det beste han kan få på slutten av sitt liv, og det er de gode stundene dere kommer til å sitte igjen å tenke på, og minnes han på. Han har hatt de beste forutsetningen hos dere på et godt liv, og dere har gjort alt dere kan for at han skal få det bra!

Masse masse klemmer herfra! :hug:

Skrevet

:hug::hug:

Det er utrolig trist, men dere har gjort alt dere kan, og han er heldig som fikk komme til dere. Dessverre går det ikke alltid som man håper og ønsker og det er tungt, men jeg tror dere gjør det eneste rette nå :hug:

Skrevet

Huff har lest de siste sidene i denne tråden. Sitter her på jobb, og tårene triller :( Er bare glad at jeg sitter med ryggen til døren, slik at ingen ser at jeg kjemper mot en klump halsen. Kjenner dere ikke, men en slik situasjon unner jeg ingen. Stakkars Mezzi.. Det er tungt å gjøre noe slik når hunden tilsynelatende ligger helt normal ved siden av deg, og iløpet av den siste dagen så innbiller man seg nok at hunden egentlig ikke er så syk.. Men lykke til i morgen, kjenner at jeg er glad det ikke er meg... Får helt vondt i hjerteroten av å høre at avlivningstime er bestilt. :/ Vart han skikkelig opp i dag! <3

Skrevet

Takk for klemmer, de trengs.

Idag og imorgen frem til avlivning skal han være kongen på haugen. Han skal få ligge på sofaen, være med opp å sove på soverommet med oss i natt og få så masse mat og godis han bare vil (nesten, vil ikke gjøre han dårlig)

Så skal vi gå tur sammen og være ute sammen. Leke og kose oss. Gjøre det beste ut av den lille tiden vi har igjen sammen.

  • Like 4
Skrevet

Stor klem til dere :hug: Man blir så inderlig glad i disse dyra våre og det er så vondt å gi slipp på dem :( Men dere har virkelig gjort det beste. Mezzi har hatt noen flotte mnd hos dere...all ære til dere for det dere har gjort :heart:

Skrevet

Tårene triller her. Mezzi har vært heldig som har fått noen flotte måneder sammen med dere. Masse klemmer herfra :hug: :hug:

Skrevet

Har gjort det. Men hun forstår det ikke helt

Forståelsen vil komme etterhvert. Hun har jo sett hvor urolig og oppjaget han kan være, og når han er borte er han helt stille, helt rolig. Døden er fortsatt abstrakt for såpass små barn, så det å få være med og oppleve det vil gi henne en bedre forståelse, om ikke i morgen, så kanskje til neste år..

:hug:

Skrevet

Kjenner dere ikke, er så ny her inne, men jeg har lest hele tråden, så flinke og tålmodige dere har vært med Mezzi, dere har virkelig prøvd alt.

Så synd at de ikke finner ut hva som er galt, og at han ikke blir bedre med stresset. Noen ganger sitter det desverre for godt i, både på hunder og på andre dyr :(

God tur på den siste, tunge reisen til Mezzi, unner ingen å måtte gjøre dette, men livet er noen ganger urettferdig :icon_cry::hug:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...