Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

Endelig er valpene her! Min egen Phoebe fikk 4 små i dag, 2 av hvert kjønn, med keisersnitt. En av tispene skal jeg beholde selv. Har gledet meg til dette lenge, for en gledens dag :wub::D Alt er heldigvis bare bra med Phoebe!

2013-04-17173203_zps09364c3d.jpg

  • Like 16
Skrevet
Akkurat nå ser det ut som planene mine bare forskyves og forskyves :P Kanskje det ikke blir 2013 valp :cry::shocked:

I hear you, sister! Er i samme båt.. Skikkelig kjedelig, egentlig :P

Skrevet
I hear you, sister! Er i samme båt.. Skikkelig kjedelig, egentlig :P

JA! kjedelig, men samtidig ganske fornuftig :P Jeg sitter liksom å hele tiden roer meg selv med at hvis jeg hadde hatt skikkelig lyst på den og den valpen, da hadde jeg jo bare gutsa på nå liksom. Så det at jeg holder igjen, betyr bare at jeg ikke er overbevist :P Haha. Hvor mye sant det er i det, det aner jeg ikke. Men er liksom det jeg sitter å sier til meg selv, da høres jeg såå fornuftig ut synes jeg :D

Skrevet

På lørdag henter jeg min nydelige portisgutt! 2 mnd " før tiden", da oppdretter fikk en avbestilling. Huhei hvor det går! Jeg som skulle bruke masse tid på å planlegge innkjøp av alt en må ha i hus fikk det brått travelt. Gleder oss masse. Endelig blir det hund i huset:)

  • Like 7
Skrevet

På lørdag henter jeg min nydelige portisgutt! 2 mnd " før tiden", da oppdretter fikk en avbestilling. Huhei hvor det går! Jeg som skulle bruke masse tid på å planlegge innkjøp av alt en må ha i hus fikk det brått travelt. Gleder oss masse. Endelig blir det hund i huset:)

Gratulerer! Så spennende da :D Hvilken oppdretter?

Skrevet

Hei, har fulgt forumet en stund, registrerte nå for å dele bilder av en herlig frøken som flyttet inn for en uke siden :)

Noen som har tips for sosialisering? Jeg har flyttet fra Oslo til Ås og kjenner ingen med hund her. Er det noen fine treffplasser i follo området?

post-12105-0-11388900-1366378775.jpg

post-12105-0-92004000-1366378787.jpg

  • Like 7
Skrevet

*hviske* - Blir nok å beholde en valp etter Betty.

Så har jeg jaggu satt meg på liste for en annen rase også. Forventet løpetid om 1-2 mnd :)


(til dere som vet - hysj hysj!)

  • Like 5
Skrevet
Hei, har fulgt forumet en stund, registrerte nå for å dele bilder av en herlig frøken som flyttet inn for en uke siden :)

Noen som har tips for sosialisering? Jeg har flyttet fra Oslo til Ås og kjenner ingen med hund her. Er det noen fine treffplasser i follo området?

Søt valp!

Vi er flere som bor på Ås, mange av oss er studenter. Hvis du også er det går det an å bli med i foreningen Studenthunden, de har turer og treninger i blant. Ellers pleier vi å avtale turer, treff og treninger her: http://hundesonen.no/forum/forum/225-follo/ Det er bare å foreslå ting selv (valpetreff f.eks.) eller slenge deg med på det som skjer. :)

Skrevet
Søt valp!

Vi er flere som bor på Ås, mange av oss er studenter. Hvis du også er det går det an å bli med i foreningen Studenthunden, de har turer og treninger i blant. Ellers pleier vi å avtale turer, treff og treninger her: http://hundesonen.no/forum/forum/225-follo/ Det er bare å foreslå ting selv (valpetreff f.eks.) eller slenge deg med på det som skjer. :)

Jeg er nok ferdig med studiene :-) men Studenthunden kjenner jeg til da jeg hadde en venninne på UMB. Jeg har faktisk sittet vakt der en dag! Forresten, skulle ikke det bygget rives?

Supert, jeg fikk en melding om Follo-tråden. Heldig for meg om jeg kan slenge med på et treff neste uke!

Så nydelig! :wub: Lykke til! Og husk at sosialisering ikke betyr at hunden skal få hilse på alle den møter :)

Japp, så sant som det er sagt. Håper på et par skikkelig positive treff i starten :innocent:

  • Like 1
Skrevet

Nommin...! Så søøøt hun er :wub: Og så hel-svart da - skikkelig stilig dame det der.


Jeg vet ikke enda hvem som kommer til meg i starten av Mai - men det blir en av disse fem gull-guttene! :wub: (og sorry for litt bilde-spam)

Prinsene er rett under 6 uker på bildene!
(Låner bildene fra oppdretter)

post-10097-0-72625500-1366653512.jpgpost-10097-0-23158600-1366653517.jpg

post-10097-0-64716500-1366653501.jpgpost-10097-0-59361200-1366653507.jpg

post-10097-0-01690700-1366653488.jpgpost-10097-0-28478000-1366653494.jpg

post-10097-0-19431100-1366653449.jpgpost-10097-0-29810100-1366653471.jpg

post-10097-0-94615000-1366653435.jpgpost-10097-0-19543100-1366653427.jpg

  • Like 7
Skrevet

Ja, jeg er ikke så uenig der gitt! :D Gleder meg utrolig mye, ikke minst til å se hvordan hun blir som voksen.
Så ut som noen skikkelig sjarmtroll hele den guttegjengen der. :wub: Utrolig morsomt med så mange whippser på sonen!

Skrevet

Vi har også 2013 valp (er) :D

Den 13 april ble det født 3 Aussievalper her- og den eneste jenta i kullet, kommer til å forbli i vårt eie. Vi ønsker aller helst å finne en konkurranse interessert forvert/deleier i Oppland- men finner vi ikke det blir hun her. Hun er siste datter av mitt livs store kjærlighet, og antagelig siste datter av den fineste og koseligste Aussiehannen jeg har møtt, så derfor er hun litt ekstra spesiell lille Hippi (ikke sikkert det blir det endelige navnet..), siden hun ble eneste jenta. Hun er dessuten en tro kopi av sin mor :wub:

Men hun er jo bare snaue 1,5 uke, så får tiden vise om hun i det hele tatt passer sammen med oss. Hun har store potespor å fylle om hun skal gå i sine mors avtrykk :P

De to gutta i kullet, kunne godt tenke seg å bli sonen hunder de også :ahappy::lol:

30965_10151343888166780_1456080003_n.jpg

  • Like 7
Skrevet
Endelig fikk jeg tak i litt bilder av lille snuppa som kommer til meg 1.Mai :D

72866_10200314112989249_1140693830_n.jpg

408712_10200314113349258_2124080783_n.jp

Bildene er lånt av oppdretter :)

Pinne-frelst du da :D Fin er hun!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...