Gå til innhold
Hundesonen.no

Populære raser nå?


roxie88
 Share

Recommended Posts

På tofte tyter det over av hunder, her er alle slags raser (satt på spissen) representert. Og en haug av blandinger. Vi har faktisk 5 grander bare på tofte, og det bor en oppdretter ikke langt unna (på samme halvøy) og en annen grande eier med en 10 min unna.

Tofte er en liiten bygd men her er det hunder overalt.

Nermeste hus (naboer):
Lagotto

Irsk setter (jaktes med)

Vorsthe strihår (jaktes med)
En bælfeit beagle (ikke vår, jaktes ikke med.. den bjeffer og uler hele dagen)
lhasa apso x2

en gneldredachs som står ute hele dagen rett over veien for oss.


Og de jeg har nevnt over folkens, er mine nermeste naboer..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 105
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Staffer. Jeg vasser i staffer.

COCKER SPANIEL! Men, det er vel fordi det er ett samboerpar som eier 17!!! stk! OG går BÅNDTUR med alle samtidig! det ER så facinerende!

Border collie (for de hadde jo tenkt at den skulle bli verdens lydigste), fuglehund (alle byfolk trenger en fuglehund med tanke på all tiden de bruker på jakt) og så har man schäfere da, for de som me

Her jeg bor er det heller ingen spesielle raser som skiller seg ut ved å være overrepresenterte, men det virker å være en god blanding av det meste. Elghund, japansk spisshund, corgi (veit ikke hvilken), toller, schnauzer, staff, schæfer, setter, labrador, puddel, rottweiler, ridgeback, basenji, miniatyrer og blandinger.. And the list goes on.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...

I skogen er vi stort sett alene, men det bor da en del hunder i gata vår. Mye jakthunder av ulike slag. Mange har flere hunder (weimaraneroppdrett, dachser, vorstehre i samme hushold. Gjett hvem :D ). Lundqvistfolket har en terv, en BC og en liten phalene (mistenker at minsten er lånehund) og i grunnen er det alle mulige raser her. Felles for dem alle, er at vi aldri møter dem i skauen :D

Det må være Eva det da, med weimaraner oppdrett.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, haha. Nå har hun to tispevalper til salgs. Vakre, vakre hunder :)

De er det :) Og utrolig koselig dame!

Og for å komme med noe konstruktivt til tråden så ser jeg absolutt mest settere/fuglehunder her i området. Men det dukker jo opp en og annen rase av annen sort, wheaten, puddel osv.

En sheltie som går forbi, men har ikke sett mer enn den ene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke så mange hunder her, men de hundene som er her er lite annet enn elghund, fuglehunder av noe slag eller BC/BC-blandinger. Svært få som har hund her til annet enn jakt/gjeting, og altfor mange som bare står i hundegårder og ikke blir brukt :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Her i bygda er det elghund svart som dominerer, så er det harehunder av forskjellig herkomst, en og annen fuglehund som pointer og vorsteh, også seff st. Bernardene pga oppdretteren nedi gata her :-) To små blandinger som er selskapshunder har vi og i denne delen av denne lille bygda.

BC og schæfer er det vi som står for, så mye for tallrikeste rasene liksom :-P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har kun møtt på en dunker på tur, ellers pleier vi å få gå i fred. tror jeg går på merkelige tidspunkt for å møte en hund en gang i året er liksom ikke ideelt:/

Har sett golden, elghund, toller, mops gå rett borti gaten med da kjører man jo bil forbi..

Også hører jeg at naboen har endel små rotter (unnskyld uttrykket, men de gneldrer HELE dagen). Også har jeg sett at en annen nabo har en grande hanne og en finsk lapphund på besøk innimellom ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Doodler overalt! Cockerpoo, doodleditt og doodledatt. I Ås er det nok fordi Drøbak hh holder til i nærheten, i Drammen er det poppis. Du er kul og "inn" om du har doodle her, og de aller fleste jeg har møtt har verdens beste doodle som bare måå ha valper

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Staffer og labradorer - og rottweilere. Oh - og de sorte blandingshundene - litt underlig; flere ulike eldre gubber som tusler rundt med halvstore gjerne litt eldre og alltid sorte blandingshunder som alltid er møkksure og heldigvis som oftest i bånd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er det pudler i alle størrelser, golden, jrt/gårdshund (må innrømme at jeg ikke ser forskjell), boston terrier, dachs, whippet, japansk spisshund, schæfer, mops, chihuahua, staff og boxer som jeg husker å ha sett i området de siste månedene. Altså en god blanding, men jeg har nok sett mer puddel og chihuahua i det siste. I tillegg er det noen med portugisisk vannhund som går tur med 4-5 stk hver gang virker det som, men har ikke sett rasen hos andre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke om jeg kan si at det finnes mer av det ene eller det andre, men muligens er det endel cairn der jeg tenker på nå, og også whippet av alle ting.

Det som slår meg, uansett hvor jeg er, er at jeg ser overraskende få schäfere. Til tross for at de ligger på tipp-topp på reg.-lista, så ser jeg knapt en eneste en. Gjemmer eierne de bort?? :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Staff, chihuahua, golden, sheltie, fransk bulldog, leonberger, nuffe, toller og et par settere som rømmer hele tida, så det ser ut som det er mange av dem for jeg ser dem veldig ofte :P

Eurasier som vi har er tydeligvis utrolig lite populært, for alle stopper oss og spør "Er det en elghund/chow-chow/leonberger(!)/schæfer"?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I en omkrets på ca 5 km, her i Flåbygd:

- 6 BC

- 2 elghunder

- 2 elghund/jamthund

- 1 jamthund

- 2 beagel

- 1 dunker

- 3 JRT

- 1 dachs

- 1 sheltie

- 3 blandinger

- 1 ambull

- 1 cavalier

- 1 kooiker

- 1 tibbe

+ mine 4 (2 x sheltie, 1 BC og en blanding)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...