Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Etter lang tid, har tiden endelig kommet. Eller snart da. Jeg har ønsket meg en ny greyhound etter at Nitro kom i hus, og vi tenkte på valp da Hera døde. Men så ble det en ny dobermann istedet og nå er det snart 1 år siden hun døde og nå står ny greyhound for tur!

Jeg har lurt veldig på hvor jeg skulle få ifra. De florerer jo ikke akkurat av oppdrettere. Jeg har vært i kontakt med 1 annen kennel i utlandet. Jeg fant ut at hvis oppdretteren til Nitro skulle ha kull på moren hans Klara på nytt måtte vi vurdere det. Vi var usikre på om vi skulle finne en match til Nitro (avelsmessig) men det ble for innviklet. En halvsøster var helt kurant. Vi kjenner moren, oppdretter og ikke minst avkom. Superfornøyd med alt og har bare hørt god ord om slekta.

Klara er en nydelig tispe. Hennes første kull var da Nitro ble født. Det ble bare 3 valper og ting ble snudd på hodet da det ble så få og vi måtte går fra å ønske tispe, til å få hanne. Vi var de eneste som kjøpte fra det kullet. De to andre valpene ble på deleie.

Nå skal da Klara få kull nr 2, og henne siste. (pga alder) Vi var veldig spent på hvilken hanne det skulle bli. Etter langt om lenge falt valget endelig på det jeg håpet på, en nydelig hanne fra Frankrike. Han heter Denetorn. Han har hatt 3 kull før og alle med godt resultat. Han har et veldig godt og sosialt gemytt og en kropp jeg selv liker. Han er ikke veldig stor, og sammen med Klara som regnes som liten i rasen, blir nok valpene i fin størrelse.

Spermen er importert nå til Norge og vi venter på at Klara skal få løpetid i løpet av januar. Vi er SÅ spente! Og nervøs. Jeg er redd for at det ikke skal bli valper i det hele tatt, eller at det blir bare hannhunder, eller bare 1 tispe, ja slike tanker. Så det blir en spennende tid fremover.

Jeg er også veldig spent på hvilke farger det blir! Det kan bli mange ulike! :D

Det passer oss veldig bra å få valp nå. Nitro har begynt å bli voksen, vi har tid og lyst. Tror selskap for Nitro vil være veldig bra for han. Blir det ikke valper denne gang, bli vi satt helt tilbake til scratch og nårtid man får valp igjen blir veldig usikkert, og det håper jeg at jeg slipper!

Her er foreldrene:

  • Like 19
  • Svar 123
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter lang tid, har tiden endelig kommet. Eller snart da. Jeg har ønsket meg en ny greyhound etter at Nitro kom i hus, og vi tenkte på valp da Hera døde. Men så ble det en ny dobermann istedet og nå e

Tispa ble insiminert igår og idag. Så nå er det bare å krysse fingre for at hun blir drektig

Takk for innlegget ditt Mari! Har ikke fått svart på det før nå. Koselig å lese Jeg har nå sagt det til søsteren min og det gikk bedre enn forventet. Hun spurte om vi virkelig skulle ha en like stor

Skrevet

Åh, misunner deg veldig den tiden du får framover, selv om det er "slitsomt" å vente.. Er veldig valpesyk selv :)

Høres ut som en veldig spennende kombinasjon!

  • Like 1
Skrevet

Høres veldig gjennomtenkt ut fra deres side hvertfall! :) Håper virkelig hun tar seg og at det popper ut maaaaange friske valper å velge mellom! :D

  • Like 1
Skrevet

Så spennende! Jeg har en avstandsforelskelse på Greyhound - de er så vakre, Nitro, Klara og Denetorn er intet unntak. :) Krysser fingre og poter for at du får den valpen du ønsker deg. :)

  • Like 1
Skrevet

Takk for kommentarer! :) Har tenkt på dette veldig lenge. Jeg er ikke akkurat kjent for å være veldig impulsiv.

Også har jeg en liste over tispenavn som jeg begynte å skrive på i 2008 faktisk! Ja jeg er nok litt gærn haha. Nå står det 26 navn på den, så da har jeg ihvertfall noe å bruke tiden til, å finne navn. Jeg og samboer blir jo aldrig enige! :P Men står jeg fast, blir jeg nok å ta en avstemning her :D

Jeg drømmer veldig om en rød tispe. Det er favoritten. Ellers går sort an, eller flekket. Jeg håper ikke alle blir rødbrindle. (ja da blir jeg faktisk skuffet! :P) Vil veldig ha en farge som skiller seg ut ifra Nitro.

  • Like 1
Skrevet

Takk for kommentarer! :) Har tenkt på dette veldig lenge. Jeg er ikke akkurat kjent for å være veldig impulsiv.

Også har jeg en liste over tispenavn som jeg begynte å skrive på i 2008 faktisk! Ja jeg er nok litt gærn haha. Nå står det 26 navn på den, så da har jeg ihvertfall noe å bruke tiden til, å finne navn. Jeg og samboer blir jo aldrig enige! :P Men står jeg fast, blir jeg nok å ta en avstemning her :D

Jeg drømmer veldig om en rød tispe. Det er favoritten. Ellers går sort an, eller flekket. Jeg håper ikke alle blir rødbrindle. (ja da blir jeg faktisk skuffet! :P) Vil veldig ha en farge som skiller seg ut ifra Nitro.

Okei, etter et google-søk håper jeg det kommer ei rød tispe til deg :D

  • Like 1
Skrevet

Fine foreldre! :D Jeg misunner deg og litt ventetiden, den er jo fantastisk :D Og lang... (og jeg ventet jo bare noen uker på å få hjem Casper..)

Jeg har og en liste over hundenavn på mobilen min, har vel hatt den siden 2008 jeg og :D Lurt å ha, plutselig dukker det opp fine navn, og like plutselig er de glemt igjen.

edit: denne fargen liker jeg! Fremhever muskler og sånn :D (og enkel å ta bilde av.)

lt_redfawn_lg.jpg

  • Like 1
Skrevet

Gleder meg til å følge den nye valpen her inne! Ingen sonis med respekt for seg selv har bare èn hund, vet du :D

  • Like 8
Skrevet

Så gøy, Djervekvinnen! Denne tråden skal jeg følge med på. Av myndene (etter irsk ulvehund) så er det greyhound som står øverst på listen hos meg. Vakre hundene!

Jeg synes forresten at greyhounds tar seg bedre ut i par eller en liten flokk. Vet ikke hvorfor, men det ser så fint ut med flere sammen. :ahappy:

  • Like 4
Skrevet

Ja rød hadde passet Nitros farge veldig bra! :) Forrige kullet til oppdretter var med ei knallfin rød tispe, og det ble flere røde valper. Men da passet det oss ikke å få valp for oss .

Fawn er vel en litt blassere/lysere type rød. Det er bra fine de dyp røde:

(fra google)

Epic%20Beautiful%20at%20Sobers%20Stand%20n1%20T-vik2004.JPG

Men svart er ikke halvgærnt det heller! Dette er da pappaen til kommende kull:

Stjelt fra hans oppdretter sin side : http://www.mandajors...Us/AboutUs.html

  • Like 2
Skrevet (endret)

Gratulerer!

Spennende. Nervepirrende å vente, men det skal nok dykke opp en fiiin dame, det er jeg sikker på!

Virkelig flotte foreldre, resultatet blir garantert flott! Ta godt vare på de edle dråpene;-)

Endret av 13de
  • Like 1
Skrevet

Lykke til!

Er ikke svart ganske sjeldent her i Norge? Synes ikke jeg ser sånne noen gang, jeg.. Men jeg synes det var utrolig lekkert på faren i alle fall - og moren ser absolutt nydelig ut hun også.

Spennende å høre fortsettelsen...

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Dette blir bare grusomt spennende da! Har ikke noe greie på greyhound jeg heller annet enn at jeg synes det er vanvittig vakre hunder (jeg beundrer funksjonalitet i hundekropper - og at greyhound-kroppen er laget for løping er det liksom ingen tvil om!). Men den hannen var bare sykt vakker synes jeg!

Jeg har ikke tenkt å si gratulerer nå, det får vente til jeg ser bilde av deg med valp mellom henda!

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...