Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går ble det en tur til Nordby i Sverige likevel, og det ble en haug med diverse godbiter og tuggeting til Leo. Ramlet også over denne selen her, og måtte kjøpe en for å teste ut. Den er justerbar i halsen og rundt mage, noe som har vært største problemet for oss når det gjelder å finne gode seler, enten har de vært passe i halsen men altfor korte så de kommer inki armhulen, eller så har de vært lange nok men for store i halsen og rundt magen. Og med en tjukkskalle som Leo gjør det heller ikke noe at vi kan stramme inn halsen etter at han har fått den over hodet :P

http://www.baggen.se/sv/neewa/selar/joggingsele.html

1DE6C210-292B-461C-BE6D-307DD5028554_zps

Har ikke fått prøvd den veldig mye enda, men den sitter veldig godt på han, så er spent på videre testing og tur med den, forløpig lover det bra :)

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Ozu har fått ny leke i dag. En enkel tennisball on-a-string. Var i forskjellige størrelser så kjøpte en som var passe liten. Jeg likte at tauen den henger i en forholdvis lang, så har jeg noe og gå på og kan friste med og dra den etter meg osv. Var billig også - 41 kroner for herligheten, og Ozu hoppet på den med en gang. Lovende!

10478561_10152136042641721_5593559672865

  • Like 1
Skrevet

1 sekk med Orijen Regional red (ferieför)

1 hanefot med forskjellig lengde :) ( Vigdis dilter alltid i ræva på mor si)

Staffeboka for 2013 (den Norske)

Skrevet

Ferie på austlandet og dagstur over grensar, det er ikkje bra det... :P

RuffWear Omnijore joring system

Tursele

Puppia - sele til Pia

Leikar

Tyggesaker

Kyllingføtter, kyllinglever og kyllinghjerter

Flytevest

Ull- og fleecedekken
Godbitar
Sammenleggbar skål
Diverse PetSilk pelsprodukter

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Guest Yellow
Skrevet

imagejpg1_zps35feecaa.jpg

Siste er en musematte, som da forøvrig ikke går til hunden selv.

Fra Hundepoter.no

Skrevet

I går ble det en tur til Nordby i Sverige likevel, og det ble en haug med diverse godbiter og tuggeting til Leo. Ramlet også over denne selen her, og måtte kjøpe en for å teste ut. Den er justerbar i halsen og rundt mage, noe som har vært største problemet for oss når det gjelder å finne gode seler, enten har de vært passe i halsen men altfor korte så de kommer inki armhulen, eller så har de vært lange nok men for store i halsen og rundt magen. Og med en tjukkskalle som Leo gjør det heller ikke noe at vi kan stramme inn halsen etter at han har fått den over hodet :P

http://www.baggen.se/sv/neewa/selar/joggingsele.html

Postet bilde

Har ikke fått prøvd den veldig mye enda, men den sitter veldig godt på han, så er spent på videre testing og tur med den, forløpig lover det bra :)

Oi den så bra ut! Må jo være perfekt for voksende valper? Hvilken str er den? Hvor er det dyrebutikken er? På nordbysenteret?
  • 3 weeks later...
Skrevet

Ble litt på Bjerke selvfølgelig :P

- 2 kg med godbiter av okse fra Handlers

- Haifinneball som flyter fra AnetteH

- Tøybur med stålramme

- En frisbee i tøy, med åpne sider, som kan brukes som draleke

Blir nok et halsbånd til (snart/19.) bursdagsbarnet i morgen også :D

Skrevet

Shopping på Bjerke i dag:

- Mange poser Dr. Clauders godbiter

- Bokser med Dr. Clauder våtfor

- Gummistøvler fra Eukanuba

- Rosa dummy

- Treningsleke, gevir og godbiter fra Canider

- Flat coated retriever nøkkelring

Skrevet

Kjøpt veske til treningsstæsj etc i! Deilig med egen veske til utstyr, den rommer alt som trengs, inkludert 1,5l flaske med vann. Og har lomme med glidelås inni. Meg like♡

http://www.waggytail.no/produkt/grooming-utstyr-stell-og-pleie/oppbevaring/utstyrsveske-orange

Og så har jeg investert i hurrtta treningsvest med lilla detaljer, den er godt brukt allerede og helt perfekt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...