Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

En tråd for de som ikke ønsker/gidder å opprette en egen tråd, eller som bare vil delta i en vintebildetråd. Kanskje har du fått et blinkskudd i snøen du vil dele?

Kjør på folkens! Del vinterbilder! (Med eller uten dyr, alt som har med vinter å gjøre :) )

img1326red2.jpg

Endret av Rocket
  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Dette blir mitt første innlegg her på Hundesonen, men valpen min kjenner kanskje noen av dere igjen etter Rocket la ut bilde av henne på vilken blandings rase er dette, den søte Shiba Inu, Dachs, Jack Russellog Tibetansk spaniel mixen ^^ Jeg har bare hatt Iphonen som kamera denne vinteren men helt greie bilder fårde :)



post-11741-0-11525800-1357518244_thumb.j

post-11741-0-19663800-1357518278_thumb.j

post-11741-0-74530300-1357518292_thumb.j

post-11741-0-34056700-1357518323_thumb.j

post-11741-0-51768800-1357518265_thumb.j


post-11741-0-37420100-1357518343_thumb.j

vinterkos i stua med varme og gode tepper!

post-11741-0-91049000-1357518411_thumb.j

Alltid greit å ligge i en varm seng når det er en meter med snø og kaldt ute!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...