Gå til innhold
Hundesonen.no

Sommeren 2013. Planer, drømmer, tips og spørsmål.


Recommended Posts

Skrevet

Sommerferien min har strengt tatt startet, første mai siden jeg var 5 år at jeg kan nyte maidagene utenfor et klasserom. :D

Ellers blir det en ukes tur til Hellas fra 6. juni med min kjære tante, og når jeg kommer hjem da venter (sommer)jobben som i år er nattevakter i bolig. Dagene skal soves bort på stranda og nettene skal tilbringes våken. Perfekt når man fremdeles er tenåring :lol:

Så starter man på høgskole til høsten om man kommer inn, og det gleder jeg meg skikkelig til!

  • Svar 161
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne sommeren har jeg planer om å ligge på utesofaen på verandaen. Den skal tilbringes som hvalross, og jeg tror det blir varmt. Etterhvert skal vi på sykehuset en tur, og når vi skal hjem igjen derf

Jeg dropper Sølen i år for å ha råd til å betale noen for å passe på jentene mens jeg er på voksenferie i Hellas i to uker med fine mannen. Det kjenner jeg er veldig, veldig riktig. Han bor jo i Athe

JA til treninger på Ekeberg!

Skrevet

Vel, dersom alt går bra med eksamen så flytter jeg til Finnmark i starten av juli :o blir ikke noen sommerferie på meg, bare jobbing, men kjenner at jeg er sykt klar for det! :D

Oh, så må jeg legge til at jeg hååper å bruke ferien på å bli kjent med en eventuell ny hund som jeg snuser litt på om dagen :D wææ

Skrevet

Blir ikke noen sommerferie i sommer vil jeg tro, så dette tas på vinter/vår/høst. Drar noen dager til Athen nå, og noen dager til Island etter det. Og om et halvt års tid går ferien til Australia - bobilferie :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har 3 uker fri. Blir mest å vente på valp (hvis det blir noe av). Den siste uken ca. blir jeg å dra til Sandefjord en tur, kombinert med å da hente valpen. Så er det å skyyyynte seg å bånde med valpen før jeg begynner på jobb igjen :P

  • Like 1
Skrevet

Båt, båt, båt, båt, båt og fjell :P

I år gidder vi ikke reise så langt som til Gøteborg med båten. Syns det var veldig kjedelig og langt inn til Gøteborg, i tillegg til at gjestehavna var både dyr og dårlig. Første stopp blir nok Koster, så får vi ta det derfra. Ellers blir det nok noen turer på hytta på fjellet også. Første turen blir den obligatoriske St. Hans helgen med miniskirenn :D

Skrevet

Skal ha fri hele sommeren for første gang på mange år :) Fordi vi skal ha valp :wub::D Så jeg skal bare være valpemamma og ha ferie i ca. 2,5 måneder :w00t::bananas: DET blir digg det! Vi skal være litt i hjembyen og dra på tur til hytta 30 min unna og kanskje en tur til Sandefjord, men ingenting er planlagt enda. Alt kommer an på valpen og jeg orker ikke stresse med noen ting :rofl: Det her er min drømmeferie!

  • Like 2
Skrevet

Skal flytte ut innen 1.juli så mye av tiden går til det gitt .. :(

Hvis det blir tid og råd blir det kanskje en tur til Montenegro. Faren min har kjøpt seg leilighet der, så blir jo bare kostnader til fly og mat, men usikker på om vi finner tid og penger til det.

Skrevet

3 uker til eksotiske Porsgrunn! En av ukene skal tilbringes på hytta i fjorden, resten hjemme hos far. Grilling, turer, gode venner og fin familie. Gleder meg til sommeren jeg :ahappy:

Guest Michellus
Skrevet

Her blir det forhåpentlig 4 uker med ferie mellom juli og august :) Forhåpentligvis tar vi oss en 2-3-dagerstur til Göteborg hvor vi drar innom Universeum og selvfølgelig Liseberg (jeg SKAL ta AtmosFear og Balder denne gangen! :P). Videre tar vi sikkert en tur til Sarpsborg. Ellers har vi ikke noen særlig flere planer :)

Skrevet

Blir en uke Sølenkurs med spor og en uke Hemsedal lp.

Så kunne jeg tenkt meg en uke på hytta eller noe sånt hvis jeg får med meg noen, for å gå masse turer i fjellet. Det ligger ikke så langt fra Femund heller, og der er det så fint. (Bra valg Borderen).

En gang tidlig i høst kunne det være deilig å få besøkt venninnen min i Italia. Men det innebører hundepass, så det får vi se på.

Legger til: Og mye hundetrening så klart. Jeg er med på masse treninger og treff i sommer :)

Skrevet

En uke hundeferie på Hemsedal eller så går resten av sommeren min til valper hvis det går som det skal...Og selvsagt er jeg klar for sonetreninger.Ops glemte helgekurs med Maren i juli..

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal en uke til Tyrkia med mamma 5. juni og så skal jeg jobbe så mye jeg kan. Ser litt mørkt ut mtp akkurat jobb om dagen. Så håper jeg får en del vakter så ikke lommeboka går i minus. I juli skal jeg en uke til Barcelona med pappa, søstera og broren min, kanskje farmor. :) Godt å ha litt tid til familien Ila sommeren også.

Utover dette blir jeg mye hjemme, og det skal bli sååå digg. Bare være mye ute og gå tur med hundene. Blir muligens leilighetsjakt om sambo nå får seg jobb når masteren er levert. Da må vi søke om boliglån og flytte på oss. Det kjenner jeg at jeg er rimelig klar for! Også skal jeg på sommertreff med portisklubben som alltid da. Kanskje en tur til Egersund. Mange ting man kan gjøre gitt!

Jeg skal ta permisjon fra studiene til høsten og er sånn sett helt blank ift hva jeg skal gjøre. Må tenke vel og lenge over den der kjenner jeg. Har sommerferie allerede 21. mai!

Skrevet

Ser ut som det blir valpesommer på meg :)

Betty skal ha sitt siste kull nå, i tillegg håper jeg på en liten pelsklump i løpet av sommeren ;) - får bare håpe det kommer noe til meg! ;)

Litt utstillinger blir det jo.

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal en uke til Tyrkia med mamma 5. juni og så skal jeg jobbe så mye jeg kan. Ser litt mørkt ut mtp akkurat jobb om dagen. Så håper jeg får en del vakter så ikke lommeboka går i minus. I juli skal jeg en uke til Barcelona med pappa, søstera og broren min, kanskje farmor. :) Godt å ha litt tid til familien Ila sommeren også.

Utover dette blir jeg mye hjemme, og det skal bli sååå digg. Bare være mye ute og gå tur med hundene. Blir muligens leilighetsjakt om sambo nå får seg jobb når masteren er levert. Da må vi søke om boliglån og flytte på oss. Det kjenner jeg at jeg er rimelig klar for! Også skal jeg på sommertreff med portisklubben som alltid da. Kanskje en tur til Egersund. Mange ting man kan gjøre gitt!

Jeg skal ta permisjon fra studiene til høsten og er sånn sett helt blank ift hva jeg skal gjøre. Må tenke vel og lenge over den der kjenner jeg. Har sommerferie allerede 21. mai!

Ane og jeg er i Barcelona fra 3 - 17 juli!! Aldri vært der før. Gleder meg veldig. Vi har betalt for en ekstra koffert hjem! :lol:

Skrevet

Jeg hadde jo håpet på å få jobbe mye, men det ser rimelig mørkt ut nå gitt. Skal ha rundvask av en barnehage bare (vi er to om den jobben) bare, og det tar ikke opp en hel sommermåned. Så da tenker jeg det blir en tur til Andøya i starten av juli, og endelig skal TJ være med igjen! Lenge siden sist nå. Håper også svigers skal dra, de har jo snakket om det lenge. Forhåpentligvis kan broren til TJ passe en av hundene, og da blir det nesten som hundefri ferietur. Ellers tar vi oss ikke råd til noenting. Jeg er ferdig med studiene i juni, har ikke fått napp på jobb enda annet enn 10 %-en jeg har fra før av så det blir å øve seg på pengesparing samt skrive jobbsøknader i stedet. Oh joy. :P

Skrevet

Ane og jeg er i Barcelona fra 3 - 17 juli! Aldri vært der før. Gleder meg veldig. Vi har betalt for en ekstra koffert hjem! :lol:

Vi skal fra 16-22 juli! :D

Dette blir min fjerde tur til byen. Eeelsker den. Byen som har absolutt alt! Så det er en tur dere må glede dere masse til altså. Kanskje vi plutselig går inn i hverandre den dagen vi overlapper. ;)

  • Like 1
Skrevet

Ta jegerprøven!! Mye av ferie blir borte pga kursdatoer, men det er verdt det!

Marienkurs i august, en tur å hoppe strikk i Rjukan og en langhelg på fjellet er det eneste "planlagt" jeg hater å planlegge :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...