Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg kunne ikke svømme før jeg var 13-14 år gammel...

Jeg har stor matteangst. Hater alt som har med regning og matematikk å gjør. Fikk spesialundervisning på ungdomskolen, uten at det hjalp. Jeg kan ikke gangetabellen eller regne 2 og 3 sifret tall i hodet.

Jeg har kort lunte, når det er noe som irriterer meg eller det er noe jeg ikke får til.

Jeg er brusoman... Jeg MÅ ha brus i huset til enhver tid, ellers blir jeg nærmest mannevond... :P

  • Svar 143
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

- Har spilt inn et titals pornofilmer, men la karrieren på hyllen for å satse på ridning - 2 x europeisk mester i kreativ ridning (kontinental-realistisk stil) - Livredd blomster (spesielt liljer).

Lurer veldig på hva en grillpike gjør *fnis*

Før jul i fjor fikk jeg en telefon fra en forlagsredaktør som hadde lest bloggen min og lurte på om jeg kunne tenke meg å skrive ei bok. Etter å ha sjekka at det ikke var tull så sa jeg ja, og i løpe

Skrevet

Bonus fra meg og, dette var gøy :D Mye morsomt fra brukere her!

- Jeg har ikke fullført videregående

- Jeg var født 3 uker for seint og veide 4,5 kg.

- Jeg er lillesøsteren til "mushi".

Skrevet

Litt flere fra meg:

-Jeg har også spilt i korps og sunget i kor (Ikke samtidig)

-Jeg har mistet nær familie til kreften og har litt angst for å få det selv...

-Jeg har sykehusangst...

-Jeg vokste opp uten videospiller og fikk min første dvd spiller på slutten av 90 tallet...

-Jeg var jomfru til langt opp i 20 årene... :icon_redface:

... og da skal jeg gi meg... :D

Skrevet

- Jeg har også nært opp til absolutt gehør, men har heller ingen god sangstemme. Sukk. Skjebnens ironi og så videre.

- Da jeg var 11 år sa jeg til pappa at jeg faktisk ikke var særlig interessert i å leve lenger hvis jeg ikke fikk en hest. Jeg fikk hest da jeg var 13, valgte selv en 3 år gammel nykastrert nordlandshest som virkelig lærte meg hvordan man skal "falle mykt".

- Jeg elsker å skrive og har bl.a vært med i en konkurranse om beste romanbegynnelse. Flaks det var "begynnelse", for jeg mangler fullstendig tålmodighet til å skrive noe som er lenger enn ti sider. Jeg maler også, selv om det går veldig i perioder.

- Jeg har vært med på en obduksjon, og det var faktisk veldig interessant og UTROLIG surrealistisk.

Skrevet

Jeg arrangerte hundebryllup i en alder av tretten og se og hør sponset det hele

Jeg har helt noia for å bli forlatt

Jeg er helt overbevist at det finnes mer mellom himmel og jord enn det vi vet

Skrevet

Jepp, jeg sang i to operaer. Var sporadisk med i steinerskolens foreldrekor sjø. Og Steinerskolen leier storscenen i Olavshallen og hyrer inn stjernesangere (i tillegg til meg) når de skal sette opp en opera. Steinerskolen gjør aldri noe halvveis.

Dessuten har jeg raidet en butikk sammen Rød Ungdom og revet papiret av alle boksene med hermetisk frukt fra Sør-Afrika.

Og så har jeg okkupert trondheimskontoret til Lånekassa i protest mot rentenivået, sammen mange andre altså.

O du søte ungdomstid.

  • Like 3
Skrevet

Kom på en ting til jeg. Jeg er skeptisk til cavalier hannhunder... Som 11 åring skulle jeg prøve å fange en som var på vift etter damer. Det første jeg husker og som sitter brent fast er den enorme erigerte tissen hans, og så kjeften han som bet meg i låret *peke på arr* Etter det har jeg alltid vært svært skeptisk til de der *rødme*

  • Like 1
Skrevet

-jeg har koret for Sissel Kyrkjebø.

-jeg var medlem av operakoret i Bergen, hvor 2andre jenter og meg ble plukket ut til å synge rollene i en utenlandsk tegnefilm. Den fikk visst terningkast 5 i hjemlandet :lol:

-jeg var up&coming i operaverden i bergen. helt til jeg ble fersket i å røyke.

Skrevet

Jeg har vært i kontakt med flere av dere soniser, i forbindelse med jobben min her på østlandet. (uten at jeg har tilkjennegjort meg selv)

Jeg er egentlig en stille og anonym sjel i virkeligheten.

Jeg har holdt tale, som ble sendt på NRK1.

Skrevet

Kastet ut av koret på dagen :P

Seriøst? Her i Tromsø har jeg ved et par anledninger sett noen av operastudentene stå ute og røyke sammen med professoren. :P

Skrevet

Jeg har vært i kontakt med flere av dere soniser, i forbindelse med jobben min her på østlandet. (uten at jeg har tilkjennegjort meg selv)

Jeg er egentlig en stille og anonym sjel i virkeligheten.

Jeg har holdt tale, som ble sendt på NRK1.

Er du kongen? :huh:

  • Like 3
Guest lijenta
Skrevet

Jeg har vært mange år i speidern

Jeg har hatt dobbel side i avisa fordi jeg hadde den jobben og utdannelsen jeg har

Jeg grein i flere dager fordi jeg ikke fikk lov til å kjøpe den labvradoren til 2000 kroner og ha den nr jeg var liten.(Tar ting igjen og har flere hunder nå hihi)

Skrevet

Seriøst? Her i Tromsø har jeg ved et par anledninger sett noen av operastudentene stå ute og røyke sammen med professoren. :P

:lol: slik var bare reglene i koret. Angrer ikke da :) eier ikke sangstemme lengre, så no worries :lol:

Skrevet

- Jeg har bannet på riksdekkende radio

- Var 1mm fra å bli blind på venstre øyet da jeg var 6-7 år gammel (Lekte med bagasjestrikk. Festet krokene på dør håndtak, den ene spratt av å traff med på beinet ved øyebrynet.. 1mm lengre ned og den hadde gått rett inn på øyet mitt)

- Var gatens skrekk som liten

Skrevet

Jeg var livredd for (men kjempefascinert av!) hunder (og katter..) så lenge jeg kan huske,helt frem til jeg fikk min egen hund da jeg var 25 år! Nå kan jeg ikke forstille meg et liv uten hund!

Jeg begynner i min første "ordentlige" jobb om en uke, -som ungdomskolelærer. Der skal jeg blant annet undervise i fransk, og gleder megmasse selv om jeg på mange måter har fransk og franskmenn lang oppi halsen.. :wacko:

Jeg skulle gjerne hatt en kulere sveis og drømmer om å ta tattovering og bli skikkelig bad ass, haha! Men kommer mest sannsynlig til å forbli en "Plain Jane" som heller bruker tida si som frivillig i kjærringkostyme på det lokale bygdetunet.. :icon_redface:

Noe dere kanskje visste:

Mitt livs kjærlighet er også på sonen under nicket "Hermes". :wub: Han var først på sonen, -jeg meldte meg bare inn fordi jeg var redd jeg skulle gå glipp av noe gøy... :P

Og ikke overraskende: Jeg har også spilt i korps, på den berømte tverrfløyta. Jeg kjøpte eget instrument verdt 20.000 for ti år siden, men de siste 7 åra har den bare ligget brakk og tæret på samvittigheten min.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...