Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 117
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Veldig ferskt bilde av jentene og meg

Nå har jeg endelig av meg og begge mine to: Også ett av meg og sjelehunden da:

Posted Images

Skrevet

post-149-1396216291,9116_thumb.jpg

Til venstre meg og Only, høyre meg

Og Oscar..

Jah, wheatens hopper og ja jeg oppfordrer mine til det, spesielt i ringen :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
Skrevet

Flat'en på bildet er svigers sin, men resten av gjengen er min :)

536184_478695572186024_359831723_n.jpg

Nora og meg på utstilling i Letohallen i i 2013 (foto @SiriEveline ) :

1487317_1444924865719735_324161162_n.jpg

På fjelltur med Luna og Taxi sommeren 2011:

420705_10151407962460145_576200078_n.jpg

  • Like 7
  • 2 weeks later...
Skrevet (endret)

Med Hermes, sommer og vinter:

2img5424.jpg

1img8264.jpg

Med Calle også da:

bd3a90a4cec511e29ff222000aa8009c_7.jpg

b5e45f4ad5e811e292eb22000a1fbd89_7.jpg

Calle og Mocca på siste bildet. Eh... og skitepose. *hundefolkpåbilde*

Ugh, gammelt bilde men det er det jeg har :P Burde tatt et nytt et snart! Dette er fra to år siden :o

562091_10150631254871854_622196853_96805

Så gammelt at det er på førstesiden i tråden, hehe :D

Endret av Marjan
  • Like 1
Skrevet

Et gammelt ett, fra fjottens første sommer for snart fem år siden ;)

post-5705-0-42378800-1398032552.jpg

Og så et beauty-shot fra i fjor sommer :D

Vært tre dager på tur og gjør meg så pen jeg kan!

post-5705-0-87433300-1398034154.jpg

  • Like 1
Skrevet

Prøvde å ta noen greier idag. Hverken jeg eller bikkjer var helt enige med kameraet, sola var sterk med dertil mysing fra min side. men men, dette er nå i alle fall meg og to av mine hunder. Freke og Fjellbris.

megselv_21apr14a_zps7074d083.jpg

  • Like 10
Skrevet

@Renate A Guuuri, de øynene til Chicka, altså :) Nydelig!

Påskebilde fra oss. Grad av fornøyd-het hos Meesha kan diskuteres, haha!

10250309_10203350201386402_4520738600202

He he, ja de lyser opp, spesielt om det er noe bøll hun har lyst til å finne på, men må sitte/stå rolig og ta bilder sammen mammaen sin (som det bildet hvor vi sitter på benken), da popper øynene nesten ut av hodet hennes.

Meesha vil vel helst ned å løpe, løpe, løpe :D Jeg vil også ha en hund jeg kan bære i armene mine og kose med :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...