Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Så spennende da :D

Skulle ønske jeg kunne fått meg en brun liten kladd til sommern meeeeeen må nok vente en goood stund enda jeg ja.. :ball:

Aner ikke hva slags kladd du tenker på, men jeg sier bare DOOOOO IIIIIIT! :D

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valpen har nå vært her en snau uke. Morsom sak

Og der var det endelig bestemt Hils på Poecilia Pretty in Pink

Lykke 14,5 uke gml

Posted Images

Skrevet

Jeg hentet hjem en herlig australsk kelpievalp i går :-DEn svart liten tornado som skal hete Vegas:-D endelig er min 2013-valp i hus!!! Bilde kommer ;-)

  • Like 15
Skrevet
den likne med husky valp? er den? eller?:-)

og jeg selv skal 1-2 om blir noe plan 2013;-)

Alaska husky! :) Glemte jo å skrive det.. Eget oppdrett. Mammaen er en genialt god leder med sterkt hode og faren er en sterk fyr med et herlig gemytt :D

  • Like 1
Skrevet

Hei! Eg er heilt nyregistrert her, heilt utrulig at navnet mitt passa som brukernavn. Har vert innpå fleire gangar før og lest, men i dag ville eg skrive noko. Så til grunnen at eg registrerte meg: eg og sambuar ønsker å skaffe hund innen kort tid. Det blir mest sannsynlig Wheaten Terrier, men vi må sjølvsagt besøke ein oppdrettar og helse på nokre før vi bestemmer oss :-)

Spørsmålet er då om vi skal få hunden i sommarferien eller før jul. Begge er studentar(22år) med varierande lengd på skuledagar, og kan avogtil skippe forelesing (ikkje alltid obligatorisk). Derfor vil det vere lurt å få kvalpen i sammanheng med ein ferie, slik at vi kan vie full tid til han. Men noko som er ein stor fordel er at eg har fri dette halvåret, jobbar kun som ringevikar. Derfor kunne det kanskje vore lurt å fått kvalpen rundt mai/juni(veit dette er snart, men dette er noko vi har tenkt på lenge!), slik at eg då kan la vere å ta på meg vakter når kvalpen er ung og tilpassar seg. Vil det då vere problem å ta med hunden heim i sommarferien? Bør kvalpar vere på same stad heile "startfasen"? Har ikkje funne noko særleg om dette når eg har lest på nett. I feriane er eg og kjærast glad i å vere heime hos familiane våre, og kunne tenkt å hatt med kvalpen til kvar vår familie(dei bur 50 min frå kvarande), sånn i juli f.eks. Vil dette berre bli forvirrande for vår lille krabat?

Håpar eg har plassert spørsmålet i rett tråd. Tar gledelig i mot tips :)

Studerar i Bergen og heimstad er i Sogn og Fjordane.

Skrevet

Da blir det krøllebebis på oss i begynnelsen av juni og vi gleder oss helt enormt :jump: Klarer nesten ikke vente med å dra å besøke oppdretter, selv om valpene bare er litt over ett døgn gamle :wub: Og snakk om at motivasjon for skolearbeid ble skutt i været når jeg vet at vi får en nydelig krølle rett etter eksamen :D JIPPII, både jeg og sambis er helt sånn her om dagen: :bananas::jump::frantics::hyper::wub::D:banana::lama:

  • Like 8
Skrevet
Da blir det krøllebebis på oss i begynnelsen av juni og vi gleder oss helt enormt :jump: Klarer nesten ikke vente med å dra å besøke oppdretter, selv om valpene bare er litt over ett døgn gamle :wub: Og snakk om at motivasjon for skolearbeid ble skutt i været når jeg vet at vi får en nydelig krølle rett etter eksamen :D JIPPII, både jeg og sambis er helt sånn her om dagen: :bananas::jump::frantics::hyper::wub::D:banana::lama:

Wihuuu! GRATULERER! :bananas: Gleder meg fælt til å titte jeg også, farlig hvis noen er ledige når jeg er der :sweat:

  • Like 1
Skrevet
De der ville jeg aldri kjøpt av, kan gi deg mer info på pm om du vil. Dessuten har faren til kullet AD.
Slått det helt fra meg for å si det sånn. Men, pm!
  • Like 1
Skrevet
Det er jeg helt enig i! Ville vel også trodd at en seriøs oppdretter hadde noen form for informasjon om oppdrettet, foreldrene til valpene osv?

Og hvor gamle de er, de er jo blitt litt store de der... Skriker useriøst hele greia.. Hvorfor må folk drive useriøst på fine rasen da :/

Skrevet

Da har vi endret valpeplaner fra Japanese Chin i juni til Cavalier King Charles Spaniel sånn rundt juletider. Kanskje det bikker over på 2014, eller det blir lenge før jul også. Litt usikker enda siden jeg kun vet at parringen skal skje i høst, men ikke nøyaktig når i høst :-) Får oppdatering fra oppdretter etter parring. Så nå ble ventetiden litt lengre, men føler vi trenger det, slik at de små vi har fra før (ungene) kan vokse seg litt større, og vi får god tid til å gjerde inn hagen slik at valpen kan springe løs der når vi er i hagen :-) og jeg får lest meg opp i diverse bøker før valpen kommer i hus. Gleder oss :-)

  • Like 1
Skrevet
HURRA Valpen er født, ett passe stort kull på 3 hanner og 3 tisper, lykke!! Kan nesten ikke vente til juni!!! :D:jump: :bananas: :hyper:

Hvor skal du ha fra? ei jeg kjenner fikk nemlig akkurat det antallet BC valper i går :)

Skrevet
Hvor skal du ha fra? ei jeg kjenner fikk nemlig akkurat det antallet BC valper i går :)

Hunden er nå hos ei som heter Hanne Kiil, men kullet eies av Kristin Løkkemo og Steffen Pettersen :)

Skrevet
Hunden er nå hos ei som heter Hanne Kiil, men kullet eies av Kristin Løkkemo og Steffen Pettersen :)

Da er det hu jeg kjenner :) Hanne altså :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...