Gå til innhold
Hundesonen.no

Håndarbeidstråd!


Annegru
 Share

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Veldig veldig lett. Det er bare å strikke rett rundt og rundt. Jeg har strikket en sånn Grace Jones hals, det var veldig lett og er mer komplisert enn rullehalsen. Får du trøbbel så si ifra så strikker jeg en opp til deg ganske kjapt. :)

edit: Jeg har faktisk et hespe med Pickles bomullsgarn i denne fargen som passer til oppskriften, den har ikke noe mål her i livet og kan flytte hjem til deg om du vil.

Hespe? Uten et mål i livet, stakkar *ler* Ja, den kan godt få flytte hjem til meg, aller mest for å finne ut hva et hespe er :D

Jeg er enig med Mari, jeg tror du får det til helt fint, 2ne :)

Takk, da tror jeg at jeg skal prøve på det etterhvert :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et hespe et et garnnøste som ikke er nøstet opp:

7064085133_0629f374e0.jpg

Pickles bomullsgarn (som er garnet de anbefaler i oppskriften) kommer i hesper. Du må nøste det opp selv. Da henger du det over ryggen på en stol f.eks, eller over knærne dine når du sitter, og nøster i vei.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et hespe et et garnnøste som ikke er nøstet opp:

7064085133_0629f374e0.jpg

Pickles bomullsgarn (som er garnet de anbefaler i oppskriften) kommer i hesper. Du må nøste det opp selv. Da henger du det over ryggen på en stol f.eks, eller over knærne dine når du sitter, og nøster i vei.

Dårlig gjort for det er da en lekker farge

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et hespe et et garnnøste som ikke er nøstet opp:

7064085133_0629f374e0.jpg

Pickles bomullsgarn (som er garnet de anbefaler i oppskriften) kommer i hesper. Du må nøste det opp selv. Da henger du det over ryggen på en stol f.eks, eller over knærne dine når du sitter, og nøster i vei.

Åjaaa! Ja, jeg tror det hespet som ikke er hespe lenger? vil flytte til meg :ahappy:

Bare for å spørre, må man nøste opp hepser? Kan man ikke bare begynne å strikke i den ene enden, liksom?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åjaaa! Ja, jeg tror det hespet som ikke er hespe lenger? vil flytte til meg :ahappy:

Bare for å spørre, må man nøste opp hepser? Kan man ikke bare begynne å strikke i den ene enden, liksom?

Nei, de må nøstes opp. Et hespe som er "rullet ut" ser slik ut :)

unwound_hank.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et hespe et et garnnøste som ikke er nøstet opp:

7064085133_0629f374e0.jpg

Pickles bomullsgarn (som er garnet de anbefaler i oppskriften) kommer i hesper. Du må nøste det opp selv. Da henger du det over ryggen på en stol f.eks, eller over knærne dine når du sitter, og nøster i vei.

Anbefaler å investere i hespetre/garnvinde og nøstemaskin. Går mye raskere å nøste opp hesper og nøstene blir så lekre...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det eneste hespetreet hos 2ne, er 2ne :lol:

Mari, jeg er litt usikker på om hespet ditt vil flytte til Kløfta jeg? Det vil kanskje heller til et hjem der det er mer sannsynlig at det blir brukt sånn som det fortjener? :lol:

Ja, jeg har prøvd å strikke igjen, og seriøst. Det ligger ikke naturlig for meg i det hele tatt. Jeg la opp 20 masker (og jeg bør kanskje ikke nevne at jeg måtte se 4 forskjellige videoer på youtube for å huske hvordan jeg la opp masker?), bare for å se om jeg kan få til sånn rett-vrang-strikking, og på runde nr 2 hadde jeg plutselig 21. Så jeg rakna opp og la opp 20 nye masker, og på runde 2 hadde jeg plutselig 19 masker. Jeg veit at jeg starta med 20, for jeg telte, telte og så telte jeg en gang til, for sikkerhets skyld. Jeg aner ikke hvorfor jeg øker og minsker disse maskene heller *ler* Og rett-vrang-strikking er vanskelig når man aldri husker hva man strikka på sist maske, og ikke hjelper det å telle rett-vrang-rett-vrang osv heller, når man plustelig har fått 21 eller 19 masker.

Og ja, jeg gir opp nye ting fort. Det skal være lett, hvis ikke så gidder jeg ikke :aww::P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2ne, den første hver runde løfter du bare over uten å strikke :)

But whyyyy? *ler* Prøvde nå, og det så ut som antall masker stabiliserte seg :lol: Takk!

Får vel prøve å se om jeg finner ut av vrangbord og sånt og da ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg fått litt hjelp av snill sjef på jobb - for jeg har heklet helt feil i helgen :lol: Nå går det så meget bedre, og det er jo kjempegøy! I dag har jeg fått i lekse å bare øve på luftmasker og fastmasker, i morgen skal jeg lære staver. Gøy, gøy, gøy! Etterhvert har jeg kjempelyst til å hekle en sånn hals som Mari viser i salgstråden!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

På en skala fra 1 til 10, hvor vanskelig er det å strikke en sånn rullehals? For en som ikke eier håndlag for håndarbeid, liksom?

(Jeg prøvde å strikke her om dagen, ikke noe spesielt, bare for å teste liksom, og på 13 rader har jeg klart å øke fra 30 til 44 masker uten å mene det. Det er også ett og annet hull her og der, som det ikke var helt meningen å få :lol: )

Lett. Hvis 10 er vanskeligst vil jeg sette 2. Jeg ville hatt litt tynnere garn og litt tynnere pinner. Max 7-8 mm, jeg strikkeer kjempemye men synes det er lettere å strikke med tynne pinner enn med tykke. Men på dn ene halsen som er vist legger du bare opp og strikker ivei med rette masker.

Så kan du lage en tilsvarende lue med rullekant etterpå :angel: Men da må du felle på toppen.

Red: Til den halsen kan du bruke en rundpinne, da strikker du bare rundt og rundt og glemmer alt som heter snuing av arbeidet, begynnelse og slutt på omganger, og vrange masker. Det kan du øve på senere når de rette maskene har satt seg i fingrene.

Og når du skal lag et nøste av en hespel, så får du en person til å holde hespelen over begge armer, sittende med armene rett ut foran seg (eller stående hvis h*n foretrekker det :teehe: . Mye lettere å vinne opp enn over en stolrygg, og så er det mye gøyere med selskap til arbeidet :D:raksha:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ett spørsmål igjen: Jeg sitter og sikler på garn på drops, og lurer på om jeg kan bestille alle typene garn til hekling også?

Jada, ikke noe problem. :) Personlig ingen stor fan av Drops garn, men det er bra starter-garn.

Velkommen inn i galskapen forresten!

Vet ikke hvor godt eoropris garnet er å strikke med men det er på salg 30% nå

Ikke høy kvalitet akkurat, vil tippe det nupper endel og holder muligens ikke best på formen. Men Igloo-serien til Europris er utrolig varm! 30 % gjør garnet deres nesten gratis. :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...