Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Utrolig flott! Spennende med en så sjelden rase :)

Dere holder vel ikke til i Trondheim? Da jeg gikk på valpekurs nevnte instruktøren at det skulle starte en thai ridgeback neste kurs :)

Joda er nok oss hun snakket om, vi bor I Trondheim ja.

STIG:)

  • Like 1
  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mali og sønnen (10 år) er gode venner. Han er veldig glad i Mali, men hun er litt sjalu av og til. I starten var hun ikke interesert i oss i det hele tatt, men nå er det blitt litt viktigere og få an

De siste ukene,har Mali hatt inbilt svangerskap. Ikke slik at hun har samlet masse sokker i ett hjørne, men Puppene er litt store, litt "Jur" og store brystvorter. Virker som det påvirker oppmerksomhe

Heisan, Vi har en Thai ridgback. Hun Heter Mali. Vi fikk henne når hun var 10 mnd. Det var ikke at hun hadde hatt ett dårlig hjem, og hadde blitt dårlig behandlet eller noe, men at pga forsjellige å

Skrevet

Åh, jeg er fascinert av Thai Ridgebacken altså!

Helt siden jeg så noen fantastiske blandinger av Thai R og basenji ;)

Nydelig tispe!

OT, men har du bilde? :o

Nydelig hund! Hadde de vært noe enklere hadde det vært min drømmerase :D

Skrevet

Allergi og Thai ridgeback.

Vi har nær familie som er veldig allergisk. Spesielt hest og hund. Det er min mor og søster. Min mor reagerte veldig på shäfer som hun hadde etterhvert.

Etter og ha hatt Mali en stund nå har ikke de fått noen allergisk reaksjon. De har vært hjemme til oss uten problemer.

Vi vasker huset før de kommer og vi dusjer Mali ca hver 14 dag, med hundeshampoo. Veldig fornøyd med at de kan fortsatt komme på besøk!

STIG:)

  • Like 1
Skrevet

Allergi og Thai ridgeback.

Vi har nær familie som er veldig allergisk. Spesielt hest og hund. Det er min mor og søster. Min mor reagerte veldig på shäfer som hun hadde etterhvert.

Etter og ha hatt Mali en stund nå har ikke de fått noen allergisk reaksjon. De har vært hjemme til oss uten problemer.

Vi vasker huset før de kommer og vi dusjer Mali ca hver 14 dag, med hundeshampoo. Veldig fornøyd med at de kan fortsatt komme på besøk!

STIG:)

Det er godt og høre :D Det er aldri helt lett å vite hvordan man reagerer på forhånd når det gjelder allergi, og allergikere kan jo reagere ulikt på forskjellige raser og individer. Så det det var flott at dette gikk seg greit til :)

Skrevet

Mali og sønnen (10 år) er gode venner. Han er veldig glad i Mali, men hun er litt sjalu av og til.

I starten var hun ikke interesert i oss i det hele tatt, men nå er det blitt litt viktigere og få anerkjennelse fra oss!

Første mnd var det helt uinteresant når vi kom hjem fra skole og jobb, men nå går halen som en propell.

Vi var litt bekymret om hun ikke skulle bry seg om oss!

377331_259764707408514_100001249609808_782312_1467951936_n.jpg

388329_259759007409084_100001249609808_782292_271348476_n.jpg

309579_265181910200127_100001249609808_796281_1642968924_n.jpg

Stig og Aoo:)

  • Like 4
Skrevet

Det er en så stilig hund! Har sett litt ekstra på dem når jeg har vært i utlandet på utstillinger (de er jo omtrent aldri å se her hjemme), utrolig fascinerende hunder!

Kjempegøy å se de koselige og fine bildene, samt å lese hvor vellykket en omplassering kan være :)

  • Like 1
Skrevet

De siste ukene,har Mali hatt inbilt svangerskap. Ikke slik at hun har samlet masse sokker i ett hjørne, men Puppene er litt store, litt "Jur" og store brystvorter. Virker som det påvirker oppmerksomheten på andre ting. Vanskelig og få oppmerksomhet, og minner litt om da hun hadde løpetid. Litt lei det nå. Håper det blir slutt på "fantasi kullet" og hun blir litt lettere og ha med og gjøre. Uansett ikke en enkel rase, så dette oppå er ikke greit. :)

Ser litt større "pupper" her.

P1080508.jpg

Portrett

P1080528.jpg

Leker litt med vidvinkel.

P1080688.jpg

Leker litt med "hugo" Manchester terrier.

P1080517.jpg

STIG og Aoo

  • Like 3
Skrevet

Målte kjapt her 52 cm.

Vekt har jeg ikke, men tipper hun er ca 20 kg.

Bilde med meg, jeg er 189 høy.

(dårlig bilde, men gir kanskje inntrykk av størrelse)

P1080582.jpg

STIG:)

Skrevet

Jeg får ikke kopiert bilder fra siden dessverre, men om du går inn her:

http://www.wredes.com/Bas/Thai/TRD.htm

-og deretter på puppies- photos -kommer det opp maaaasse bilder!

Jeg husker godt dette kullet. Fantastisk vakre valper som virkelig ser ut til å ha fått det beste fra begge foreldrene når det kommer til utseende. Som voksen ser et par av disse dingolike ut.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg husker godt dette kullet. Fantastisk vakre valper som virkelig ser ut til å ha fått det beste fra begge foreldrene når det kommer til utseende. Som voksen ser et par av disse dingolike ut.

Samme her. Jeg var i kontakt med oppdretter også, for det var på den tiden vi tittet på hund nr 2. Men tror nok ikke urhund er noe for oss, rr er mer enn nok. :P

Thaiene er nydelig. Kom hjem fra Thailand i går, og hadde håpet å se noen der, men gjorde ikke det. :(

Men, vil ikke oppdretter stille opp og hjelpe med råd selv om de har sluttet å avle på rasen? De har ihvertfall svart villig på spørsmål om rasen tidligere vet jeg.

Skrevet

Wow, lekker hund! Virkelig spesiell.

Jeg har vært flere ganger i Thailand - er det noe med hundene der og ridge? Har sett mange hunder der med alle slags rare hårfasonger på ryggen. Rigde, og en som hadde ridge med masse virvler i, så helt merkelig ut.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...