Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En som arbeider på NAV herre den hunden er dum og treig og gjør alt vanskeligere enn det er

Deltid sikkerthetsvakt på Gardermoen! Og litt i døra på nattklubben innimellom. Når han ikke jobber der dealer han litt kokain for ekstra inntekt så han kan henge på treningsstudioet (og bli stor og

Hva slags yrke hadde det vært? Tulletråd! Mana hadde vært en glamourmodell, uten tvil! Med de lange slanke beina og den supermodellholdninga

Skrevet

Han hadde så definitivt vært yrkesfaglig utdannet, om utdannet i det hele tatt. Hvertfall ikke akademisk :lol: Noe fysisk, skittent arbeid som ikke krever mange hjerneceller.

Jeg tror han hadde vært en utmerket søppeltømmer. Evt postmann, en sånn sosial en som gjerne inviterer seg selv inn på kaffe og boller i håp om å bli "Postmannen" med stor P.

Skrevet

Chico hadde vært huleboer, altså som har tak er fantastisk å ligge under, har det i tillegg tette vegger så er det fantastisk. Steder som under sofaen, krøket innunder pulten osv. I tillegg er han veldig glad i å stikke av å skaffe mat (les:rype eller lignende).

Skrevet

Nansen ville vært en fordums storhet innen polarforskning, som pga en lei hjerneskade er en ubrukelig kuriøsitet i akademia. Ikke at det stopper ham. På grunn av sin tidligere posisjon som en høyt respektert og æret forsker har han har fått beholde sin post som en hyggelig gest, og forsker ufortrødent videre - på knekking av is. Det opptar ham enormt, og han forsker og noterer nitidig funnene sine. Lange dager går med i felten, hvor han tråkker på islagte søledammer, og undersøker resultatene. Forsker Nansen forsøker stadig å overbevise ledelsen om at han må få undervise, men de prøver høflig å holde ham fra det. Iblant ser han sitt snitt til å arrangere egne forelesninger, og kan ikke forstå hvorfor studentene syns forskningen hans er så morsom?! Men han ler uforstående med, og syns det er fortreffelig at ungdommen setter pris på knekking av is! :heart:

Scala går fortsatt på ungdomsskolen, så hun er litt sånn i tankeboksen om hva hun skal bli. Hun er en sånn en som gripes av total awe hver gang hun møter noen og har lyst til å bli akkurat lik dem, så hun har vurdert lastebilsjåfør, lærer, politi, revisor, ambulansesjåfør og historiker hittil, men er usikker om noe av det er helt henne, lizzm :aww:

  • Like 5
Skrevet

Brutus ville nok vært uteligger. Ser jo aldri hunden fordi han bare ligger ute på verandaen og sover! Når han ikke sov ville han nok vært tømmrer/pinneinspektør.

Hestebæsjrenser kan jo også være aktuelt (:

Guest Jonna
Skrevet

Blaze hadde vært Politi, gjerne vært leder i en gruppe som gikk litt dypere i kriminellenettverk og raslet med kjettingene så de ble skremte. Med ekstra utdannelse innen konflikhåndtering.

Talli litt usikker, tror hun hadde blitt freelanser av en eller annen form. Fotograf som hadde reist verden rundt for å å knipse det bilder som kan dokumentere brudd på menneskerettigheter o.l. På fritiden hadde hun drevet med ekstremsport.

Skrevet (endret)

Marvin hadde vært sosionom med spesialisering innen familieterapi. Han hadde vært ettertraktet på bakgrunn av sin egnethet i faget.

Dany hadde vært en med tusen interesser, lopper i blodet og ikke helt visste hva hun skulle bli. Så hun hadde startet som akrobat på sirkus før hun innså at det var på tide å ta ting litt mer seriøst. Og da hadde hun endt opp med å jobbe som coach for private og bedrifter, med klatreistruktør på si, plus DNT turleder.

OG når det var tid til overs, hadde hun vært basehopperinstruktør og utforkjører for å spe på inntektene og få tilfredstilt det enorme suget på livet.

Endret av LXT
Skrevet

Deltid sikkerthetsvakt på Gardermoen! Og litt i døra på nattklubben innimellom.

Når han ikke jobber der dealer han litt kokain for ekstra inntekt så han kan henge på treningsstudioet (og bli stor og sterk for damene).

P1070557.JPG

  • Like 7
Skrevet

Tinka er hun som står utenfor nattklubben til Marvin og maser om å få komme inn, selv om hun er altfor ung. Oversminka, småbrisen, flørtete og fryktlig irriterende :lol:

Scilos er storebroren som skulle hentet henne på fors hos venninna, men glemte seg bort fordi han så et fly. (Helt sant, han faller i staver når han ser et fly og må bare få følge det med blikket til det blir borte :wub:) Så dikter de i hop en røverhistorie om hvorfor de er altfor seine hjem. Noe yrke å snakke om har ingen av dem. De bor hjemme hos mor på overtid, begge to :D

  • Like 1
Skrevet

Postmann! Melvin ser på det som sin oppgave her i livet å bære inn posten for oss, han er såå stolt :lol:

Skrevet
Nora hadde vært en sur, maktsyk vaktmester som skal bestemme alt for alle!

Høres ut som en grei hund, ikke sant? haha :lol:

Narvestad evil-edition? :aww:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...