Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Snippen på dundyna er god å sutte på når man skal legge seg, hilsen Marvin

  • Svar 7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æsj! Mannen ringte og sa at de andre bydde 250 tusen over det han gav, og han dermed ikke kunne by mer på det. Han var litt lei seg, og spurte om jeg var skuffet. Jeg sa neida, for å ikke gjøre han me

Hunden min er HD-friiiiii! Resultatet B tikket inn på dogweb i dag

Nixepixen er pen hun!! BIR-valp i dag :D

Posted Images

Skrevet
Idag har Shy mistet 2 tenner! 2 pyttesmå fortenner i overkjeven! Så snart kan man vel kose seg med sånn løse-tenner-valpeånde!

Åh den er deilig du :lol:

Spennende første tid: blir bittet korrekt, får hun alle tennene?

Skrevet

Kommer hjem, og her sitter det en hel haug med jegere og deres hunder.. Nå sitter jeg alene inne med mine fire samt to russerstøvere mens jegerne er ute.. Hadde tenkt å legge meg jeg, den gang ei:p

Skrevet

Sitron er godt, hilsen Dany

Det digga Stitch også. Det var liksom både godt og ekkelt, så den måtte spises med alle tenna fremme :lol:

  • Like 2
Skrevet
Det digga Stitch også. Det var liksom både godt og ekkelt, så den måtte spises med alle tenna fremme :lol:

:lol::lol:

Nei nå skal jeg være flink pike og pelle meg i seng.

Skrevet (endret)

Nå har jeg hatt tidenes beste trening med Kiter. Verdens tregeste BC var helt propell! :frantics: Jeg burde ha filmet det for å kunne se på det når jeg holder på å gi opp. Jeg angrer litt på at jeg slettet filmen jeg tok opp i sommer. Da var han tregere enn noen annen hund jeg har sett. Umulig å få i lek, tygger godbiten leeenge og gjorde bare halve bevegelser. Jeg ble så deppa av det at jeg slettet filmen. Jeg ser nå at det hadde vært moro å hatt for å sammenlikne med dager som idag!

Amira var helt super... helt til vi bare skulle runde av med felles sitt (da la hun seg!! Krise!!!!!) og neseprøve der hun gikk over riktig pinne sånn ca 20 ganger, alle 20 repetisjonene... Må nok trene litt imorgen likevel!

Endret av borderen
  • Like 5
Guest Ulla-Britt
Skrevet

Jeg er egentlig glad det er så mange idioter i denne byen som lar hundene løpe løse uten å et snev av kontroll på dem. Så kan idioter som meg få ut litt innestengt aggresjon også. En runde rundt kvartalet, to hoppende hunder på Ullas vonde rygg, og jeg føler meg som et nytt menneske.

Guest Michellus
Skrevet
Takker og bukker! Nå har det imidlertid løst seg, takket være at soniser er verdens beste folk. :wub: Så jeg har plass å bo, må bare bli kvitt bronkitten først, så er det bare å flytte. :D Men igjen takk for at du spurte!

Hvor havner du i Norge om jeg får spørre? :)

Fortsatt syk. Legetime i morgen! Ikke så mye annet å si gett :P Side 100!

Skrevet

Off... har så vondt av Casper nå... han er så stiv og krumrygget, og skjev... klynket i stad da han skulle prøve å reise seg. Må nok ta en tur til dyrlegen i morgen rett og slett hvis det ikke er en ekstremt drastisk bedring i morgen tidlig. Problemet er bare at jeg MÅ være på skolen til kl. 13, og dyrlegen stenger 15.. så jeg håper de kan skvise oss inn før det. **** altså, dette var virkelig det mest ugunstige tidspunktet å ha en død mobil på!!!

I stad fant han tydeligvis ikke noen god stilling å ligge i, så da satt han bare i kroken av sengen sin lenge og så på meg... :( Nå får rumpa hans en vask av tungen hans, så helt ubøyelig er han ikke :P

Skrevet
Vakkert? Liv vokse inni seg? Det er jo for pokker meg en alien som har tatt bosted inni deg jo, en alien som suuuuuger energi fra deg, en parasitt som livnærer seg av DEG!!! :lol: :lol:. Mulig jeg er litt preget av å ha sett Alien en gang i tiden :lol:.

Haha :lol: Jeg og har sett Alien, men jeg syntes bare den var super merkelig og morsom :P Jeg syns det er vakkert jeg :wub: Noe av det vakreste og mest naturlige i verden.

Inne fra Geocashing tur :) Fant ingenting, men mobilen min tullet seg, det var kaldt og mørkt. Tror ikke geocashing funker i mørket, jeg :aww: Nå er det natta :)

  • Like 1
Skrevet
Jeg sliter med å skrive konklusjon på den teoretiske oppgaven... Trodde det skulle være lett å oppsummere fakta, men det er det visst ikke.

Standardkonklusjonen min: "det trengs mer forskning" :lol:

  • Like 1
Skrevet
Det liker jeg veldig godt, siden jeg er så glad for å ha deg i nærheten og vi heller aldri vil flytte langt herfra!

Det vurderes hver natt ca 23.30 og utover! :lol:

Eneste er at jeg ikke tør å gjøre det selv, og Øivind vil ikke hjelpe meg. :icon_confused:

Så da blir det sparking, tøying og litt gåing rundt om istedet. Jeg har et håp om at jeg kommer til å elske å være oppe med baby istedet for noe så unyttig. :)

Du har sikkert prøvd alt, men må spørre likevel - kjærringråd nr 1 mot urolige bein er ulltråd rundt ankelen, prøvd det?

Off... har så vondt av Casper nå... han er så stiv og krumrygget, og skjev... klynket i stad da han skulle prøve å reise seg. Må nok ta en tur til dyrlegen i morgen rett og slett hvis det ikke er en ekstremt drastisk bedring i morgen tidlig. Problemet er bare at jeg MÅ være på skolen til kl. 13, og dyrlegen stenger 15.. så jeg håper de kan skvise oss inn før det. **** altså, dette var virkelig det mest ugunstige tidspunktet å ha en død mobil på!!!

I stad fant han tydeligvis ikke noen god stilling å ligge i, så da satt han bare i kroken av sengen sin lenge og så på meg... :( Nå får rumpa hans en vask av tungen hans, så helt ubøyelig er han ikke :P

åååh Huff :( Er ille når det blir sånn...

Nå venter hundene iherdig på bonden, han må nemlig bære inn hundematen og fore dem, jeg bare kaster opp av lukta, så det er hans jobb. Men han er hos de store tykke damene.

Skrevet

...er jeg på siste vakt denne uken! Har blitt tatt så godt i mot av både kollegaer og brukere, jeg liker den nye jobben min jeg :ahappy:

Krysser fingrene for at det blir en fast stilling av det innen vikariatet går ut!

  • Like 5
Skrevet

Åargh, Mozza er teit. Det satt selvfølgelig en KATT på VÅR (mamma og pappa sin) trapp da vi gikk ut i sted! Så hun skulle helst ikke tisse, ikke inn igjen, og så har hun sprunget fram og tilbake mellom ytterdøra og verandadøra den siste halvtimen. Nå sitter hun og seeer på meg med hodet litt på skakke og verdens største øyne, mens hun kommer med litt sånn høylytt klagebreking (ja faktisk, innimellom høres hun ut som et lam også) med jevne mellomrom. Jeg tenkte hun kanskje måtte bæsje og slapp henne ut igjen, men hun skulle visst bare finne ut hvor det ble av den ***** katta.

På tide med tvangslegging, tenker jeg...

Skrevet

Etter å ha snoket litt inne på profilen til Margrete :shifty: på facebook har jeg, merkelig nok, veeeeldig lyst på schæfer :innocent: ER det noe rart kanskje?? Nei, trokke det!

Og nå kjenner jeg en begynnende hodepine og den kan bare dra dit peppern gror! :D

Og så gleder jeg meg til Finnmarksløpet jeg og! Og Femund! Ææææh..! Det er bare noen uker til! :frantics:

Og sååå er jeg sulten.. Men jeg har ikke kjøpt inn noe i det siste sååå..

Skrevet (endret)

....vil ikke chatten slippe meg inn. Buhuu! :cry:

edit; funket nå!

Den som gir seg er en dritt! :P

Endret av *mokken*
Skrevet
Hvor ofte må du klippe pudlene? Hvordan klipp har de? :)

Jeg klipper helst snuten hver 3 - 4. uke fordi pudler er søtest med nybarberte snuter :P . Hver 6 - 8. uke bader jeg hundene og klipper kroppen, labber og snute.

Linda får en praktisk lammeklipp med ganske snaue bein fordi hun løper i gjørmedammer så det spruter, mens Zelda får en fjong lammeklipp fordi hun går forbi gjørmedammene :lol:

Skrevet

Bare for å skrive på side 100 :P

Oppe igjen, med hodepine og ledd som verker. Lurer på om det betyr at jeg burde gå ut og sette i motorvarmeren til Fransoas? Hun er ikke så glad i kulde hun, stakkar.. Kanskje jeg har en revmabil? :P

Skrevet

Jeg fikk gjort alt jeg skulle i dag, altså denne støvsuginga, luftinga og vaskinga av kjøkkenet, men burde kanskje spart meg dusjing av knertis iogm at hun gråter så sårt idet sjampoen helles på, og bøtteballetten hadde lagt seg. Vannet er tilsynelatende ganske ålreit, men den sjampoen, den er døden. Men det er VELDIG deilig å være nyvaska, da får danserompa kjørt seg. :lol:

Legger meg sulten, kjempesmart. Og måtte krype til korset og ta nesespray i kveld, for i natt våkna jeg gjentatte ganger av at jeg var så tørr i munnen at jeg kunne kakke på tunga mi. :blink:

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...