Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet
Første stedet jeg bodde etter jeg flyttet ut for å studere var en leilighet i 4. etasje. Må innrømme at jeg fikk en ekkel opplevelse da det begynte å brenne i etasjen under. Alt gikk bra, brannen ble slukket av brannvesenet og ingen ble skadet, men det var litt ekkelt å bli vekket fordi det brenner i etasjen under deg. Etterpå flyttet jeg i kjellerleilighet. :lol:

Grøss :).

Let me rephrase that for you:

Har jeg gått glipp av noe viktig?

Åhhhh, neeeeeei, altså... jo?

Jepp, jeg har forfrosset nesa, super viktig informasjon!

Men du glemte å vise fram løsningen på det hele :D

Skrevet
Grøss :).

Åhhhh, neeeeeei, altså... jo?

Men du glemte å vise fram løsningen på det hele :D

Det er fordi jeg venter på at noen skal pm'e meg for å spørre etter størrelse på nesevarmeren det! Så fort jeg får en nesevarmer så vil jeg forte meg å ta bilde for å vise meg frem her!

Skrevet
Jepp, jeg har forfrosset nesa, super viktig informasjon!

*sende over en dæsj med myk og varm bernerpels å dyppe nesa i*

  • Like 1
Skrevet
Mørk sjokolade med havsalt og chilli :heart:

Hvem, hva, hvor får man tak i sånt?!

Merker at den forsvinninga til Arfan Bhatti vekker primitive sider i meg. Kan han ikke bare være nedi der og smake litt på Sharialover og slikt da? Men han har vel en mor som er glad i seg han også.

Det er vel heller han som utfører straffene ihht sharialovene så han trenger ikke å dukke opp igjen spør du meg :aww:

Jeg må henge meg på de andre her. Leilighet i 14 etasje høres ikke noe særlig ut med hund og/eller barn. Har du planer om valp en eller annen gang? Da er det ikke lett å skulle skyndte seg ned 14 etasjer for å få den husren.

Husren er nå så, men enn voksen hund med magesjau og sprutbæsj?...

Let me rephrase that for you:

Har jeg gått glipp av noe viktig?

Jeg har lakkert neglene røde for å matche sløyfer i helgen.

Hjemme fra jobb, IKEA, dyrebutikk, polet, obs, tur med hundene, og nå mett i magen. For et styr! Skeier ut med brus i kveld jeg :aww:

Edit: Oioioi, i malingsrusen har jeg glemt å markere dagen til verdens beste Freya!

479732_10151209630541985_1640225389_n.jp

7 år 22/1, og begynner endelig å bli voksen! Gratulerer med dagen snuppa mi :wub:

  • Like 9
Skrevet
Lurer på hvilken måleenhet som brukes på nesevarmere? Er det liten, medium og stor, eller må man måle fra neserot til nesetipp?

En må selvfølgelig også måle fra nesevinge til nesevinge, så ikke nesevarmeren klemmer og presser ut snørra.

Jeg har lakkert neglene røde for å matche sløyfer i helgen.

Nummer en i åpen klasse uten CK?

Edit: Oioioi, i malingsrusen har jeg glemt å markere dagen til verdens beste Freya!

479732_10151209630541985_1640225389_n.jp

7 år 22/1, og begynner endelig å bli voksen! Gratulerer med dagen snuppa mi :wub:

Gratulerer med dagen på etterskudd, Freya!

  • Like 1
Skrevet
Kommet meg på jobb etter sykehuset. Vi kan jo starte med det positive? Han syntes jeg så utrolig bra ut, og var veldig imponert over at jeg var i jobb, vannet i ryggen har trekt seg noen mm tilbake så det er veldig bra, og jeg har fått mer plass rundt hjernen i nakken.

Ang shunten i magen vil de ha litt is og vente, den kan flytte på seg og lage lommer rundt organer osv, og vi må bare avvente og se om det roer seg eller blir verre.

Han var helt sjokkert over hvor bra jeg fungerte og jeg var vist blitt mye bedre enn de håpet på, og veldig glad når han så hvor bra jeg var blitt. Det ville fortsette å være rocky et år eller to til, så håper han at det skal stabilisere seg, som han sa når hjernevesken ikke har sirkulert på 23 år så tar det lang tid for kroppen og lande på noe som fungerer.

Ventilen stilte seg på MR for 2 uker siden da, og det er siden da formen min har steget veldig så det tyder på at den overdrenerte før det, så da lar de den stå der den står nå. Så får vi se..

Så jeg er fortsatt litt :blink: og vet ikke helt om jeg skal være :banana: eller :cry: ,men det heller mest mot :banana: men jeg har gruet meg så til om jeg evnt måtte gjennom flere operasjoner pga smerter osv, så er godt å se at ting bedrer seg. :sweat:

:lama::queen::cowboy::huh: :panda: :cheerleader::dog_running::blissysmile::happy1:

Så glad på dine vegne! :D

Og til Ane, jeg finner ikke bildene så jeg får ikke kommentert ut i fra det. Men ut i fra hva du beskriver, så hadde jeg ventet til dere finner noe dere virkelig vil ha og ikke bare fordi dere vil ha så fort som mulig. Jeg forstår at dere ønsker det, men jeg hadde aldri i verden betalt på noe som er et oppussingsobjekt over lang tid uten å vite å ha råd til å gjennomføre det og ha muligheten til å ta litt og litt og i det minste slippe og pusse opp badet. Bad er det dyreste, så det bør være i nogen lunde grei stand. Og så attpåtil i 14.etg med hund og etterhvert barn (grunn nok i seg selv til å se etter noe annet) selv om det er det dere får lån til akkurat nå. Det kommer nye boliger hele tiden, så dere finner garantert noe bedre etterhvert.

Mitt råd :)

Middag inntatt og magen er mett :D

Skrevet
BIR og NUCH :aww::lol:

Har alltid vunnet før jeg går inn i ringen jeg :P

Det er greit nok - men det er flere farger enn rødt som kreves for det :D

Jeg har kullsorte negler nå, så vi legger åpenbart lista lavt for helga :D

Skrevet
Det er greit nok - men det er flere farger enn rødt som kreves for det :D

Jeg har kullsorte negler nå, så vi legger åpenbart lista lavt for helga :D

Men røde negler matcher både BIR og champrosetten! Og certrosett og BIS-rosett.... :whistle::lol:

  • Like 1
Skrevet

Hvem, hva, hvor får man tak i sånt?!

Denne tror jeg at jeg kjøpte på Color Line før jul, men jeg mener Meny har noe av den sammen type. Type Jacobs utvalgte, tror jeg :)
  • Like 1
Skrevet
Tja, etter å egentlig ha bestemt meg så snek denne munsteren seg tilbake. Jeg klarer ikke å nekte på at det er hjerterasen. Dermed har foreldrene mine og jeg blitt enige om et samarbeid. Samt at det virkelig ikke er en kombinasjon jeg kan la forsvinne uten å ha ihvertfall prøvd. Jeg vet jo ikke sikkert om det blir noen valp til meg der heller, men jeg hadde angret om jeg ikke ventet for å se. Nå får nesten skjebnen bestemme litt :)

Hehe, jeg synes bare at det var litt morsomt for det er ikke så lenge siden jeg spurte "hva skjedde med münsteren?" da du sa at du hadde bestemt deg for toller. :P

Skrevet
Ja, altså, det er ikke slik at han vil bestemme alt selv, og driter i hva jeg vil eller mener :) hehe. Men når vi(han) får så "lite" i lån som vi får/i forhold til prisene her, så er det ikke så mye å velge i, dessverre.

Vi kommer til å gå på visningen, om så bare for erfaringer videre :)

Ble litt random quote. Det om oppussing skal jeg ikke si noe om, men jeg bodde i 10. etasje med hund, og ALDRI mer. Heiser slutter å virke - bruker laaang tid på å komme,går brannvarsleren i blokka så går heisene ned til 1. etasje og blir stående. Og da må man ned trappetårnet som ULER med brannvarsleren. I tillegg er det somregel betongtrapper, ergo ikke noe å drive å trene i (hvertfall ikke for meg :lol: )

Jobbet i 6. etasje med en multihandikapet unge, og heisene der og var støtt og stadig i ustand, og 6 etasje var jammen meg mer enn langt nok for å få med unge og vogn og alt man trenger for en tur ut. Man kan liksom ikke avlyse hele dagene fordi heisen står. I tillegg vet man jo ikke at heisten står når man har dårlig tid om morran og skal rekke buss til jobb. :lol:

Yep - jeg er dypt traumatisert etter å ha bodd i blokk i halvannet år. :lol:

Skrevet

Jeg synes ikke det var så pes å bo i blokk jeg. 11 etasje med baby og hund gikk fint det. Bortsett fra når Loke fikk kraftig diare en natt og jeg var alene med en 5 uker gammel baby og 2 hunder. Det var kjipt.

Var så gal at jeg faktisk tok trappa ofte også, selv med baby og som gravid.

Tenkte ikke så mye over at det var pes faktisk, det var verre å bo i 2 etasje med bare en mørk bratt trapp.

Skrevet

Ane - ut i fra bildene og prisantydning er det mye fint dere får til ei leilighet som koster totalsummen det VIL koste dere å kjøpe det huset + pusse det opp. Koster MINST 300.000 å pusse det der opp.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...