Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

I går fikk vi tingene fra rappfoten, det ble såå fint, og passet perfekt.. Må slenge ut illustrasjonsfoto:

Regndekken med fleecefor. Tenker å bruke det som vind/varmedekken også:
1557_639714229381606_36144602_n.jpg

Fleecevest/genser. Kjempevarm, dobbel fleece og super passform:
270134_622923227727373_1173063231_n.jpg

  • Like 3
Skrevet

Tok det lang tid før du fikk dine slike? Er 2 veker sidan eg fikk beskjed om at dei var sendt, men ingenting har komt enda! :gaah:

Skrevet

Inne - hundebur fra Jula, har ikke fått åpnet det enda , så vet ikke om jeg er fornøyd :cool: Men før det kjøpte jeg to bein til gutta, og de er jeg veldig fornøyd med, ettersom de har spist de opp på null komma niks :ahappy:

Skrevet

Endelig fant vi oss hvitt, langt lærbånd. Er faktisk helt lik halvstrupen, så nå har han et helt sett. :lol:

2013-10-19%2018.57.14.jpg

Dååån. Har lett etter hvit halvstrup og bånd i lær! Hvor fant du det?

Skrevet

Dååån. Har lett etter hvit halvstrup og bånd i lær! Hvor fant du det?

Hvit halvstrup kjøpte jeg I lokal dyrebutikk, de hadde bare den ene igjen, pleide visst ikke å kjøpe dem inn. Kobbelet kjøpte jeg online på Hooks. :)

Guest bikkje1
Skrevet

49-913_l.jpg

Den fra Biltema, kjempebillig!

tejn-imitert-saueskinn__0146820_PE305815

Saueskinnet (fake) måtte bort med en gang, fordi hårene var alt for morsomme å tygge og leke med.. :rolleyes:

Skrevet

Tok det lang tid før du fikk dine slike? Er 2 veker sidan eg fikk beskjed om at dei var sendt, men ingenting har komt enda! :gaah:

Det kan ta lang tid uansett, men om det sendes fra kina så er det ekstra sikkerhet i postgangen der nå pga et eller annet så det kan ta lang tid.

Skrevet

Tok det lang tid før du fikk dine slike? Er 2 veker sidan eg fikk beskjed om at dei var sendt, men ingenting har komt enda! :gaah:

For å si det slik - jeg har enda ikje fått mine :P Men syns å huske det sto på sia at forhandlern va bortreist, og at dem kom til å bli sendt ut den og den datoen. Jeg har ærlig talt ikke hatt tid å sjekke ut hvor i prosessen dem er, men syns det begynner å ta tid nå. Må kanskje sjekke om jeg i det hele tatt har fått noe mail på at det er sendt..

Skrevet

For å si det slik - jeg har enda ikje fått mine :P Men syns å huske det sto på sia at forhandlern va bortreist, og at dem kom til å bli sendt ut den og den datoen. Jeg har ærlig talt ikke hatt tid å sjekke ut hvor i prosessen dem er, men syns det begynner å ta tid nå. Må kanskje sjekke om jeg i det hele tatt har fått noe mail på at det er sendt..

Tar fort 3-4 uker fra Kina, pleier å gjøre det når jeg bestiller der fra.

Tok vel 3uker da jeg kjøpte mine blinke halsbånd tidligere i høst ;)

Skrevet

Hmf... blinkhalsbandet blinkar eller lyser inte alls :getlost: dåligt gjort!

Hvordan type kjøpte du?

Alle mine 3 virket kjempebra. Sterkt lys, så er lett å se hunden i mørket - selv om hunden har litt pels

Skrevet (endret)

Hvordan type kjøpte du?

Alle mine 3 virket kjempebra. Sterkt lys, så er lett å se hunden i mørket - selv om hunden har litt pels

Köpte denna typen:

14mvr5w.jpg

Endret av Vimsan
Skrevet

katze-hund-hunter-melamin-napf-butterfly

x 2. :D

Så søt e de var :)

Hmf... blinkhalsbandet blinkar eller lyser inte alls :getlost: dåligt gjort!

Du får klage til dem, de skal jo funke.

Evt kan du prøve å åpne den boksen der batteriet ligger og bevege litt på den, jeg har gjort det på et par lykter jeg har fått til sendt fra Kina ;)

---------

Jeg har kjøpt 10 forskjellige tags til halsbåndene til Trulte, på ebay, utrolig billig der.

Skrevet

Såg när jag öppnade lille boxen med batteriet att den lille ledningen som ska lysa och ska vara fäst vid batteridingsen är trasig, då är det inte konstigt att den inte lyser eller blinkar då...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...