Gå til innhold
Hundesonen.no

Håndarbeidstråd!


Annegru
 Share

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Nr en Bones :)

Du våkner og hører at hunden ligger å tygger på noe. Du setter deg opp i senga og ser mange garnnøster ligge i pen ring rundt hunden som ligger å tygger. Du får litt panikk før du ser at hunden slettes ikke har ødelagt noe, men ligger å tygger på beinet sitt. Den apportøren altså! Fjuh.

Fra nå av skal jeg lukke garnskuffen :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

@

Jeg likte nr 2 aller best, fordi de ser morsomst ut å strikke, med ett velkonstruert mønster uten for lange avstander mellom hver farge. Desutten er tomlene hakket mer anatomisk korrekte. Faktisk er de så fine at jeg gjerne strikker de selv :) (mønster?)

nr 1 likte jeg nest best.

nr 3 og nr 4 har ganske store avstander mellom fargene i områder, noe jeg ikke liker i votter, er så lett å sette fast fingre/få stygge/ujevne resultater av sånt.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oh shit! It's på English!

Jeg kan ikke strippe på engelsk!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Det er ikke noe vanskelig. Garnstudio har en fin oversettelse mellom norske og engelske uttrykk. Du får langt flere oppskrifter å velge mellom hvis du følgr engelske oppskrifter. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Engelske oppskrifter er generelt så mye bedre enn norske at du vl ikke tro det! De er langt mer detaljerte og mye lettere å følge.

Seriøst, jeg er så glad jeg lærte meg å både strikke og hekle på engelsk før jeg bega meg ut på norske oppskrifter. Ellers hadde jeg ikke hatt hår igjen på hodet.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Engelske oppskrifter er generelt så mye bedre enn norske at du vl ikke tro det! De er langt mer detaljerte og mye lettere å følge.

Seriøst, jeg er så glad jeg lærte meg å både strikke og hekle på engelsk før jeg bega meg ut på norske oppskrifter. Ellers hadde jeg ikke hatt hår igjen på hodet.

Signeres! Engelske oppskrifter er myyye lettere (synes jeg da) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååh, Boblegenseren til Pickles er jo så fin! Men dyr selv som ukas siden jeg tipper jeg bør ha L. Er ikke Pickles små i størrelsene?
Noen som har tips til billigere alternativer?
Ehm, nå så jeg pinne 3. Blir ikke gjort i en håndvending med andre ord. :D

Den der sikler jeg på også. Big time! Men siden jeg har selvpåtvunget restestrikkehøst av store prosjekter jeg har frogga får det bare vente.

Du kan bytte ut angoraen med dobbel tråd silk mohair (ikke billig akkurat…). Jeg synes Picklesoppskriftene varierer no innmari i størelse (derav restestrikkehøsten min, en høstjakke er rekket opp og strikket på nytt -den ble et TELT i str medium, endte opp med XS -jeg er IKKE XS…. Og en kjole i tweed og slik mohair, den ble brei som ei låvedør -rekket opp og laget Lett Lang Jakke i stedenfor).

Du husker det garnet du sendte meg @Mari? Jeg har fremdeles ikke klart bestemme meg for hva jeg skal strikke av det jeg.. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



×
×
  • Opprett ny...