Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Clash of Kings III - Geo


Recommended Posts

Skrevet

Det grepet jeg har om halen på det ene bildet da :teehe: Det var ikke så lett å få dem til å stå i ro. Må litt trening til ja :P

Men bortsett fra det da, så er han en fin kar altså!

Greit å ha noe å holde fast i når det er en blanding av mark og kenguru man skal stille opp! :lol:

  • Like 1
  • Svar 447
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er Geo hjemme, og dermed er det på tide å gi han en egen tråd her på sonen! Han trenger kanskje ikke noen utførlig presentasjon, ettersom de fleste vel har fulgt ham fra han ble planlagt, unnfa

Ja

I dag kom Qiwi på besøk. Geo skjønte temmelig fort hva høyløpsk tispe betyr. De fikk frese av seg og leke litt, før han begynte å prøve seg litt. Det er jo ikke så greit å være ung og uerfaren, så de

Posted Images

Skrevet

Greit å ha noe å holde fast i når det er en blanding av mark og kenguru man skal stille opp! :lol:

:lol: :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Geo er 11 uker i dag, og i den anledning har jeg gjort et par forsøk på å filme hvordan han ser ut oppstilt og i bevegelse. :) Oppstillingsbilder er jo bare å glemme når man er én person, så da passer filming bedre. Vi har overhodet ikke trent noe oppstilling, så resultatet ble deretter, hehe. På tur traver han helt nydelig - legger seg fram og langer ut. Det var ikke like enkelt å få fram det når vi bare gikk noen meter fram og tilbake.

  • Like 3
Guest Jonna
Skrevet

Åh jeg har måtte se den både 3-4 ganger nå selv om øynene mine syns ting som beveger seg er teit :wub:

*dele på fb*

Skrevet

Å guri min, DEN halen da! Lykkelige lille bolle! (Som ikke er så bollete lenger heller, faktisk. Gudameg, nå ble jeg nesten valpesyk. :| )

Skrevet

Titt-tei!

7248309574_5feec43b8b_z.jpg

Geo er 12 uker i dag og har i den forbindelse vært en tur til veterinæren for å ta vaksine. Veterinæren var veldig imøtekommende og hyggelig, følte jeg ble tatt godt i mot der. :) Det var en veterinærstudent som hadde praksisopphold der også, så det ble dobbel og ekstra grundig gjennomgang av både Tinka og Geo. Både trippelvaksinen og kennelhostevaksinen (sprut i nesa) gikk fint å ta, alt av håndtering var greit og i det hele tatt var det visst bare kult å besøke veterinæren. Jeg veide ham i samme slengen, og vekta stoppet i dag på 7,6 kilo. Stor gutt!

Det er sommervær her om dagen, noe han i grunnen ser ut til å sette stor pris på. Men i motsetning til Tinka foretrekker han å slappe av i skyggen framfor i sola når vi er ute.

7248310562_735bc70481_z.jpg

Det kan se ut som om han har arvet enkelte fakter og blikk fra sin mor...

7248311412_d07f402dd7_z.jpg

7248312558_e185e21ba2_z.jpg

7248313312_a18eb1c040_z.jpg

Kjekkas med parabolører

7248314014_0017d3e715_z.jpg

  • Like 1
Skrevet

Neimen se på han der a. :wub: Hvor høy er han?

Vet ikke helt... Lavere enn Tinka, høyere enn han var da du møtte ham for to uker siden? :lol:

Prøvde å måle ham nå, men det var ikke helt lett. Tror han er rundt 35-37, kanskje.

Skrevet

Vet ikke helt... Lavere enn Tinka, høyere enn han var da du møtte ham for to uker siden? :lol:

Prøvde å måle ham nå, men det var ikke helt lett. Tror han er rundt 35-37, kanskje.

Er det en ting jeg gjorde ofte, så var det å måle høyden. Det er superviktig! :aww: Men han er bare 12 uker? Hallo, Klima er jo sånn rundt 40 nå. Og hun er 16 uker. Er han virkelig så diger? Ny film, så jeg kan få studere han takk! :lol:

Skrevet

Er det en ting jeg gjorde ofte, så var det å måle høyden. Det er superviktig! :aww: Men han er bare 12 uker? Hallo, Klima er jo sånn rundt 40 nå. Og hun er 16 uker. Er han virkelig så diger? Ny film, så jeg kan få studere han takk! :lol:

Det er ikke så lett å være én person og skulle måle en kelpievalp som både er trøtt og veldig veldig glad, så den klarer ikke å stå helt oppreist og den skal i alle fall ikke stå stille! Så ta målingen med en klype salt. :lol: Tror ikke det blir bedre om jeg måler flere ganger, for da ender jeg bare opp med ørten forskjellige tall, haha!

Kan fikse ny film i morgen eller noe, rekker ikke i dag. :)

Skrevet

Det er ikke så lett å være én person og skulle måle en kelpievalp som både er trøtt og veldig veldig glad, så den klarer ikke å stå helt oppreist og den skal i alle fall ikke så stille! Så ta målingen med en klype salt. :lol: Tror ikke det blir bedre om jeg måler flere ganger, for da ender jeg bare opp med ørten forskjellige tall, haha!

Kan fikse ny film i morgen eller noe, rekker ikke i dag. :)

Har du ikke skills eller?

Men greit. Det får gå det da.

Skrevet

Det kan se ut som om han har arvet enkelte fakter og blikk fra sin mor...

7248311412_d07f402dd7_z.jpg

DER har vi gærningblikket ja, wohooo :lama:o

Skrevet

Maria ville ha film, så her kommer det film! Litt av hvordan han ser ut nå, tolv uker gammel, og mest bare tull og tøys. :) Helt på slutten tuller Tinka og jeg litt, men Geo er med da også. Ikke i bildet riktignok, men man hører at han er der. :P

  • Like 6
Skrevet

For en herlig film! Og Geo er jo bare superglad. :wub: Du ser ikke så verst glad ut du heller. :ahappy:

Men at han snart er 40 cm? Det tror jeg ikke på altså. Mål på nytt! :lol:

Edit:

Nå sjekket jeg Opsisloggen. Når hun var 5 mnd var hun 8,8 kg og 41 cm. Han har snart tatt henne igjen, og er 12 uker! Wow. Gleder meg til å se dem ved siden av hverandre i sommer!

Skrevet

For en herlig film! Og Geo er jo bare superglad. :wub: Du ser ikke så verst glad ut du heller. :ahappy:

Men at han snart er 40 cm? Det tror jeg ikke på altså. Mål på nytt! :lol:

Edit:

Nå sjekket jeg Opsisloggen. Når hun var 5 mnd var hun 8,8 kg og 41 cm. Han har snart tatt henne igjen, og er 12 uker! Wow. Gleder meg til å se dem ved siden av hverandre i sommer!

Han ligger og sover nå, og vekke ham for måling gjør jeg bare ikke. Det er så deilig når han slapper av. :lol: Men målte fra manken og ned til potene nå når han lå utstrakt og sov, og det var altså 38 cm omtrent. Så joda, han nærmer seg førti med stormskritt! Nå er Opsis mini-kelpie da, så det telles jo i grunnen ikke. :aww: Men han kommer sikkert til å være så stor som hun var da hun var fem mnd om en uke eller to. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...