Gå til innhold
Hundesonen.no

Ditt siste kjøp?


Ozzy
 Share

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Vi var i sverige i går, og itilegg til altfor mye godis og brus, og litt mat kjøpte vi:

- 12 slalompinner

- 2 stk hopphindere

- 1 stk hjul

- 1 stk tunnel på 5 m.

- 1 stk rund godbit ball

- og litt tygge ting

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mitt siste kjøp, og nest siste er et harry halsbånd og ett enda mer harry id-merke :P Men synes det var litt kult likevel, annerledes enn de vanlige. Synes halsbåndet er litt harry pga. gull-lenken. Men det er uansett bare et hage-halsbånd, så ville ha noe smalt og lett noe, og da var det det jeg fant i farta. Er flink til å finne grunner til å kjøpe halsbånd da..:P

halvstrup-gullidtag-019.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mitt siste kjøp, og nest siste er et harry halsbånd og ett enda mer harry id-merke :P Men synes det var litt kult likevel, annerledes enn de vanlige. Synes halsbåndet er litt harry pga. gull-lenken. Men det er uansett bare et hage-halsbånd, så ville ha noe smalt og lett noe, og da var det det jeg fant i farta. Er flink til å finne grunner til å kjøpe halsbånd da.. :P

halvstrup-gullidtag-019.jpg

Hvor har du kjøpt id-merket? Synes det var kult jeg! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg føler meg vill og gal, vi er nå oppe i TO halsbånd, og samboer er passe oppgitt. "Hva skal vi med TO halsbånd?" :lol:

Haha, min er mer: " Enda et halsbånd? Han har jo åtte fra før jo!"

" Hva skal han med en leke til når han har 25 fra før?"

Disse mannfolka. :no:

Red; Men jeg er litt ekstrem da. :innocent:

Endret av Ozzy
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, min er mer: " Enda et halsbånd? Han har jo åtte fra før jo!"

" Hva skal han med en leke til når han har 25 fra før?"

Disse mannfolka. :no:

Red; Men jeg er litt ekstrem da. :innocent:

Haha :lol:

Jeg har vært flink. Leker har vi dusinvis av, men det er faktisk samboer med på. Ellers har vi to seler med ulikt bruksområde, to halsbånd, to kobler, ei strikkeline med belte og ei langline. Det er ikke SÅ ille, sånn egentlig! Alt uten om det ene halsbåndet og det ene kobbelet er jo nødvendig :aww:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bra jeg ikke har noe mannfolk tror jeg :lol: jeg er vel oppe i 50-60 halsbånd nå... det merkelige er at jeg ikke aner hvor de blir av da... og enda merkeligere er det jo at jeg bare bruker noen få av dem :P

50-60 halsbånd?? :w00t: :w00t: :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3000meter paracord for her er det ikke mindre enn 17 retrieverkobbel, 4 halsbånd, 3 leietau, 5 løsbitt, 1 sele og 6 utstillingsliner som er bestilt de siste dagene. KJEKT! :D

Ivo har fått seg føner fra Hund i Hus som jeg er meget godt fornøyd med, og så billige de i er forhold til mange andre. Du finner de også på facebook.

Ivo har også verdens beste tepper fra Dyr som hobby. Tepper med antibakteriell og antimiddbehandlet ull. Trekker til seg vann sånn at hunden slipper på ligger i en dam når den er bløt. Svale på sommeren og varme og gode på vinter. Prøvte å legge inn bilde men neida det ville ikke hundesonen i dag, men du finner dyr som hobby på facebook og kan se bilder av teppene der. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...