Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Trøtt etter helga, men opp og hopp liksom. Godt det er en pause midt i denne uka, kjenner jeg :).

Det hadde jeg glemt! Nå ble jeg veldig glad kjenner jeg :D

  • Svar 6.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har jeg vært ufin og skummet alt om er skrevet siden sist, men jeg vil så gjerne få dele noen gode nyheter med dere: Jeg sto på eksamen i dag! Og siden jeg har outet meg i en annen tråd, kan j

Jeg hentet kjole i posten i dag jeg

Noomi har HD-A.

Posted Images

Skrevet

Jeg elsker å ha undervisningsfri hver mandag! :D Jeg har blitt potte tett og har så vondt i halsen at jeg ikke kan svelge, så idag skal jeg med god samvittighet holde meg innendørs og se på regnet som pisker mot ruta

Skrevet
Jeg elsker å ha undervisningsfri hver mandag! :D Jeg har blitt potte tett og har så vondt i halsen at jeg ikke kan svelge, så idag skal jeg med god samvittighet holde meg innendørs og se på regnet som pisker mot ruta

God bedring! Kose deg inne med noe varmt i koppen og høre på regnet piske på ruten. Det er faktisk koselig :)

Skrevet
Åå, er det en sjekketjeneste, det hadde jeg ikke fått med meg :lol: Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Ikke jeg heller. :P Jeg lasta det ned i natt for å ha noe å gjøre. :P

Du, Nirm... AD-resultatene til Noomi ble lest av i går, står det på dogweb :P Grattis ;)

What??? Jeg må visst sjekke alle steder jo. Ikke har jeg fått mail på det, og ikke er siden hennes oppdatert!!! :frantics:

Men da hadde hun søren meg AD-A også!!!!!! :banana: :banana: :banana:

  • Like 19
Skrevet

Wordfeud ja. Det kan jeg også begynne med nå som jeg får Iphone! Og betale parkering med mobilen! Og se det med en gang når jeg får epost. Og Runkeeper. Hva mer kan jeg glede meg til?

  • Like 3
Skrevet
Wordfeud ja. Det kan jeg også begynne med nå som jeg får Iphone! Og betale parkering med mobilen! Og se det med en gang når jeg får epost. Og Runkeeper. Hva mer kan jeg glede meg til?

Candy crush :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  • Like 1
Skrevet
Wordfeud ja. Det kan jeg også begynne med nå som jeg får Iphone! Og betale parkering med mobilen! Og se det med en gang når jeg får epost. Og Runkeeper. Hva mer kan jeg glede meg til?

En helt ny verden av muligheter :D.

Og der tikket diagnosebrevet inn. :ahappy:

Søren meg deilig dette. :D Dette fortjente lille jenta mi. :ahappy:

Grattis så mye altså :).

  • Like 1
Skrevet
En helt ny verden av muligheter :D.

Grattis så mye altså :).

Takker. :ahappy:

Nå skal jeg være kvalmende glad i hele dag! :D

  • Like 1
Skrevet

What??? Jeg må visst sjekke alle steder jo. Ikke har jeg fått mail på det, og ikke er siden hennes oppdatert!!! :frantics:

Men da hadde hun søren meg AD-A også!!!!!! :banana: :banana: :banana:

Grattis :jump:

Invilget meg å sove lenge, stelle akvarium og rydde kjøkken dag før jobb. Det betyr ingen tur på jentene før jobb, men de overlever nok :innocent:

Skrevet

Grattis Nirm! Så deilig!

I daaaaag skal jeg skrive på bacheloren min. Jeg er fremdeles støl i lårene etter joggeturen min i går, så jeg tror jammen at jeg kan sitte på ræva med god samvittighet fram til vi skal på kurs i kveld. Må bare steke litt lever til bølla og blande i litt kattemat, så har vi superbelønningen klar. :aww:

Jeg VIL IKKE skrive bachelor! Noen som har noen motiverende ord? :(

Skrevet

Våknet opp til oversvømmelse på gulvet i dag. :| Noe som lekker på badet i alle fall. Fint at jeg leier, og ikke eier. De holder på å se på det nå, så forhåpentligvis slipper jeg å svømme rundt i leiligheten fremover. :P

Skrevet
Ups... Verken jeg eller hundene vet hva meradog er, de er bortskjemte som fy, de ligger i både sofa og seng. Jeg regner med jeg kan forvente allergiske utbrudd når som helst. Det må være pur flaks at snart seks år gamle X'en ikke har klødd seg et minutt i sitt liv. Med mindre hun smugklør? Det hender nemlig at hun går opp på soverommet og legger seg der midt på dagen. Kanskje jeg nå vet hvorfor, endelig?

Selvfølgelig, hun kan jo ikke la deg se at hun klør for da får hun jo ikke ligge i senga mer..

Oi... Tuf har aldri smakt meradog, har sovet masse i senga mi, og jeg har egentlig aldri gjort noe særlig innsats hva gjelder oppdragelse... Dette forklarer jo en hel del :(

Hehe, ja det er utrolig hva folk klarer og lire utav seg og faktisk tro på altså... Selv etter over 30 år med hund..

Skrevet

Regner det over alt i dag? Plasker ned her også, skikkelig teit siden det tok en uke med sol for å tørke opp gårdsplassen her.

Men wæææ, om 20 minutter har jeg jobbintervju igjen, over telefon. Denne gangen ringer det fra Haugesund :D Der kunne jeg faktisk tenkt meg å flytte tror jeg, så akkurat nå sitter jeg å psyker meg opp ved å høre på en ganske flau sang, men som av en eller annen grunn fyrer meg opp :P

http://youtu.be/HxjbHdcwkD8

Skrevet

Gratulerer med AAAA, Nirm!

Nå har jeg grublet i ti minutter på hvorfor alle jubler over kortere arbeidsuke, til jeg innså at det dere kaller fridag er min eksamensdag. Jeg hadde glemt at 1. mai har flere betydninger, jeg...

Guest Ulla-Britt
Skrevet
Hello sweetie!!!!!

Doctor Who er fantastisk. Jeg er faktisk litt besatt. Men jeg vet ingen som ser på det, så jeg får ikke tatt ut entusiasmen min på noen... og det er ingen som skjønner hva jeg mener om jeg sier exterminate med rar stemme :( Ps. lite fandom-hint over profilbildet mitt da :D Sånn bortsett fra doctoren selv er River Song min favoritt... også liker jeg skikkelig godt den nye doktoren, gjorde det ikke i begynnelsen fordi jeg synes Tennant var åsåm, men nå liker jeg begge like mye. Eccleston var kjip synes jeg, hele den sesongen var ikke noe særlig egentlig. Og og og! Jeg eeelsker Doctor Who! ELSKER!

Jeg likte veldig godt Doctor Who. Trodde jeg. Men det gikk over ganske nøyaktig da Doctor Thirteen ble skrevet ut av serien, så jeg mistenker at det hadde en sammenheng. Nå er det litt mer meh.

Ellers så kunne tvseriefolket ha laget noe the Wire'ish igjen. Det var serien sin, det.

Edit: Nå skal jeg virkelig ta meg en kaffe og fem. Doctor Who og House, liksom. Kaffe.

Skrevet

Du vet forresten at pensum er noe utdatert når det glorifiserer hvor effektivt kommunikasjonsmiddel faxen er! :D

  • Like 5
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...