Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sitter jeg og venter på prøveeksamen om en halvtime. Sykt hvor nervøs jeg er!! Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet
Det har vel vært sånn i tre uker nå. Er "potetmel" inni enda når jeg beveger hånda opp og ned. Var hos legen for ca. 2 uker siden. Betennelsesdempende skal nok hjelpe, men jeg orker ikke ta de i og med at jeg får vondt i magen. Iiih! Hvorfor, om jeg kan spørre?

Stikk innom legen igjen hvis det ikke blir bedre, og hold armen i ro. Men du er flink som har dratt til legen :) Det gjorde nemlig ikke jeg før sånn ca etter et halvt år :icon_redface: Sitter foran dataen og knotter inn tall hele dagen, så armen min fikk ikke den hvile den trengte, så den ble helt grusom etterhvert. Da jeg endelig kom meg til legen var det litt for sent. Piller og sprøyter (og de tok jeg mange av :P ) hjalp ingenting. Så jeg ble operert etter en stund (da hadde også en nerve i armen begynt å komme i klem). Men da hadde jeg gått med det så lenge at nervene i armen min ikke skjønte at det ikke gjorde vondt lengre, så de mener fortsatt at jeg har vondt. Så derfor bremser/fjerner vi smertesignalene fra armen, og håper at det en gang vil gi seg. Egentlig er det noe veldig snodige greier :lol:

Skrevet

...startet morgenen med at N stod opp halv 5 fordi han ikke fikk sove mer, så totalt unødvendig å vekke meg for å fortelle det, kjørte n til togstasjonen også gikk jeg på butikken og hamstret litt av hvert energiddrikker, iskaffe osv til å lagre på jobben :P Har med Only i bilen på jobb i dag, tenkte det kunne være en grei løsning for da kan jeg gå ut midt på dagen å lufte henne, hun har buret sitt der, og det står åpent, så hun har hele bagasjerommet på berlingoen, bør være greit det, fått noen tyggepinner og, så det bør funke :P Var ett minutt for sen på jobb og fikk en sur telefon ovenifra om at jeg måtte sette over telefonen min, neste gang han ringer får han verbal juling om han fortsetter sånn.. Nå skal jeg surre på nettet litt, for jeg har ikke egentlig så mye å gjøre på jobb i dag :P

Skrevet
Sitter jeg og venter på prøveeksamen om en halvtime. Sykt hvor nervøs jeg er!! Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

går så fint så :D du er flink! :D

Antall tildelte saker på meg stiger, men jeg får jo ikke jobbe mer enn 50% så jeg får ikke tatt unna så mye :frantics: neste uke får jeg jobbe 80 iallefall da :aww:

Skrevet

Gubben og Arja var på ute på jobb til klokka tre i natt de. Men elgen ble heldigvis funnet, og Arja var flink jente :) Så i dag når jeg våknet var det ei veldig sliten jente ved siden av sengen. Hun orket å krabbe opp i senga da, og jeg regner med at både gubbe og hund fortsatt ligger og snorker i senga :ahappy:

Veldig stolt av gubben da, som virkelig gjør en innsats :heart:

  • Like 3
Skrevet

De bildene var helt grusomme å se, håper inderlig at det går bra de staffene.

Og så håper jeg de finner ut av hva som feiler Gross og at det ikke er noe alvorlig.

...har jeg så mye som skulle vært gjort på jobb at jeg ikke får gjort noe.... *skrive liste og rydde i hodet først*

  • Like 1
Skrevet
O joy. Oppdaga akkurat at jeg har sletta alle bildene fra nyttårsaften. Det er nesten like ille som at jeg klarte å slette alle bildene fra WDS i 2011, da vi var i Paris. :P

Åh, det er så kjedelig! Men har du slettet de fra kamera eller maskin? Har du ingen restore-muligheter?

Gross spiser fortsatt ikke,selv om snille Jeanette serverte all verdens godis i dag.Det lille han tok kastet han opp igjen,i morgen blir det røntgen,torsdag ultralyd og der stopper alle ideene mine :icon_cry: .

Jeg er rett og slett livredd for ham :icon_cry:

:console::hug::console::hug:

Åh, så hysterisk bra - og så festlig parodisk at jeg nesten ikke forstår at den ble bannet. Leopardtruse, jeg sier dere, leopardtruse! Jeg trengte denne latteren - selv Foenix lurer på hva rart jeg ser på.

I natt kjøpte jeg kjeks, fordi jeg tenkte det kunne vært godt. Men det smakte jo ikke godt overhode. :getlost: Nå er jeg skikkelig muggen pga kostholdet mitt, føler meg som en giktisk 90 åring og sliter med å gå og bevege håndledd. Og jeg skal enda gå noen dager på den dritten, og kommer garantert til å kjøre kroppen min i dass nå og bli sengeliggende om noen dager. :getlost: Så nå er jeg skikkelig kjærring, og syter på nettet. :aww:

Det er lov å klage, men håper du får et positivt resultat ut av dette regimet, så det i det minste er verdt det littegrann :(

Det er bra jeg kom meg i seng tidlig i går, for halv åtte ringte rørleggeren og lurte på om det passet at han kom da, han var ti minutter unna. Hadde det vært i en av mine dårlige perioder, hadde jeg jo vært på vei i seng. Men han vekket meg, så da var det bare å hive seg rundt og komme seg ut av pysj og inn i noe som så ut som hverdagsklær, sette opp håret i en strikk, stenge dyrene inne på kjøkkenet, brå-måke trappa som var begravd av snøras i natt, og smile blidt da mannen kom.

Og nå er alt i orden igjen. Så får vi se hvor fæl regninga blir når den kommer. Halvannen times arbeidstid og litt utstyr, håper jeg kommer langt med cirka 2.000 da? For det kommer jeg til å tjene i løpet av februar som ringsekretær, heldigvis tikket det inn et oppdrag i går, og det er jo ikke noe annet morsomt jeg kunne tenkt meg å bruke de pengene på.

  • Like 2
Skrevet

Visste dere at man tydeligvis kan skrive resurser? Som i naturresurser og vern av resurser? Jeg måtte sjekke i ordboka, og det er altså tydeligvis greit. I læreboka mi i plan- og bygningsrett, som jeg sitter og leser i nå, er det konsekvent brukt resurser. Jeg blir helt gal! Det burde ikke vært lov å skrive det slik! Ressurser ressurser ressurser!

  • Like 5
Skrevet

Andre dag av vikarsittingen. Det gikk bra igår, håper på reprise idag. Og så håper jeg lillebilen min blir friskmeldt på EU kontrollen. Har egenltig ikke råd til noe storfiksing. Får dommen i lunchen.

Skrevet

MOHAHAHA *gni seg i henda*

Nå er bilen forsikret med sånn super duper pluss forsikring, med nito rabatt og 20% i tillegg så ble det ganske nice :P stakkars bilbutikken har gitt opp å prøve å matche tilbudet jeg har i gjensidige :P

Også flytter vi lånet dit også for NITO rabatten gir oss bra rente også. Så nå er jeg blitt totalkunde i gjensidige og jeg føler egentlig jeg bare mangler barnevogna nå :blink:

  • Like 2
Skrevet

Hun som hadde Staffene hadde to av dem å for, og eierene ble selvfølgelig bekymret når hun var vanskelig å få tak i og ikke ville vise bilder av hundene. akkurat hvordan alt gikk til er jeg litt usikker på, men dem fikk henne til å levere hundene til ei i nærheten av seg som eierene kjenner til (hun hadde faren til de to valpene) Danskene har startet en pengeinnsamling for veterinær regninger, Staffefolk verden over er ganske ok altså :ahappy:

Og jeg må si at det er ganske bra at det ikke har vært mye drittslenging på FB, de fleste bekymrer seg for hundene og holder seg for gode til å gå til personanngrep.

  • Like 4
Skrevet
Og nå er alt i orden igjen. Så får vi se hvor fæl regninga blir når den kommer. Halvannen times arbeidstid og litt utstyr, håper jeg kommer langt med cirka 2.000 da? For det kommer jeg til å tjene i løpet av februar som ringsekretær, heldigvis tikket det inn et oppdrag i går, og det er jo ikke noe annet morsomt jeg kunne tenkt meg å bruke de pengene på.

Jeg skal ikke påberope meg stor kunnskap om kostnader for rørleggertjenester altså - men min regning kom på ca 2300,- da det måtte komme rescue hit for å stake opp frossent avløp. Det tok vel ca 1,5 t med en del utstyr og "smuss" *ler*.

Visste dere at man tydeligvis kan skrive resurser? Som i naturresurser og vern av resurser? Jeg måtte sjekke i ordboka, og det er altså tydeligvis greit. I læreboka mi i plan- og bygningsrett, som jeg sitter og leser i nå, er det konsekvent brukt resurser. Jeg blir helt gal! Det burde ikke vært lov å skrive det slik! Ressurser ressurser ressurser!

:gaah::frantics::frantics:

  • Like 1
Skrevet
Deilig med hjemmekontor, for jeg har satt på film og har nybakte rundstykker og sitter og plundrer med oppgavene mine, får gjort så utrolig mye mer når jeg ikke blir avbrutt hele tiden :lol:

Åå, nybakte rundstykker, det hørtes alt for godt ut :D Jummie! På tide for meg å spise frokost :)

Av og til er jeg veldig heldig med jobben min og utgiftene mine altså. Kun 2 arbeidsdager denne uken, gjett om det er deilig :D

  • Like 1
Skrevet

Noen trøndersoniser som har peiling på hvordan man kan komme seg fra sentrum til CanisCity uten bil?

Skrevet
Noen trøndersoniser som har peiling på hvordan man kan komme seg fra sentrum til CanisCity uten bil?

Ta buss nr 9 mot Lundåsen til Peder Morsets veg, evt ta lokaltoget til Heimdal stasjon eller ta f.eks. buss nr 4 til Heimdal stasjon. Det er ikke mange minutter å gå derfra. :)

https://www.atb.no/

Skrevet
Noen trøndersoniser som har peiling på hvordan man kan komme seg fra sentrum til CanisCity uten bil?

9ern stopper ikke langt unna. Men da må 9A unngås troor jeg. Gå av på Peder Morsets veg, det ligger like ved :)

Skrevet

God tur Pippin!

Og god bedring til Gross. Tenker på dere Toril! *sender stor klem*

Og så fikk jeg vondt i hjertet av staffebildene. Men jeg er glad de ble reddet i tide. Stakkars små :(

Skrevet
Visste dere at man tydeligvis kan skrive resurser? Som i naturresurser og vern av resurser? Jeg måtte sjekke i ordboka, og det er altså tydeligvis greit. I læreboka mi i plan- og bygningsrett, som jeg sitter og leser i nå, er det konsekvent brukt resurser. Jeg blir helt gal! Det burde ikke vært lov å skrive det slik! Ressurser ressurser ressurser!

Hva er det du studerer igjen?

Skrevet

De er ikke spesielt redde disse fuglene som holder til her :). Var ute for å fylle på litt mat til dem nå, og de satt bare et par meter fra meg og skravla og sang av full hals :). Også er det artig å ha 4 meiseslag her også - både kjøttmeis, blåmeis, granmeis (mulig det er løvmeis?) og toppmeis. Toppmeisen er favoritten min - den er sååå søt med toppen på hodet sitt :). Nå har også dompapene dukket opp - og nøtteskriker har jeg også hatt her... Artig å følge med :)

  • Like 5
Skrevet

... har jeg spist frokost, samboeren bakte brød igår, heldige meg :ahappy:

Og så sitter jeg og lurer på om jeg får til å både ta urinprøve OG komme meg til veterinæren med Uva på egen hånd, og med H på slep. Det bør gå bra hvis jeg rekker frem til klinikken sånn fem på fire, og det ikke er for mye kø. Mistenker UVI på tøtta. Det vil si, det bør hun ha, utysket tissa på gulvteppet inatt :getlost: Hun er jo akkurat ferdig med løpetiden sin, men det er no excuse i min bok altså. Men nettopp derfor er det vanskelig å si om hun tisser oftere, hun markerer jo som bare det når hun står.

Jeg får prøve å ta urinprøve, og se det an derfra.

Skrevet
By- og regionplanlegging. :)

Oki :)

Har bare fundert over å ta noe kurs i naturoppsyn/naturforvaltning i fremtiden. Først og fremst sett på Høgskolen i Hedmark og Nord-Trøndelag, men ser UMB har noe også. Er helt tullete av meg å tenke mer utdanning nå, men det har slått meg at det egentlig er noe slikt jeg burde studert for lenge siden - til tross for altfor mange år på humanistisk fakultet består bokhyllen min i hovedsak av bøker om biologi, evolusjon, økologi, osv. Dessuten er jeg et frilufts- og naturmenneske, og selv om jeg forstår at slike jobber i dag innebærer mye kontortid, så ville det gitt en nærhet til utmark jeg ikke ville fått som f.eks. bibliotekar :P

Skrevet
Jeg skal ikke påberope meg stor kunnskap om kostnader for rørleggertjenester altså - men min regning kom på ca 2300,- da det måtte komme rescue hit for å stake opp frossent avløp. Det tok vel ca 1,5 t med en del utstyr og "smuss" *ler*.

Da satser jeg på at det holder her også - dette var jo også i ordinær arbeidstid, og ikke akkurat akutt (jeg ringte mandag morgen, og de kom nå), og han virket like ren og tørr da han dro som da han kom :D

Nå har jeg satt på ei vaskemaskin. Fordi jeg har vann!

  • Like 5
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...