Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gratulerer! Dere er bare vanvittig flinke!

Et lite hjertesukk til slutt: skulle så ønske du kunne hatt boxer igjen. For en reklame for rasen det ville vært å hatt ei som deg i miljøet :) Vet at du kanskje ikke ville nådd så langt på samme tiden. Men sukk, det er lov å håpe!

  • Like 1
  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Texas har vokst seg til en herlig hannhund på 10 måneder Lillegull fikk opprykket til klasse 2 for 14 dager siden Bildene er tatt av Shlush

Vi har flytta vekk fra fotografen Texas har bestått ferdselsprøven Kjempefornøyd med han i dag Holdt intensiteten gjennom hele lydighetsprogrammet og utførte alle momentene bra Vi klusser litt

Snille Shlush har tatt bilder

Posted Images

Skrevet

Tusen takk dere :D

Så flott han har blitt og grattis :D

Hvor gammel er han nå? mener han fortsatt bare er valp jeg :aww:

What? Er ikke han nyfødt da? Grattis!!

Hehe, neida, han ble 1 år 15.mars :)
Glemte bursdagsbildet :o
67035_10151533681395638_1688157544_n.jpg

Ei venninne som kom med kake :P

Gratulerer! Dere er bare vanvittig flinke!

Et lite hjertesukk til slutt: skulle så ønske du kunne hatt boxer igjen. For en reklame for rasen det ville vært å hatt ei som deg i miljøet :) Vet at du kanskje ikke ville nådd så langt på samme tiden. Men sukk, det er lov å håpe!

Tusen takk du! :) Klart det blir noe annet å trene en sånn type hund, kontra en boxer. Men man kan jo komme langt med det rette individet der også ;) Jeg har bare ikke tålmodighet til det, fordi om boxeren ligger veldig nært hjertet mitt :wub:

  • Like 4
  • 1 month later...
Skrevet

Tusen takk dere :wub:

Kjempefin!!

Hvordan er voktinstinktet på hollendere? Er de skarpe? Er de som maller mentalt? Interessant å høre!

Virker som det er veldig variabelt. Min har en del vokt i seg, men det er ikke noe problem å be han kutte ut. Ikke spiser han de som kommer inn heller :D Samme med skarphet, er mitt inntrykk. Har ikke merket noe av det på min, men vet at det var en del som var litt vel skarpe på kullet til mora hans. Time will show ;)
Føler vel at jeg på ett vis ikke kan si noe bestemt, han er jo bare litt over året. I tillegg så er bestefaren hans halvt malle, så det er jo litt malle i han også. Her har Kennel Goldbite sammenlignet MH til hollenderen og mallen (nederste diagrammet), og det er ganske likt :)

Så flott han er! :wub: Kjenner det stikker litt i hollendernerven min. :aww:

Takk :) Ble det ikke hollender på deg? Mente du bestilte deg valp jeg? :icon_confused:

Skrevet
Takk :) Ble det ikke hollender på deg? Mente du bestilte deg valp jeg? :icon_confused:

Jeg gjorde det, og han ble født, men så ble det plutselig usikkert rundt bosted og jobb osv. Dermed sa jeg han i fra meg i stedet for å ta på meg en hund til midt i en turbulent tid. En eller gang blir det hollender hos meg, det er jeg rimelig sikker på. :)

Skrevet
Jeg gjorde det, og han ble født, men så ble det plutselig usikkert rundt bosted og jobb osv. Dermed sa jeg han i fra meg i stedet for å ta på meg en hund til midt i en turbulent tid. En eller gang blir det hollender hos meg, det er jeg rimelig sikker på. :)

Åh, det var jo det fornuftige å gjøre :) Du skal ikke beholde av kullet du har da? Synes det ser spennende ut :D

Skrevet
Åh, det var jo det fornuftige å gjøre :) Du skal ikke beholde av kullet du har da? Synes det ser spennende ut :D

Åååjo, det skal jeg. Liker godt disse valpene, så her har jeg funnet min fremtidige konkurransehund. :D

  • Like 1
Skrevet
Åååjo, det skal jeg. Liker godt disse valpene, så her har jeg funnet min fremtidige konkurransehund. :D

Så artig! :D Skal følge med dere fremover :D

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Vi har flytta vekk fra fotografen :(

Texas har bestått ferdselsprøven :D Kjempefornøyd med han i dag :wub: Holdt intensiteten gjennom hele lydighetsprogrammet og utførte alle momentene bra :D Vi klusser litt med helomvendingene enda (miiin feil), men alt annet fikk vi fremragende på :D
Supervoffsen :D:wub:

  • Like 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...