Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vet hvor jeg får kjøpt?- tråden


Recommended Posts

Guest Kåre Lise

Knæsje?? Man får da selene i nøytrale farger som sort, blå, rød osv, er bare lifeguard serien som er knæsje i fargen ;)

Ja vi har den sorte med rødt og brun polstring. Så fin atte. Og refleksen er faktisk veldig bra, hvertfall på hodelykta så jeg ser hvor de er.

930111.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Knæsje?? Man får da selene i nøytrale farger som sort, blå, rød osv, er bare lifeguard serien som er knæsje i fargen ;)

Ja, lifeguard, ja.. Doh! Med refleks! Den er jo sikkert veldig fin og praktisk på vinteren! Kanskje jeg faller for en i rosa likevel.. :whistle:

Ja vi har den sorte med rødt og brun polstring. Så fin atte. Og refleksen er faktisk veldig bra, hvertfall på hodelykta så jeg ser hvor de er.

930111.jpg

Ååh, ser man det! :D Den blå var jo kjempe fin. Da har jeg vært i butikker med begrenset utvalg :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke til hund, og jeg vet ikke om det finnes men noen som vet hvor man kan få kjøpt krykke-hansker? Som er godt polstret inni, men ikke en full hanske? (Er jo sommeren). Vil helst ikke ha sånn polstra greier på håndtakene.

Det er ikke krykkehanske, men krykkegrep.

http://www.enklereliv.no/productDetails.aspx?mainCatId=1&subCatId=12&pId=2863

de har både nettbutikk og butikker over hele landet :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nomesele er vel ikke egnet til noe annet enn trekk?

er det noen seler som er spesielt laget for noe annet enn trekk? Hva skulle i såfall en brystsele ha av funksjoner som ikke en nomesele har? Og viss hunden ikke skal trekke, spiller det noen rolle om det er en nomesele, sykkelsele eller en y sele? ;)

Takk for svar :) Hurta sine Y seler er ganske godt polstret, ja, men de er likesom så knæsje i fargen :P Også er de ikke sånn puse polstret som Gresshoppa sine. Jeg er ikke forfengelig altså, jeg lover :innocent: Men jeg ender nok opp med en av Hurta sine likevel :D

Jepp, som jeg ser har du fått se at de kommer i andre farger også.

Vet ikke merke, men jeg vet at TAM butikken her selger svarte y seler med fleece polstring til 150 kr eller noe sånt..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Dette burde da virkelig ikke være nødvendig å svare på men siden du fremstiller det som at alle seler bare er seler til trekk og ingen har unike egenskaper utover trekk.

er det noen seler som er spesielt laget for noe annet enn trekk?

Jepp, f.eks spor, schutz, sykkel, trekk m/u pulk osv. Jeg kan ikke alt her i verden men noe er det da.

Hva skulle i såfall en brystsele ha av funksjoner som ikke en nomesele har?
F.eks ved sykling har du mye bedre kontroll på hunden med en bryst / y-sele om den løper ved siden av. Nomesele er ganske uaktuelt til det formålet her, løper han foran er det noe helt annet.

Og viss hunden ikke skal trekke, spiller det noen rolle om det er en nomesele, sykkelsele eller en y sele? ;)

Ja, absolutt. f.eks ved spor er det idiotisk med en sele som hindrer hunden å gå med hodet / snuta ned. Schutz er det og direkte skadelig med feil sele da påkjenning er x10 der og da kontra jevnt over tid som med vanlig trekk osv.. Så ja det er forskjell på seler og formål.

Videre er det like idiotisk med en nome til tur som alternativ til halsbånd. Rykker hunden sideveis eller selen ikke er stram er det ikke akkurat sunt å få skrotten vridd. Men alt er vel bedre enn halsbånd i disse positive tider eller?

Dette var bare noe. Hvorfor tror du det lages og selges så mye forskjellige seler egentlig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette burde da virkelig ikke være nødvendig å svare på men siden du fremstiller det som at alle seler bare er seler til trekk og ingen har unike egenskaper utover trekk. Jepp, f.eks spor, schutz, sykkel, trekk m/u pulk osv. Jeg kan ikke alt her i verden men noe er det da. F.eks ved sykling har du mye bedre kontroll på hunden med en bryst / y-sele om den løper ved siden av. Nomesele er ganske uaktuelt til det formålet her, løper han foran er det noe helt annet. Ja, absolutt. f.eks ved spor er det idiotisk med en sele som hindrer hunden å gå med hodet / snuta ned. Schutz er det og direkte skadelig med feil sele da påkjenning er x10 der og da kontra jevnt over tid som med vanlig trekk osv.. Så ja det er forskjell på seler og formål. Videre er det like idiotisk med en nome til tur som alternativ til halsbånd. Rykker hunden sideveis eller selen ikke er stram er det ikke akkurat sunt å få skrotten vridd. Men alt er vel bedre enn halsbånd i disse positive tider eller? Dette var bare noe. Hvorfor tror du det lages og selges så mye forskjellige seler egentlig?
Jeg sier ikke at det ikke er forskjell på seler, men når vi snakker om nomesele og gå på tur så ser jeg ikke problemet.. Andre seler er jo like rævva som nomesele om det rykkes sideveis, det er ikke mange seler som er laget for det. Og en nomesele bør ikke hindre hunden om den trekker eller om den ikke trekker. Hadde det ikke vært forskjell på seler hadde ikke jeg giddi å kjøpt meg nomesele heller, da hadde jeg kjøpt meg en 100 kr brystsele.. Men det er vell ikke helt relevant i forhold til tema. De fleste seler er laget for trekk i større eller mindre grad og de fleste seler tåler at hunden både går normalt og at den går og snuser.

Også skjønner jeg ikke hvorfor du skal disse positiv trening hele tiden...? Jeg trener stort sett positivt, men den eneste grunnen til at jeg bruker sele er fordi hunden ikke kan gå fint i bånd og jeg gidder ikke trene på det, så da får hun heller trekke litt i den sela enn at hun kveles i halsbåndet og kommer hjem med blodsprengte øyne pga luftmangel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jah, tenkte sonen trengte en sånn tråd( om det ikke allerede finnes en)

jeg lurer på hvor jeg får kjøt en valpegård(?) sånn i tøy, 6 eller 8 kantet med lokk på liksom vist noen skjønner..

og den må være passe stor, skal brukes som bur på utstillinger :)

Ebay! :D billig penge som regel :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Spesial-lagde merker til K-9 sele? Så man kan skrive f.eks "Fido" eller "På jobb" i stedet for "Bodybuilder" og "Champion" :P

Vet at Kifani hundeutstyr selger det iallefall. Sett bilder av merkene deres på FB-siden deres tidligere.

Selv ønsker jeg ikke lenger å støtte dem etter at de har avlivet helt friske valper kun grunnet utstillingsfeil (en helt annen diskusjon), men for flere år tilbake har jeg kjøpt fra dem, og produktene har jeg jo vært fornøyd med. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet dere om det finnes Tropehagen og Tam-butikker som fører Hurtta?

Tropehagen-butikkene fører kun vitpro, og har derfor ikke hurtta. Vi har ikke på Tam Alna, så vil nok dessverre tro det gjelder alle Tam-butikkene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tropehagen-butikkene fører kun vitpro, og har derfor ikke hurtta. Vi har ikke på Tam Alna, så vil nok dessverre tro det gjelder alle Tam-butikkene.

De har ikke på TAM i fredrikstad heller så :/ Da får jeg kikke en tur innom Buster nedi byen her senere i dag da, veit at de har nemlig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
    • Ede er som Jekyll og Hyde når det kommer til trening på senteret og alle andre aktiviteter hjemmefra. Han forstod fra min rutine i morges at vi skulle på senteret. Tilskudd og lysterapi til tross, han begynte stresse og bjeffe og pese fordi han forstod hvor vi skulle, og endte med å gå i dvale i selvregulatorisk shut down fordi han visste at det var en stund til avgang. Usikker på om det er bra eller dårlig. Bedre enn å stresse, men det ser ikke helt sunt ut når han "besvimer" på den måten der. Sier mye om hvordan han følte seg. Vi har derfor bestilt privattimer for å få hjelp med å utvikle sunnere følelser for treningssenteret. Ellers har vi endelig fått oss en god skogtur. Har avventet det av en liste årsaker, bl.a. veiledning om hvor lenge valp skal være våken mellom søvn, som skal være ca 1.5 timer i følge forståsegpåere, hvorpå vi har hatt 30 min buss hver vei for å komme til skog, fordi den vi har her er så bratt, han bør ikke gå ned de lange, lange, bratte bakkene før nærmere utvokst pga hoftene. .. trodde jeg. Så viste det seg at vi har farbar skog her allikevel, og vi er ekstatiske. Det tipset om den "hemmelige" skogen var alene verdt prisen på treningen i dag.  ..og til min glede virker Ede uinteressert i storvilt. Usikker på om det var rådyr eller hjortebæsj vi passerte, men den var fersk, og han hadde zero cares for den eller noe spor. Selv da vi hørte kvister knekke fra et levende dyr mindre enn 30 meter unna, så var han helt nonchalant. Kanskje han trodde det var en hest. De bryr han seg heller ikke om. En slags statister i livet hans. Hans nonchalans overfor dem er behagelig for mamsen.  Hørte forøvrig esler "skryte" i foringsstress her om dagen. Intens lyd, kilden ute av syne. Ede synes også lyden var merkelig, men han så heldigvis ikke noe poeng i en duett med den støyen der. Langt under hans verdighet å teame opp med.  Usikker på om det hjelper å være mer oppmerksom på hvordan jeg gjør klart til trening/kurs vs rutine før andre turer ut, for Ede sanser åpenbart en forskjell. Han stresser ikke når jeg "bare" gjør klart til andre utflukter, kun når vi skal på kurs/trening. Ellers er han rolig og fin. Jeg klarer ikke pinpointe nøyaktig hva jeg gjør som er forskjellig, men noe er det, tydeligvis. Noen som har innspill på hvor lenge det er greit å holde 4-5 mnd gamle valper våkne av gangen? Jeg blir så glad om noen som kan skilte med kompetanse sier 30 min stress hjemme før 40 min skogtur og så 2 timer trening etterpå er super duper optimalt. Hadde vært fint. Han har altfor mye energi innabords til å følge de generiske rådene om aktivitet for alderen, og han trenger endorfiner i kroppen før kurs og trening. 
    • Det sjekkes med endoskopi (tror jeg)  min får tørrfor av id foret, han er også kresen men har spist det bra!    oppdater gjerne etter dere har vært hos vet! Man blir jo litt i overkant interessert i magegreier🤣  
    • Takk for erfaringen!  Han skal til dyrlegen på mandag og sjekke om han har kronisk bukspyttkjertelbetennelse, jeg kan høre om de også kan sjekke for IBD (det er vel kronisk betennelse i tarmen?). Sjekker man det også med blodprøve, mon tro? Hunden min får også godbiter med lite fett, helst kokt kylling, ja! Han er dessverre litt kresen, så våtfor har ikke gått helt veien her hjemme. Men han spiser ok med tørrfor, Royal Canin gastrointestinal low fat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...