Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Trøtt etter helga, men opp og hopp liksom. Godt det er en pause midt i denne uka, kjenner jeg :).

Det hadde jeg glemt! Nå ble jeg veldig glad kjenner jeg :D

  • Svar 6.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har jeg vært ufin og skummet alt om er skrevet siden sist, men jeg vil så gjerne få dele noen gode nyheter med dere: Jeg sto på eksamen i dag! Og siden jeg har outet meg i en annen tråd, kan j

Jeg hentet kjole i posten i dag jeg

Noomi har HD-A.

Posted Images

Skrevet

Jeg elsker å ha undervisningsfri hver mandag! :D Jeg har blitt potte tett og har så vondt i halsen at jeg ikke kan svelge, så idag skal jeg med god samvittighet holde meg innendørs og se på regnet som pisker mot ruta

Skrevet
Jeg elsker å ha undervisningsfri hver mandag! :D Jeg har blitt potte tett og har så vondt i halsen at jeg ikke kan svelge, så idag skal jeg med god samvittighet holde meg innendørs og se på regnet som pisker mot ruta

God bedring! Kose deg inne med noe varmt i koppen og høre på regnet piske på ruten. Det er faktisk koselig :)

Skrevet
Åå, er det en sjekketjeneste, det hadde jeg ikke fått med meg :lol: Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Ikke jeg heller. :P Jeg lasta det ned i natt for å ha noe å gjøre. :P

Du, Nirm... AD-resultatene til Noomi ble lest av i går, står det på dogweb :P Grattis ;)

What??? Jeg må visst sjekke alle steder jo. Ikke har jeg fått mail på det, og ikke er siden hennes oppdatert!!! :frantics:

Men da hadde hun søren meg AD-A også!!!!!! :banana: :banana: :banana:

  • Like 19
Skrevet

Wordfeud ja. Det kan jeg også begynne med nå som jeg får Iphone! Og betale parkering med mobilen! Og se det med en gang når jeg får epost. Og Runkeeper. Hva mer kan jeg glede meg til?

  • Like 3
Skrevet
Wordfeud ja. Det kan jeg også begynne med nå som jeg får Iphone! Og betale parkering med mobilen! Og se det med en gang når jeg får epost. Og Runkeeper. Hva mer kan jeg glede meg til?

Candy crush :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet
Wordfeud ja. Det kan jeg også begynne med nå som jeg får Iphone! Og betale parkering med mobilen! Og se det med en gang når jeg får epost. Og Runkeeper. Hva mer kan jeg glede meg til?

En helt ny verden av muligheter :D.

Og der tikket diagnosebrevet inn. :ahappy:

Søren meg deilig dette. :D Dette fortjente lille jenta mi. :ahappy:

Grattis så mye altså :).

  • Like 1
Skrevet
En helt ny verden av muligheter :D.

Grattis så mye altså :).

Takker. :ahappy:

Nå skal jeg være kvalmende glad i hele dag! :D

  • Like 1
Skrevet

What??? Jeg må visst sjekke alle steder jo. Ikke har jeg fått mail på det, og ikke er siden hennes oppdatert!!! :frantics:

Men da hadde hun søren meg AD-A også!!!!!! :banana: :banana: :banana:

Grattis :jump:

Invilget meg å sove lenge, stelle akvarium og rydde kjøkken dag før jobb. Det betyr ingen tur på jentene før jobb, men de overlever nok :innocent:

Skrevet

Grattis Nirm! Så deilig!

I daaaaag skal jeg skrive på bacheloren min. Jeg er fremdeles støl i lårene etter joggeturen min i går, så jeg tror jammen at jeg kan sitte på ræva med god samvittighet fram til vi skal på kurs i kveld. Må bare steke litt lever til bølla og blande i litt kattemat, så har vi superbelønningen klar. :aww:

Jeg VIL IKKE skrive bachelor! Noen som har noen motiverende ord? :(

Skrevet

Våknet opp til oversvømmelse på gulvet i dag. :| Noe som lekker på badet i alle fall. Fint at jeg leier, og ikke eier. De holder på å se på det nå, så forhåpentligvis slipper jeg å svømme rundt i leiligheten fremover. :P

Skrevet
Ups... Verken jeg eller hundene vet hva meradog er, de er bortskjemte som fy, de ligger i både sofa og seng. Jeg regner med jeg kan forvente allergiske utbrudd når som helst. Det må være pur flaks at snart seks år gamle X'en ikke har klødd seg et minutt i sitt liv. Med mindre hun smugklør? Det hender nemlig at hun går opp på soverommet og legger seg der midt på dagen. Kanskje jeg nå vet hvorfor, endelig?

Selvfølgelig, hun kan jo ikke la deg se at hun klør for da får hun jo ikke ligge i senga mer..

Oi... Tuf har aldri smakt meradog, har sovet masse i senga mi, og jeg har egentlig aldri gjort noe særlig innsats hva gjelder oppdragelse... Dette forklarer jo en hel del :(

Hehe, ja det er utrolig hva folk klarer og lire utav seg og faktisk tro på altså... Selv etter over 30 år med hund..

Skrevet

Regner det over alt i dag? Plasker ned her også, skikkelig teit siden det tok en uke med sol for å tørke opp gårdsplassen her.

Men wæææ, om 20 minutter har jeg jobbintervju igjen, over telefon. Denne gangen ringer det fra Haugesund :D Der kunne jeg faktisk tenkt meg å flytte tror jeg, så akkurat nå sitter jeg å psyker meg opp ved å høre på en ganske flau sang, men som av en eller annen grunn fyrer meg opp :P

http://youtu.be/HxjbHdcwkD8

Skrevet

Gratulerer med AAAA, Nirm!

Nå har jeg grublet i ti minutter på hvorfor alle jubler over kortere arbeidsuke, til jeg innså at det dere kaller fridag er min eksamensdag. Jeg hadde glemt at 1. mai har flere betydninger, jeg...

Guest Ulla-Britt
Skrevet
Hello sweetie!!!!!

Doctor Who er fantastisk. Jeg er faktisk litt besatt. Men jeg vet ingen som ser på det, så jeg får ikke tatt ut entusiasmen min på noen... og det er ingen som skjønner hva jeg mener om jeg sier exterminate med rar stemme :( Ps. lite fandom-hint over profilbildet mitt da :D Sånn bortsett fra doctoren selv er River Song min favoritt... også liker jeg skikkelig godt den nye doktoren, gjorde det ikke i begynnelsen fordi jeg synes Tennant var åsåm, men nå liker jeg begge like mye. Eccleston var kjip synes jeg, hele den sesongen var ikke noe særlig egentlig. Og og og! Jeg eeelsker Doctor Who! ELSKER!

Jeg likte veldig godt Doctor Who. Trodde jeg. Men det gikk over ganske nøyaktig da Doctor Thirteen ble skrevet ut av serien, så jeg mistenker at det hadde en sammenheng. Nå er det litt mer meh.

Ellers så kunne tvseriefolket ha laget noe the Wire'ish igjen. Det var serien sin, det.

Edit: Nå skal jeg virkelig ta meg en kaffe og fem. Doctor Who og House, liksom. Kaffe.

Skrevet

Du vet forresten at pensum er noe utdatert når det glorifiserer hvor effektivt kommunikasjonsmiddel faxen er! :D

  • Like 5
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...