Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kl 07

Jeg står opp, og verken Imouto eller Aiko kan begripe at det er nødvendig. Men det er jo lyst ute, se!

Kl07a.jpg

Kl07b.jpg

Kl 08

Vi er ute på tur, og er noen skikkelig grisejenter!

Kl08.jpg

Kl 09

Jeg er på jobb og ringer en potensiell student som har spørsmål om opptakskrav til master. Etter å ha sett dette bildet, går jeg ut på badet og duser ut øyeskyggen min litt mer (sjøl om den slett ikke så verst ut forfra).

:P

Kl09.jpg

Kl 10

Jeg er på vei til Akademika for å kjøpe husleiekontrakt.

:banana:

Kl10.jpg

Kl 11

Jeg er på kontoret igjen og jobber med Åpen Dag. Tar bilde ut vinduet ut i hagen hvor jentene pleier å leke. Snart kommer sola og alle studentene.

Kl11.jpg

Kl 12

Jeg er ferdig med lunsjen og irriterer meg over at jeg ikke drikker kaffe når vi har så fin maskin som man kan drikke så mye man vil av.

Kl12.jpg

Kl 13

Det er tid for treffetid, så jeg endrer posisjon på dørskiltbindersen til "Welcome".

Kl13.jpg

Kl 14

Vi er ferdige med treffetida, og Marte og Kristin er fornøyde med dagens innsats. De er studiekonsulenter for henholdsvis betalingskurs i norsk og nordisk språkvitenskap.

Kl14.jpg

Kl 15

Jeg spiser ettermiddagskos, og venter på at juksestrøsukkeret på créme brûléen min skal smelte.

Kl15.jpg

Kl 16

Jeg kommer hjem til mine livs lys. Imouto lurer på hvorfor jeg ligger på gulvet (og jeg registrerer at det er på tide å ta vekk løpetidslakenet på sofaen).

Kl16.jpg

Kl 17

Vi ankommer Bogstad, og jentene koser seg som vanlig glugg på jordene. Vi går også en sveng innom skogen langs vannet (men der var det for mørkt til å ta bilder), og jeg oppdager helt nye turområder. Og ja, de var løse helt fram til vi skulle krysse bilveien.

:)

Kl17a.jpg

Kl17b.jpg

Kl 18

Vi er på treningsplassen og venter på Marie, Marianne og Anette. Aiko trener på enkeltdekk og snøspising, mens Imouto sitter pent og venter på at vi kan leke mer.

Kl18.jpg

Kl 19

Jentene har kommet, og vi feier ny valp og nytt hus med Anettes hjemmebakte (og varme!) boller og Mozell.

:wub:

Kl19a.jpg

Kl 19.30

Marvin lurer fælt på hvorfor Marianne må glo sånn mot hinderet. Veit a ikke hvilken retning det står i?

Kl19b.jpg

Kl 20

Ellie kan hoppe!

Kl20a.jpg

Kl 20.30

Marianne skulle bare hente noe i bilen, henne. Det syntes de røde farer var en god idé, for da kunne de ta seg en tur ut. Brått lå Marianne på bakken med shibaer overalt, istykkerklemt plastglass og kobler festa både her og der, for det er dumt å slippe løs de røde farer i mørket, nemlig! Vi lo så vi grein!

:lol: Du skal ha for innsatsen, kjære! :flowers:

Kl20b.jpg

Kl 21

Vi venter på banen fra Røa.

Kl21.jpg

Kl 22

Vi er hjemme, og jeg jobber med utstillingsannonsen til Japanspesialen. Imouto er trøttmonster.

:wub:

Kl22.jpg

  • Like 10
Skrevet

iiih. Vi hadde "studietur" til "hagen din" utenfor på UiO i høst, faktisk :P Fin utsikt det, da!

Og jentene dine er fine som alltid.. Så uttrykksfulle! :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Hver gang jeg ser bilder av jentene dine, gleder jeg meg ekstra masse til Kuro blir stor. :wub: (Eller. Stor er han allerede. 9 kg shibagutt på bare 4 mnd. O.o )

  • Like 2
Skrevet

Så herlige bilder! Jeg trenger litt shibakos snart jeg, kjenner jeg. :heart:

Ja, det trur jeg nok de ville satt pris på! Du er et veldig viktig menneske i følge begge to. :) Og jeg regner med at Clash sikkert vil være en del sammen med Dragen, så da blir de godt kjent alle sammen. Hagen full av ekorn og røde farer. :wub:
Skrevet

Ja, det trur jeg nok de ville satt pris på! Du er et veldig viktig menneske i følge begge to. :) Og jeg regner med at Clash sikkert vil være en del sammen med Dragen, så da blir de godt kjent alle sammen. Hagen full av ekorn og røde farer. :wub:

Jaa :wub: Nå som vi faktisk skal bo i samme kommune burde det være rom for å møtes litt oftere, syns jeg!

  • Like 1
Skrevet

hahaha, jeg måtte le høyt her så hundene stusset av bildet av Marianne :lol::D

Ja,skal ikke ha på meg at jeg ikke greier å passe på bikkjene asså *ler*

Skrevet

Men duh, ordentlig gode kaffemaskiner har varm sjokolade også! ;)

Ja, det er helt sant, og jeg har kidnappa en kremboks i kjøleskapet som jeg som et ekte petimeter vasker og skyller nøye mellom hver gang jeg drikker kakao, men jeg får jo ingen oppkvikker av det, sant...
Skrevet

Fin dag du hadde!

Ja, det er helt sant, og jeg har kidnappa en kremboks i kjøleskapet som jeg som et ekte petimeter vasker og skyller nøye mellom hver gang jeg drikker kakao, men jeg får jo ingen oppkvikker av det, sant...

Det jeg gjorde før jeg begynte å like kaffe var å lage kakao, men lure oppi en skje med kaffe, også ta mer og mer etterhvert :P

Skrevet

Det jeg gjorde før jeg begynte å like kaffe var å lage kakao, men lure oppi en skje med kaffe, også ta mer og mer etterhvert :P

Min sarte gane lister ut kaffesmaken sjøl i mikroskopiske mengder. :teehe:
Skrevet

Jeg får nesten litt sjokk hver gang jeg ser en shiba, for de er bare så innmari pene! Nesten som å få et bittelite elektrisk støt!

Skrevet

Jeg får nesten litt sjokk hver gang jeg ser en shiba, for de er bare så innmari pene! Nesten som å få et bittelite elektrisk støt!

Åh, du er så søt! :flowers: Men ja, de er helt sykt vakre. :wub:
Skrevet

Jeg prøver å overbevise meg selv om å ikke fylle huset med shibaer helt enda, og så poster du ting som dette. Dårlig gjort! :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...