Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Utifra bildene synes jeg 4 og 6 viste seg godt frem :) men som du selv sier så blir ikke bildene rettferdig ovenfor valpene. F.eks valp nr 3 står ikke så bra som nr 4. hehe ;) Jeg likte egentlig valp nr 3 godt, men skulle gjerne sett den når den stod "riktig".

Lykke til med valget :D Det kan umulig være lett. Jeg hadde nok slitt selv om det var meg og man blir nok påvirket av personligheten også ;)

  • Svar 351
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for alle gratulasjoner! Ble ikke rare søvnen. Får ta det igjen nå snart Det går bra med mor og valper. Kvikke og livatte små valper de som har kommet. Jeg har slept mor Denali ut på do 3

Da har værkullet ankommet og jeg er stuptrøtt så jeg skal gjøre som Denali og ta en blund De ble 6stk, 4 svart/hvite og 2 rød/hvite. Kjønn må kontrolleres på nytt når hjernen har fått seg en hvi

Nå har alle flyttet så dette blir vel siste posten her på en stund. Kan jo være fint å oppdatere en gang innimellom Bor nå på Nesodden og heter fortsatt Lune Har flyttet til Sandefjord og h

Skrevet

Valp 2, 5 og 6 har mange av de kvalitetene jeg ser etter på mine. Nå er det lenge siden jeg leste SH standaren, men mener huske at det er ganske mye likt med moderate vinkler, ikke for grov-men kraft, kryss og overlinjer.

Syns de 3 viser veldig fine overlinjer og kryss, nr 2 "dårligst" av de tre. Nr 5 og 6 ser ut til å stå bedre på bena. Nr 6 kanskje en aaaaning lengre haser/svak i hasene?

Vet akkurat hvor lett det er å ta bilder, en av de jeg syns er best hos meg så ut som ett dass på 4 ukers bildet. Fins ikke sammarbeidsvillig når hun havner oppå ett bord :lol:

Men jeg hadde hatt problemer med å velge mellom de 3 utifra bildene :P

Signerer på de tre, men skulle jeg valgt bare én hadde det blitt nr. 6. God balanse, feminin, men likevel god beinstamme, balansert i vinklene... I det hele tatt veldig tiltalende :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg smelta totalt av fjeset til valp 3, og ga egentlig blaffen i å se etter om den sto bra osv :D

Jeg har nada peiling på hvordan man plukker ut en bra SH-valp :blink:

De ser nydelige ut hele gjengen :heart:

Guest lijenta
Skrevet

I dag har jeg vært og kosemost alle valpene og det var spes ei som var koooooooooosete hu sovnet på fanget hun

Skrevet

Nr 3 og nr 6 :wub: Bare fordi jeg syns de hadde så fint uttrykk i fjeset og fin farge.

Det er lov det :)

De fleste blir jo familie og fritidshunder og da er jo slike ting viktigere enn bakbeinsvinkler ;)

5 (og 6), ser ut som de står godt og naturlig på bena sine.

Ser 5 har hatt flaks med bildene, for hun var den vanskeligste å få til å stå oppreist. hehe.

Men 6 står bra på beina.

Ja, akkurat det gjør hun. Lurer på hvordan de genene er kommet til? Valpene var aller søteste, alle sammen!

4 og 5 er mine favoritter.

Stilige navn! Men vil du ikke ha beskrivende del i samme form? Lunende Fønvind, Svalende Fjellbris, Dansende Dis? Bare en liten nattetanke :twitch: (Ser for meg godværsdis som danser over myrene)

Det er en del grevling rundt her, men ville nå trodd Denali heller jaget de

Denali så slik ut som liten valp hun også.

Nei, adjektivene blir ikke i lik form hos alle. Jeg tar det som jeg synes passer best uavhening av om det passer i samme form som resten av kullet.

Utifra bildene synes jeg 4 og 6 viste seg godt frem :) men som du selv sier så blir ikke bildene rettferdig ovenfor valpene. F.eks valp nr 3 står ikke så bra som nr 4. hehe ;) Jeg likte egentlig valp nr 3 godt, men skulle gjerne sett den når den stod "riktig".

Lykke til med valget :D Det kan umulig være lett. Jeg hadde nok slitt selv om det var meg og man blir nok påvirket av personligheten også ;)

Blir ganske påvirket av personlighetene til tider, det er helt sikkert. Men nå er de relativt like der også. Det er vel største problemet mitt, valpene er for like!

Signerer på de tre, men skulle jeg valgt bare én hadde det blitt nr. 6. God balanse, feminin, men likevel god beinstamme, balansert i vinklene... I det hele tatt veldig tiltalende :)

Takk takk :)

Det virker som 6 får flest "stemmer" i denne omgang i alle fall. Det er også noen utenfor forumet her som har foretrukket henne, et par andre nr. 4. Av de to foretrekker jeg nr. 6 pr idag. Men vet ikke hvem jeg beholder før de har blitt minst 7 uker gamle.

Jeg smelta totalt av fjeset til valp 3, og ga egentlig blaffen i å se etter om den sto bra osv :D

Jeg har nada peiling på hvordan man plukker ut en bra SH-valp :blink:

De ser nydelige ut hele gjengen :heart:

:)

Hun er ei søt jente, men jeg synes jo alle er det da :wub:

I dag har jeg vært og kosemost alle valpene og det var spes ei som var koooooooooosete hu sovnet på fanget hun

Det var nr. 3 ;)

2, 4 og 6 som skilte seg ut eksteriørmessig for meg også. Muligens med 4 og 6 som favoritter. Skal du beholde en selv?

Ja, jeg skal beholde en selv. Og har samme "lista" som deg. 2,4,6 men jeg tror jeg foretrekker 2 og 6 over 4. Kanskje ikke så lett å se på bildene men 4 er litt rundere i fjes og kropp. Sikkert ikke dumt på utstillinger det altså, men jeg liker de vanligvis litt mindre runde i formen og med litt mer lengder.

  • Like 1
Skrevet

Valpene har fått navn

:)

presentert her i rekkefølgen valp 1 - valp 6. mer info i bloggen

Snøfrost Lune Fønvind

"Lune"

Lune-Vaerkullet-7apr12_1a.jpg

Snøfrost Gnistrende Iskrystall

"Isi"

Isig-Vaerkullet-7apr12_2h.jpg

Snøfrost Plaskende Regn

"Regn"

Regn-Vaerkullet-7apr12_3a.jpg

Snøfrost Isende Rim

"Rim"

Rim-Vaerkullet-7apr12_4e.jpg

Snøfrost Svale Dis

"Dis"

Dis-Vaerkullet-7apr12_5g.jpg

Snøfrost Kjølige Fjellbris

"Fjellbris"

Fjellbris-Vaerkullet-7apr12_6f.jpg

  • Like 3
Guest Yellow
Skrevet

Åååh. Har sett gjennom utviklingen nå, og synes Regn har utrolig vakre farger og ansiksmaske!

Så nydelige hele gjengen, da. :wub:

Skrevet

Takk skal dere ha alle sammen!

Valpene hadde i går sin første tur ut i mørket. Det var litt skummelt i sånn ca. 5 sekunder. Så gikk det over.

og i dag har de møtt sitt første regnvær. Det blir man litt guffen og trøtt av. Men det var greit å løpe villmann ute. Og etter tørking så var de like gale igjen

De utvikler seg jo så fort!

De har nå også hatt besøk av de første valpekjøperne. Og til helgen kommer det flere valpekjøpere for å hilse på. Jeg håper på litt bedre vær!

Skrevet
De virker veldig fornøyde utfra rapportene på Facebook. ;)

Ja, de små falt i smak. Og det er jo bra når de har tenkt å ta med seg en hjem om ca. 3 uker :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...