Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Kåre Lise
Skrevet

Knæsje?? Man får da selene i nøytrale farger som sort, blå, rød osv, er bare lifeguard serien som er knæsje i fargen ;)

Ja vi har den sorte med rødt og brun polstring. Så fin atte. Og refleksen er faktisk veldig bra, hvertfall på hodelykta så jeg ser hvor de er.

930111.jpg

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hinder er da ikke et problem. Bare å låne et det, og vente til at vedkommende som lånte det i utgangspunktet dør, og at ingen husker tydeligvis hvem som har det.

Jeg går ikke ut døra lenger enn ti minutter uten magebelte på meg selv som den største hunden er festet i med god demping - og den drar ikke spesielt mye. Du skal ikke heller investere i et Baggen-bel

Retreq har pleid å være kjemperask til å levere varene. Har sjelden tatt mer enn 3 dager å få det jeg har bestilt.

Posted Images

Skrevet

Knæsje?? Man får da selene i nøytrale farger som sort, blå, rød osv, er bare lifeguard serien som er knæsje i fargen ;)

Ja, lifeguard, ja.. Doh! Med refleks! Den er jo sikkert veldig fin og praktisk på vinteren! Kanskje jeg faller for en i rosa likevel.. :whistle:

Ja vi har den sorte med rødt og brun polstring. Så fin atte. Og refleksen er faktisk veldig bra, hvertfall på hodelykta så jeg ser hvor de er.

930111.jpg

Ååh, ser man det! :D Den blå var jo kjempe fin. Da har jeg vært i butikker med begrenset utvalg :aww:

Skrevet

Ikke til hund, og jeg vet ikke om det finnes men noen som vet hvor man kan få kjøpt krykke-hansker? Som er godt polstret inni, men ikke en full hanske? (Er jo sommeren). Vil helst ikke ha sånn polstra greier på håndtakene.

Det er ikke krykkehanske, men krykkegrep.

http://www.enklereliv.no/productDetails.aspx?mainCatId=1&subCatId=12&pId=2863

de har både nettbutikk og butikker over hele landet :)

Skrevet

Nomesele er vel ikke egnet til noe annet enn trekk?

er det noen seler som er spesielt laget for noe annet enn trekk? Hva skulle i såfall en brystsele ha av funksjoner som ikke en nomesele har? Og viss hunden ikke skal trekke, spiller det noen rolle om det er en nomesele, sykkelsele eller en y sele? ;)

Takk for svar :) Hurta sine Y seler er ganske godt polstret, ja, men de er likesom så knæsje i fargen :P Også er de ikke sånn puse polstret som Gresshoppa sine. Jeg er ikke forfengelig altså, jeg lover :innocent: Men jeg ender nok opp med en av Hurta sine likevel :D

Jepp, som jeg ser har du fått se at de kommer i andre farger også.

Vet ikke merke, men jeg vet at TAM butikken her selger svarte y seler med fleece polstring til 150 kr eller noe sånt..

Guest Kåre Lise
Skrevet

Dette burde da virkelig ikke være nødvendig å svare på men siden du fremstiller det som at alle seler bare er seler til trekk og ingen har unike egenskaper utover trekk.

er det noen seler som er spesielt laget for noe annet enn trekk?

Jepp, f.eks spor, schutz, sykkel, trekk m/u pulk osv. Jeg kan ikke alt her i verden men noe er det da.

Hva skulle i såfall en brystsele ha av funksjoner som ikke en nomesele har?
F.eks ved sykling har du mye bedre kontroll på hunden med en bryst / y-sele om den løper ved siden av. Nomesele er ganske uaktuelt til det formålet her, løper han foran er det noe helt annet.

Og viss hunden ikke skal trekke, spiller det noen rolle om det er en nomesele, sykkelsele eller en y sele? ;)

Ja, absolutt. f.eks ved spor er det idiotisk med en sele som hindrer hunden å gå med hodet / snuta ned. Schutz er det og direkte skadelig med feil sele da påkjenning er x10 der og da kontra jevnt over tid som med vanlig trekk osv.. Så ja det er forskjell på seler og formål.

Videre er det like idiotisk med en nome til tur som alternativ til halsbånd. Rykker hunden sideveis eller selen ikke er stram er det ikke akkurat sunt å få skrotten vridd. Men alt er vel bedre enn halsbånd i disse positive tider eller?

Dette var bare noe. Hvorfor tror du det lages og selges så mye forskjellige seler egentlig?

Skrevet
Dette burde da virkelig ikke være nødvendig å svare på men siden du fremstiller det som at alle seler bare er seler til trekk og ingen har unike egenskaper utover trekk. Jepp, f.eks spor, schutz, sykkel, trekk m/u pulk osv. Jeg kan ikke alt her i verden men noe er det da. F.eks ved sykling har du mye bedre kontroll på hunden med en bryst / y-sele om den løper ved siden av. Nomesele er ganske uaktuelt til det formålet her, løper han foran er det noe helt annet. Ja, absolutt. f.eks ved spor er det idiotisk med en sele som hindrer hunden å gå med hodet / snuta ned. Schutz er det og direkte skadelig med feil sele da påkjenning er x10 der og da kontra jevnt over tid som med vanlig trekk osv.. Så ja det er forskjell på seler og formål. Videre er det like idiotisk med en nome til tur som alternativ til halsbånd. Rykker hunden sideveis eller selen ikke er stram er det ikke akkurat sunt å få skrotten vridd. Men alt er vel bedre enn halsbånd i disse positive tider eller? Dette var bare noe. Hvorfor tror du det lages og selges så mye forskjellige seler egentlig?
Jeg sier ikke at det ikke er forskjell på seler, men når vi snakker om nomesele og gå på tur så ser jeg ikke problemet.. Andre seler er jo like rævva som nomesele om det rykkes sideveis, det er ikke mange seler som er laget for det. Og en nomesele bør ikke hindre hunden om den trekker eller om den ikke trekker. Hadde det ikke vært forskjell på seler hadde ikke jeg giddi å kjøpt meg nomesele heller, da hadde jeg kjøpt meg en 100 kr brystsele.. Men det er vell ikke helt relevant i forhold til tema. De fleste seler er laget for trekk i større eller mindre grad og de fleste seler tåler at hunden både går normalt og at den går og snuser.

Også skjønner jeg ikke hvorfor du skal disse positiv trening hele tiden...? Jeg trener stort sett positivt, men den eneste grunnen til at jeg bruker sele er fordi hunden ikke kan gå fint i bånd og jeg gidder ikke trene på det, så da får hun heller trekke litt i den sela enn at hun kveles i halsbåndet og kommer hjem med blodsprengte øyne pga luftmangel.

Skrevet

Noen som vet av en nettbutikk som selger flettet nylonkobbel? Canis har noen svarte, men jeg vil ha andre farger og ikke så lange som 2m.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jah, tenkte sonen trengte en sånn tråd( om det ikke allerede finnes en)

jeg lurer på hvor jeg får kjøt en valpegård(?) sånn i tøy, 6 eller 8 kantet med lokk på liksom vist noen skjønner..

og den må være passe stor, skal brukes som bur på utstillinger :)

Ebay! :D billig penge som regel :)

Skrevet

Spesial-lagde merker til K-9 sele? Så man kan skrive f.eks "Fido" eller "På jobb" i stedet for "Bodybuilder" og "Champion" :P

Skrevet

Noen som vet av en nettbutikk som selger flettet nylonkobbel? Canis har noen svarte, men jeg vil ha andre farger og ikke så lange som 2m.

Tja, jeg lager etter mål og ønsket farge.

www.linnazoo.com

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg vil ha en vannskål som UNGEN ikke heller utover seg 2-3 ganger om dagen. Finnes det?

stor tung keramikk skål?

evnt min løsning med hammer/murstein i vannskåla når Amiga elsket å tippe den :P

  • Like 1
Skrevet

Spesial-lagde merker til K-9 sele? Så man kan skrive f.eks "Fido" eller "På jobb" i stedet for "Bodybuilder" og "Champion" :P

Vet at Kifani hundeutstyr selger det iallefall. Sett bilder av merkene deres på FB-siden deres tidligere.

Selv ønsker jeg ikke lenger å støtte dem etter at de har avlivet helt friske valper kun grunnet utstillingsfeil (en helt annen diskusjon), men for flere år tilbake har jeg kjøpt fra dem, og produktene har jeg jo vært fornøyd med. :)

Skrevet

stor tung keramikk skål?

evnt min løsning med hammer/murstein i vannskåla når Amiga elsket å tippe den :P

Men ungen har sånne griperedskaper. Hender heter de, og han kan visst løfte ganske tungt også.... Men ja, tungt var lurt. :rofl:

Skrevet

Vet dere om det finnes Tropehagen og Tam-butikker som fører Hurtta?

Tropehagen-butikkene fører kun vitpro, og har derfor ikke hurtta. Vi har ikke på Tam Alna, så vil nok dessverre tro det gjelder alle Tam-butikkene.

Skrevet

Tropehagen-butikkene fører kun vitpro, og har derfor ikke hurtta. Vi har ikke på Tam Alna, så vil nok dessverre tro det gjelder alle Tam-butikkene.

De har ikke på TAM i fredrikstad heller så :/ Da får jeg kikke en tur innom Buster nedi byen her senere i dag da, veit at de har nemlig :P

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...