Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Guest Yellow
Skrevet

8415-4-hu_16080.jpg

De skålene er så fine! Har den fôrkrukken (selvom jeg ikke har behov for å oppbevare noe tørt, eh) og det settet med skåler selv. Dvs. hadde, har klart å knuse den ene skålen. :(

Skrevet

Kong safestix!

JA, jeg vet hva den ser ut som, men dyret mitt spiser pinner som om det var godteri så jeg måtte kjøpe et alternativ :lol:

35524902.jpg

Skrevet

Mitt siste kjøp er en and som "piper" (hva gjør egentlig en and??) og en bever som piper.

Og så har vi vært så heldige at vi har fått gaver. En pen rosa tennisball (som ikke spretter noe særlig) og en kong til å gjemme godbiter i.

Skrevet

Mitt siste kjøp er en and som "piper" (hva gjør egentlig en and??) og en bever som piper.

Og så har vi vært så heldige at vi har fått gaver. En pen rosa tennisball (som ikke spretter noe særlig) og en kong til å gjemme godbiter i.

Kvekker?

Siste kjøpet her er 6kg hvalkjøtt, 24kg v&h + en haug med godbiter.

Guest lijenta
Skrevet

Mitt siste kjøp er 40 kg V&H, 5liter olje og en drøss med ører. Er kjedelig og kjøper bare ting som kan etes jeg da

Skrevet

Mitt siste kjøp er godbiter fra natures menu med kylling. Falt ikke veldig i smak hos jentene. Chessea syntes de var ok, men Leja var ikke spesielt begeistret :P bortskjemte dyra! De kunne levd på fiskepudding begge to!

Skrevet

Kvekker?

Siste kjøpet her er 6kg hvalkjøtt, 24kg v&h + en haug med godbiter.

Er hvalkjøtt ok til hund altså? Ser lokale fiskebutikken her selger hval til en grei pris, og kunne tenkt meg å prøve det som mat til Aisha.

Skrevet

Jeg kjøpte en lekekasse på hjul i dag. Det var veldig ryddig her en kort stund, helt til begge oppdagen gleden ved å rote lekene utover igjen. Dessuten kjøpte jeg en hundeseng på Plantasjen for noen dager siden, og det er faktisk den eneste hundesengen Symra har sovet i. Hun bruker å ligge rett på gulvet eller i sofaen, men denne var tydeligvis veldig god å ligge i.

Skrevet

Er hvalkjøtt ok til hund altså? Ser lokale fiskebutikken her selger hval til en grei pris, og kunne tenkt meg å prøve det som mat til Aisha.

Noen hunder reagerer på at kjøttet er kraftig og inneholder mye blod. Har ikke prøvd det selv før, men vet om flere som synes det fungerer bra til sine hunder. Gjelder vel som alt annet, gi med måte, og gi variert.

Skrevet

-Kiropraktor time

-2kg kylligfilet (ferske)

-Omega 3

-Hills a/d boksefôr 2stk (blander i maten i 2dager etter kirpraktorbehandling)

-Fryste ferske blåbær

Jepp...jeg har begynt å forberede kroppen til Chicka på vinteren, hun begynte å bli litt stiv nå, så da var det bare å kjøre på med tilskuddene igjen ;)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...