Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har så lyst på en Happypotamus så i dag har jeg begynt å lære meg å hekle. Så langt har jeg innsett at hekling ikke er min greie og jeg lurer på hvor lang tid det tar før jeg gir opp prosjektet :D

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Guest Michellus
Skrevet

Sidelengs-boms er ferdig :D Da kan jeg med god samvittighet begynne ordentlig på sambis sin genser :ahappy:

Skrevet

Jeg har gått tom for garn til hundegenseren, så skal på butikken på onsdag. Så frem til da måtte jeg begynne på nytt prosjekt, endelig votter til meg selv! Har strikket de samme til mamma, de er så fine at jeg ville ha like, bare andre farger.

Begynte selvfølgelig med for store pinner, og strikket nesten en halv vott som måtte rekkes opp :gaah:

Sidelengs-boms er ferdig :D Da kan jeg med god samvittighet begynne ordentlig på sambis sin genser :ahappy:

Bilde :sleep:

Skrevet

Sidelengs-boms er ferdig :D Da kan jeg med god samvittighet begynne ordentlig på sambis sin genser :ahappy:

Biiiilde ;)

Da har jeg laget ferdi pannebåndet. Tror jeg rekte det opp 3 ganger før det ble passende, bare for å finne ut at oppleggskanten min ble for stram slik at det passer best om man har det på oppned :P

Såååå har jeg begynt på genser- i dobbeltstrikk ja..... iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik hjelp!!

Bruker denne genseren som utgangspunkt, men vi ha annet mønster.

Noen som har noen kule hundemønster liggende? Linker.

Ikke slike "barnslige" kjøttbein og poter osv, men noe litt mer stilig. Gjerne noe med Aussie for de som er geniale på å lete, for det er ikke jeg...

Skal legge ut bilde, må bare få på ett par omganger til slik at det er noe å vise fram.

Skrevet

Noen som har peiling på sånn rutehekling? Filet crochet? Har et mønster jeg har lyst til å hekle, men blir så grisedigert om jeg skal hekle at hver fylte rute er fire staver - jeg vil lage sånn at det er stav, luftmaske, stav for å lage en rute. Fungerer det? Om noen skjønte hva jeg mente.. :D . Må jeg bruke halvstaver for at rutene ikke skal bli avlange?

Skrevet

Noen som har peiling på sånn rutehekling? Filet crochet? Har et mønster jeg har lyst til å hekle, men blir så grisedigert om jeg skal hekle at hver fylte rute er fire staver - jeg vil lage sånn at det er stav, luftmaske, stav for å lage en rute. Fungerer det? Om noen skjønte hva jeg mente.. :D . Må jeg bruke halvstaver for at rutene ikke skal bli avlange?

Pleier vel være tre staver for en fylt rute? Åpne ruter lager du med staver og luftmasker, du må teste litt for å se hvor mange luftmasker du trenger mellom.

Skrevet

Jeg har strikket islandsgenseren min færdig :wub: Er veldig, veldig stolt, da det bare er den anden ting jeg har strikket i mønsterstrik...

10453439_10154880726425456_7350343023431

Næste projekt er et bare shorts i restgarnet, så jeg ikke skal fryse rumpen på vinterfjellet... og så endnu en islandsgenser...

  • Like 14
Skrevet

I ren latskap orker jeg ikke bla meg bakover å sjekke hvem som strikket det flotte teppet i dobbeltstrikk. Men satser på noen ser og noen vet ;)

hvordan fester man egentlig tråder når man strikker dobbelt???

Skrevet

I ren latskap orker jeg ikke bla meg bakover å sjekke hvem som strikket det flotte teppet i dobbeltstrikk. Men satser på noen ser og noen vet ;)

hvordan fester man egentlig tråder når man strikker dobbelt???

Latsabb :P

Ble ikke en helt fornuftig forklaring dette, men: strikker dobbelt noen masker ved nøstebytte, og fester enden loddrett inni maskene, ned eller opp, alt etter hvilken farge det er best plass på. Viser ikke når du drar litt i stoffet etterpå.

  • Like 1
Skrevet

Jeg skammer meg @Ingidano :innocent:

Takk takk for forklaringen. Skjønte det jeg vettu :D

Edit:

Her er forresten bilde av det lille jeg har gjort av genseren. Har tatt opp en gang da, for den ble for stor...

Begynner å bli mange masker og det tar litt tid pr omgang...

11084_10152436314221780_2609387275446891

  • Like 2
Skrevet

Sidelengs-boms er ferdig :D Da kan jeg med god samvittighet begynne ordentlig på sambis sin genser :ahappy:

Vil gjerne se bilde. :)

Hva blir julens strikk/håndarbeid da folkens? Jeg har disse tre som potensielle strikkeprosjekt:

1. http://www.ravelry.com/patterns/library/worsted-boxy

2. http://www.ravelry.com/patterns/library/still-light-tunic

3. http://www.ravelry.com/patterns/library/cold-breath

Alle tre har jeg strikket før, men nr 1 kun i tynnere garn. Men vil ha flere av de da de er skikkelig elsk og kule å strikke. Still light skal bli i finull tenker jeg. enten med stor vid hals, eller med mønster oppe ved raglanfellingen. hmhm.

Skrevet

Min kjære søster leter sårt etter oppskrifta på strømper som det her:

received_1668825676677822-1_zps42fd6ccd.

Er det noen av dere som har eller klarer å lete opp en eller en som er ganske så lik? :) Helst på norsk, mamma kan ikke engelske oppskrifter.

Skrevet

Min kjære søster leter sårt etter oppskrifta på strømper som det her:

received_1668825676677822-1_zps42fd6ccd.

Er det noen av dere som har eller klarer å lete opp en eller en som er ganske så lik? :) Helst på norsk, mamma kan ikke engelske oppskrifter.

Ser ut som Fana-mønster :)

Skrevet

Jeg har strikka babyting! Det er så koselig! Jakke, lue og helseteppe.

post-10509-1419272294,0775_thumb.jpg

post-10509-1419272316,8015_thumb.jpg

Også gjorde jeg meg akkurat ferdig med en genser fra pickles, men ble ikke voldsomt fornøyd... Modellen er liksom så rar. Ja, ja, bedre lykke neste gang! (Og det håper jeg virkelig, for nå har jeg begitt meg i kast med sinnasaujakka... Skal klippes og greier. Hjelp!)

Sorry for at bildet av jakka er opp ned...

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...