Gå til innhold
Hundesonen.no

Morsomme "kjede"-bilder som blir sendt rundt


Recommended Posts

  • Svar 485
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Guest Gråtass
Skrevet

Veldig morsomt, men jeg skjønner ikke helt poenget med sånn snakke-skriftspråk-med grammatikk problemer jeg.

Skrevet

Veldig morsomt, men jeg skjønner ikke helt poenget med sånn snakke-skriftspråk-med grammatikk problemer jeg.

Jeg synes det var halve moroa på flere av dem det med språket jeg. Det er nok skrevet slik med hensikt. Sånn gangster-britisk tenker jeg på. Hører Ali-G sin stemme i hodet når jeg leser. :P

  • Like 3
Skrevet

Veldig morsomt, men jeg skjønner ikke helt poenget med sånn snakke-skriftspråk-med grammatikk problemer jeg.

Jeg er heller ikke glad i denne skrivemåten på bilder og tekster som ellers kunne ha vært ennå morsommere (for jeg klarer ikke la være og samtidig irritere meg over dette språket).

Men ja det er gjort med vilje, og disse bildene blir gjerne referert til som lolz av mine bekjente fra USA (dette er så vidt jeg vet en USA sjanger, ikke UK i utgangspunktet i alle fall).

Skrevet

Veldig morsomt, men jeg skjønner ikke helt poenget med sånn snakke-skriftspråk-med grammatikk problemer jeg.

Nå vet ikke jeg hvordan jeg skal forklare det, for jeg vet ikke hva "skaperne" av Icanhascheeseburger.com har tenkt, men det gjør dem på en måte litt søtere når dem "snakker" baby- språk. Der grammatikken ikke helt henger på greip. Som om det er deres tolkning på menneskespråket. Det gir dem personlighet, liksom :P Noen som er bedre på å forklare?

funny-pictures-cat-eyes-camera-flash-hostage.jpg

  • Like 3
Guest Gråtass
Skrevet

Ja, altså jeg er ikke så kort at jeg ikke skjønner at de skriver det slik fordi det skal være morsomt. Det er mere det at JEG ikke syns det er morsomt. Jeg syns bildene og mange kommentarer er festlige, men de blir ikke festligere ved å skrive "rart".

Skrevet

Ja, altså jeg er ikke så kort at jeg ikke skjønner at de skriver det slik fordi det skal være morsomt. Det er mere det at JEG ikke syns det er morsomt. Jeg syns bildene og mange kommentarer er festlige, men de blir ikke festligere ved å skrive "rart".

Jeg synes også at det kan bli litt for mye av det gode. Jeg synes det er morsomt om man bytter ut enkeltord, men når hele setninga blir i lulz-språk så blir jeg bare sliten

Skrevet

Jeg elsker lolzspråket jeg :D Blir mye morsommere på den måten, føler mer at det er dyrene som faktisk snakker.

Synes det er trist at så mange hunder og dyr har så dårlig språk. Min snakker bergensdialekt han, men en dæsj tromsøværing. :P

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...