Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En pussie Blanding av puddel og aussie, altså. Nei, jeg har ikke lyst på det, men det er et mye bedre blandingsnavn enn alle doodleblandingene har

Sjøl om blandinger selvsagt er mye friskere enn rasehunder, så kjenner jeg at jeg er litt skeptisk, altså. Men det mest nærliggende er jo kooiker+shiba, for da slipper jeg jo å reise noe sted, kan bar

En skikkelig rufsetufs! Som denne:

Posted Images

Skrevet
En Huskita selvfølgelig. Energien til en husky og styrken til en amerikansk akita.. hva kan vel gå galt? www.huskita.com man ser at de er seriøse på alle fine fargene på skrifta.

Ellers kunne jeg tenke meg å flytte til utlandet hvor det er lov med ulvehunder slik at jeg kan få meg en uregjerelig villbass med høy prosent ulv som kan bo i hagen min og spise forbipasserende. Men de er jo pene å se på.

Huskitaene var veldig pene da :) Men ja,hva kan gå galt? :P

afdf69022bdb6027f94814ba472ea63f.jpg

Jeg kunne tenkt meg dachs/weimaraner-mix :D Men bare om den ser slik ut:

733750_11d8_1024x2000.jpg

:wub: :wub: :wub:

  • Like 4
Skrevet

Jeg liker whippetblandinger jeg :) se så flott felix er!! Han er whippet/Bc, sch og rottis. Han er som en kraftig whippet <3 innmari godt hode har han også.
f6c2aacf9260572fce3783bbc9edf52e_zps3aab30e7230b58345c225fa93af2a6837763_zps7251

  • Like 3
Skrevet

Sjøl om blandinger selvsagt er mye friskere enn rasehunder, så kjenner jeg at jeg er litt skeptisk, altså. Men det mest nærliggende er jo kooiker+shiba, for da slipper jeg jo å reise noe sted, kan bare sleppe Imouto og Marvin ut i hagan sammen når hun får løpetid. Marvin er jo alltid klar. Tipper jeg slipper å betale parringsavgift også. Vi har tilogmed diskutert hva slags navn vi skal markedsføre blandinga som, og foreløpig står det mellom kooiba eller shoiker. Kanskje vi skal lage poll? :ide:

Regner med at de får ståører ala collie, litt fluffy, lang pels med kraftig underull, og selvsagt et herlig fargerikt temperament med mye piping, grevlinglyder, intenst behov for å være klint inntil menneskene sine når DE bestemmer, ressursforsvar, skepsis mot fremmede og vokt. Men tenk så peeene, da! :wub:

  • Like 10
Guest Yellow
Skrevet

Nei, kunne ikke tenkt meg noen spesiell og hadde aldri kjøpt meg en blandingsvalp. Men er en hund (blanding mellom Rottweiler og Dalmatiner) som jeg passet en del tidligere som satte seg under huden min. Ekstremt vakker (og ikke minst diger) med det perfekte gemyttet og. :)

Han skulle jeg veldig gjerne hatt om jeg først skulle hatt en stor hund, ja.

Skrevet

Det måtte blitt en klassisk liten lurcher slik de lager dem i England: Whippet og bedlington terrier. De fineste av dem ser akkurat ut som en hjortehund i miniatyr. Og det er jo en blanding med tradisjoner, bedlington terrieren har vel mye whippet i seg i utgangspunktet.

  • Like 2
Skrevet
Viss jeg skulle hatt blanding ville jeg hatt thai ridgeback/asenji blanding. Liker de utseendemessig, men tror ikke jeg ville hatt en slik sånn egentlig. Bassert på egenskaper så hadde jeg nok valgt en greyster :) Men det kommer nok ikke til og skje.

Var det ikke en svensk oppdretter som hadde en slik tjuvparring da? Og de valpene var jo bare helskjønne da. Noen som husker hvem det var?

Skrevet

Ingen! Aldri i livet om jeg kjøper meg blandingshund en gang til. Skal jeg ha en, blir det en tilfeldig gratis en som trenger et hjem.

Men, hadde det vært mulig ville jeg hatt tilbake Misty min, bare uten dårlig mentalitet og angst.

563128_10151445105520091_774772725_n.jpg

Hun var den nette mix av BC, Golden, Husky og Amstaff.

Også skulle jeg hatt gamlemor Geisha tilbake, bare uten kreften og spondylosen.

550361_10151248698885091_57442303_n.jpg

Rottweiler, Labrador, Flatcoat og Schæfer mix.

Skrevet

Kunne ikke tenkt meg blandingshund kjenner jeg, med mindre jeg hadde forelsket meg i et spesielt individ.

MEN, dersom jeg skal si noe sånn bare for å være med på moroa, så må jeg vel nesten si berner sennen x gordon setter. Bare fordi jeg veit om et par individer av den mixen, og de ligner veldig på hovawart :wub:

Men ikke en blanding jeg egentlig kunne tenkt meg altså, holder meg til hovawarten jeg ;)

Skrevet
Jeg tipper du hadde daua av en shoiba-frøken! :lol:

Akkurat nå ble jeg bittelitt usikker på hvilken blanding det der er, men den skulle nok fått bli med meg hjem altså :lol:

Skrevet
Akkurat nå ble jeg bittelitt usikker på hvilken blanding det der er, men den skulle nok fått bli med meg hjem altså :lol:

Shiba+kooiker, selvsagt. De skal danke ut maltipoms i statene, har vi tenkt. :aww:

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg tar gjerne en blanding jeg hadde tidligere

15335_1165345821846_5951115_n.jpg

Blanding av schäfer og schäfer..

Skrevet
Shiba+kooiker, selvsagt. De skal danke ut maltipoms i statene, har vi tenkt. :aww:

:lol:

Den hadde definitivt danket ut maltipoms ( :lol:), men jeg har en sterk konkurrent på lur... Hoffadoodle :cool: Gneldrete krøllebikkje, med dårlig pelskvalitet og noe lurvete mentalitet blandet med stor langhåret hund med sterkt vaktinnstinkt og tomrom mellom øra! :wub: For ikke å snakke om manglende impulskontroll på begge to!

Hmmm... Tror fortsatt dere hadde kommet hakket foran oss da, men definitivt IKKE på utseende :lol:

  • Like 3
Skrevet

Hm, om Tanuki hadde vært tispe kunne jeg ha avlet fram en shikita. Det klinget jo fint og selger sikkert som varmt hvetebrød på finn.no (jaja, jeg vet det selges lite av varmt hvetebrød på finn, men det er bare et uttrykk!)

  • Like 4
Skrevet

Jeg synes min blandingshund er blitt ganske vellykket, sånn utseendemessig :)

Teo er blanding av fuglehund og elghund, men veldig mange tror han er en støver :)

064.jpg

  • Like 2
Skrevet

Og jeg hadde heller ikke takka nei til denna skjønne blandinga en gang til,han var verdens skjønneste goeste pussige fyr:):)post-2064-0-86601700-1362437664_thumb.jp

GS/ Elghund.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...