Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.4k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tok nylig en squat challenge, det var så pain at eg chiller litt med en ny. Dog tar jeg allerede 60+ sekunder med planke, så de to første ukene der hadde vært griselett Jeg har begynt på det ny

Dere! Jeg har gått ned 7,5 kg siden andre uken i januar

Nettopp jogget EN MIL uten stopp! Stolt http://runkeeper.com/user/juliess/activity/221550920?&tripIdBase36=3nwls8#RULAZ87XCd5reBI6J1SKIUki

Posted Images

Skrevet

Dobbelposter visst jeg - må jo "skryte" selv om det ikke er så mye i forhold til dere som virkelig er spreke. Men greit å skrive ned turene så jeg ser hva jeg faktisk gjør. :lol:

Tur nr 1. Gange med hundene, vekslende tempo - det var vaaaaaaaaaaaaarmt. Brukte litt over en time på drøye 6 km.

Tur nr 2. Nesten samme som tur nr 1, men til hest. Endel lettridning.

Skrevet

Jeg jogget 4,6 km i går også døde jeg.. Kondis ftw. I dag gikk jeg vel en 5-6 km med mini, og skulle gjerne gått lenger. Men det gidder jeg ikke så treig som hun er. Kombo av at hun er sykt opptatt av alle spennende ting rundt seg, varme og liten kropp = lavt tempo. Brukte sikkert halvannen time :P

Var på veiing i dag da. Totalt 10,5 kg ned, 1,5 den siste uken. Så strålende fornøyd med det :D 2,5 kg igjen til målet.

  • Like 1
Skrevet

Jeg prøver å få opp kondisen min ved bruk av tredemølle. Går raskt og har noen økter med jogging. Sist trening hadde jeg 3x jogging på et minutt per, pluss en litt raskere på 12km i timen. Det som er problemet mitt nå, også i forhold til rask gange er at det er beina som nå svikter før jeg dør av oksygenmangel aka dårlig kondis.

Jeg blir rett og slett så sliten i foten, ankelen og spesielt fremsiden av leggen, men også baksiden.

Hva skal jeg gjøre for å bedre det? Er det normalt?

Skrevet

Prøv å sette litt motbakke på mølla, det hjelper i noen tilfeller. Feks 1,5-2%.

Vær flink til å varme opp og strekke ut også etter du er ferdig.

Edit: så litt feil, tenkte du hadde vondt. Men prøv det uansett. Gjør litt styrke i tillegg for å gjøre ankel og kne sterkere, samt musklene i leggen.

Skrevet

Dobbelposter visst jeg - må jo "skryte" selv om det ikke er så mye i forhold til dere som virkelig er spreke. Men greit å skrive ned turene så jeg ser hva jeg faktisk gjør. :lol:

Tur nr 1. Gange med hundene, vekslende tempo - det var vaaaaaaaaaaaaarmt. Brukte litt over en time på drøye 6 km.

Tur nr 2. Nesten samme som tur nr 1, men til hest. Endel lettridning.

Fart på 6km/timen er jo rimelig bra da. Jeg og lillesøs gikk "Kollenrunden" i går, altså fra oss og rundt Grefsenkollen med begge bikkjene. Det er en del oppover og noe ulendt, og vi jogget en del på flater og sånt, så hadde snittfart på rundt 6 km/t, noe som er pers for oss ihvertfall!

Sports-trackeren min har litt problemer med å få gps-fix, så det mangler en km i starten, men det får være: http://www.sports-tracker.com/#/workout/simira/8qb7d0ibj293qed8

Skrevet

I går trente jeg styrke - en time sirkeltrening med høy puls og maks innsats. Phu. Kjenner det i dag.

Skrevet

Fart på 6km/timen er jo rimelig bra da. Jeg og lillesøs gikk "Kollenrunden" i går, altså fra oss og rundt Grefsenkollen med begge bikkjene. Det er en del oppover og noe ulendt, og vi jogget en del på flater og sånt, så hadde snittfart på rundt 6 km/t, noe som er pers for oss ihvertfall!

Sports-trackeren min har litt problemer med å få gps-fix, så det mangler en km i starten, men det får være: http://www.sports-tr...qb7d0ibj293qed8

Normaltempoet mitt når jeg går fort uten hund er 6km i timen, pluss minus - så neida, er ikke så gæernt. :) Men blir vekslende tempo for når bikkjene trekker så går det fortere, og når de ikke trekker så synker vi ned i lavere tempo. :lol:

Skrevet

Kroppen min har virkelig jobbet imot meg, men nå er vi back on track! Null potetgull, brus og sjokolade :aww: Idag har jeg rocket 10 min med rockering,og nå skal vi ut på langtur med hunder og Sophia.. Så skal jeg ikveld prøve å sykle en mil :) Sykkelsete mitt er så voooondt :lol:

Skrevet

Jeg har laget denne jeg:

fatsoit.jpg

Litt klein og litt morsom (akkurat som bloggen min) :lol: Og så flotte tegneferdigheter jeg har på macen :lol:

  • Like 7
Skrevet

Jeg har laget denne jeg:

fatsoit.jpg

Litt klein og litt morsom (akkurat som bloggen min) :lol: Og så flotte tegneferdigheter jeg har på macen :lol:

har du laget den selv??? Den var fantastisk morsom! :D

Jeg har bestemt meg for å kutte ut to store gleder i livet mitt... Ost og smør! Jeg blir drittdårlig av melkeprodukter og smør, og vet det... Men det er bare så godt.

Idag er siste dagen, bye bye :cry:

  • Like 1
Skrevet

Prøv å sette litt motbakke på mølla, det hjelper i noen tilfeller. Feks 1,5-2%.

Vær flink til å varme opp og strekke ut også etter du er ferdig.

Edit: så litt feil, tenkte du hadde vondt. Men prøv det uansett. Gjør litt styrke i tillegg for å gjøre ankel og kne sterkere, samt musklene i leggen.

Problemet er at jeg sliter med bekkenet og i tillegg har fått påvist hofteleddsdysplasi, så knebøy og sånn maskin der jeg presser imot med beina fører til smerter. Så er begrenset hvordan jeg klarer å få trent beina :(

Guest lijenta
Skrevet

Jeg har laget denne jeg:

fatsoit.jpg

Litt klein og litt morsom (akkurat som bloggen min) :lol: Og så flotte tegneferdigheter jeg har på macen :lol:

Den var bare morsom og fin :))

Skrevet

Jeg har koset meg med bloggen til Sara idag... Skikkelig inspirasjonsblogg! Også har jeg lekt meg med det programmet jeg fant på igjennom bloggen hennes :P

Før kg og nå kg! Men, inni hodet mitt så vil jeg nok alltid være "før" kg..

528028_10150970451220256_1764605745_n.jpg

Men morsomt program da :lol:

  • Like 1
Skrevet

Jeg er stolt av meg selv egentlig! Har klart å holde meg unna brus, godteri (med unntak av sursild igår da på kinoen, men det unna jeg meg), potetgull og sjokolade i nesten 3 uker...! OG jeg synes jeg merker forskjell faktisk.. Ikke bare på kroppen men også huden min. I ansiktet synes jeg det er blitt litt mindre urenheter. Jippi!

Og nå skal jeg ut på en joggetur med Mana...!

  • Like 2
Skrevet

Her hjemme har vi lagt om kosten totalt. Nå er det sunnere matretter og kun i små porsjoner, og ikke noe snacks som er annet enn frukt, bær eller grønnsaker. Ordentlig variert kost. Skikkelig uvant, veldig godt, og litt frustrerende :P

I dag spiste vi stekt torsk med potet- og sellerirotmos på en seng av ruccula og tomat, med sprøstekt spekeskinke og hvitvinssaus. Namnamnam!

282905_10151045068582165_1929061630_n.jpg

Problemet er bare at jeg er sulten nå igjen... Jeg får ta meg en nektarin :P

Skrevet

Nepe til "nattmat"? Ok, da... Selv om jeg eeegentlig har lyst på.. Sørlandschips!

Lenge leve grønnsaker til nattmat. :gaah:

I helgen var jeg dust. For første gang på 3 måneder spiste jeg pottis og sjokkis til den store gullmedaljen to dager på rad. Det er det jeg kaller en real sprekk, det. Men det føltes dritt etterpå, og jeg fortsetter med gode rutiner nå i uka, og håper jeg holder en stund før neste sprekk. Jeg SKAL nå målet mitt i løpet av sommeren, og sier egentlig ikke neitakk til å gå ned bittelitt til, sånn for å ha en buffer å gå på.

Prøvde det programmet forresten. Hihi. Morsomt! Men skulle ønske det viste litt mer valker.. :P Hallo.. Greit, jeg ser modellen er større på høyere vekt, men no way at jeg hadde så stram mage da jeg veide 20 kg mer enn jeg gjør i dag.

  • Like 1
Skrevet

Hurra.... -9kg og -8cm rundt magen, jogger nesten hver dag og kjenner meg super.... så datt jeg i trappen på jobb og er nå sykemeldt pga forstuet ankel.... :-( to døgn på sofaen nå og jeg føler meg helt ******.

Skrevet

I dag sykler jeg til og fra jobb, det blir litt over 4 mil tilsammen. Vurderer en joggetur eller en styrkeøkt når jeg kommer hjem, men tviler på at motivasjonen holder fullt så langt :P Hadde bare vært veldig greit å gjøre det i dag, sånn at jeg kan ta helt fri i morgen!

Skrevet

Lill! Clas og alle sports butikker selger gel trekk til sykler. Så blir det mye mye bedre å sykle :-) uten at raua blir mishandlet :-P

Er genialt! Dessuten blir det myyye bedre med trening. De første turene kunne jeg såvidt sitte etter, nå kan jeg fint sykle et par timer uten å kjenne noe særlig også uten trekk.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...