Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da har vi brukt penger igjen ... Men vi får vell nytte av det så da er det vel greit :P

Vi har kjøpt 2 slike(bare at de var sorte): 5709ab37f70d899bd3794356bcaad57a_M.jpg

Så har vi kjøpt 2 stk snor til og ha i kongen.

så har vi kjøpt et biteskinn med en lang s9788292189184.jpgnor i.

2 pipeballer

og

Denne

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Guest Michellus
Skrevet

Pipeballer, kamplekepipeballer, selvlysende ball, 2 kobbel laget av fleece og et sammenleggbart tøybur.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Flåttpenn og flåttmiddel (bayventic vet eller noe sånt?) flåttpenna kjøptre min far og jeg kjøpte flåttmiddelet:P det var på samma dag så da blir det siste kjøp:P

Guest Yellow
Skrevet

1191485.jpeg2 Rogz ID-brikker.

1191490.jpeg

Natusan First Touch Shampoo (som er så mild at det ikke gjør noe om noe kommer i øynene).

1191491.jpeg

1191494.jpeg

1191495.jpeg

Noen pølser VogH siden jeg kom over dette på dyrebutikken (følger hovedsaklig Prey). :)

Og en turkis og romslig toalettmappe som er hans egen, det trengte han nå!

Skrevet

Tinkie:Ah det så deilig ut ja!Er vel det fra hurrta?Sverger til skinnbånd jeg også å har lenge hatt lyst kjøpe et slikt selv om er strålende fornøyd med mitt fra alac;)

Problemet er bare at jeg liker lange bånd synes de standard på 1.80 blir så altfor korte.Så skinnbåndet jeg har er på 2.80 må jo kjøpe to slike for få den lengden blir en smule dyrt:(

Skrevet

Kjøpt på Ebay! :P Men ja, det er Hurtta. Betalte 39 $ for det, pluss frakt. Ser at det finnes i diverse nettbutikker i Norge også, men da er det jo snakk om vesentlig høyere pris.

Jeg synes det er flott med 1.80 i lengde jeg, vi har hatt et på under meteren frem til nå, så! Vi bruker uansett flexibånd når han skal ha mer frihet, så det passer meg utmerket. :)

Skrevet

Tinkie:Oj det var bra rimelig på ebay!Over 600 her jo.Bra du liker lengden;) Har flexi jeg også å hun er for det meste løs er nok bare vanen etter hatt så lange bånd i alle år.

Mini:Fine kobbel du også har kjøpt!Hvor fra?Har et som ligner på det svarte fra canis men,bruker ikke pga kort og litt tynnt.Sær jeg;) Passer nok ypperlig til din hund da.Hvor har du kjøpt de fiske greiene?Aldri sett det før!

Skrevet

Mini:Åh tusen takk for tips;) Mye rimeligere det hurrta kobblet må kjøpe når får lønn;) Bra utvalg i godis også ypperlig det med fisk da allergiske bisken her nesten bare tåler det;)

Skrevet

Mini:Åh tusen takk for tips;) Mye rimeligere det hurrta kobblet må kjøpe når får lønn;) Bra utvalg i godis også ypperlig det med fisk da allergiske bisken her nesten bare tåler det;)

Mini er også allergisk mot det meste,tåler stort sett bare fisk...Han er veldig glad i de fiskeskinnene,må få noe å tygge på han også:)

  • Like 1
Skrevet

Et rååååsa Hurtta Lifeguard halv-strup, to flyteballer, et lærbånd og noe beingreier. Halv-strupen er til salgs om noen skulle være interesserte, for jeg kjøpte alt for stort :P 40-50 cm.

hurtta-lifeguard-half-choke-halsband-neonpink_0.jpg

Skulle du selge halsbåndet? hvor mye? :)

Skrevet

00009432.jpg

Hva søkte du på på ebay for å finne dette? Jeg har søkt på Hurtta, men finner bare redningsvester, seler og klær. :icon_confused:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...