Gå til innhold
Hundesonen.no

Ventetråd for rynkefjes. Oppdatert: Ingen valp denne gangen :(


Recommended Posts

Skrevet

Jeanette, du skjønner dette tydeligvis bedre enn meg, hjeelp? :P Sånn jeg har forstått det så har han fått en veldig bra score på både albuer og hofter? 0/0 på den ene og 5/6 på den andre?

Altså hans totale score er 5 på ene siden av hofta og 6 på den andre, som ut av 53 jo er veldig lavt, og dermed bra? Er det korrekt?

Det er regnet som fri i følge tabellen ja. :)

  • Svar 67
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag er dagen da mamma Lillie har termin, og jeg akter å lage tråd! Nå har jeg ventet i over to måneder for å kunne lage tråd, så nå tar jeg en råsjans, selv om valpene ikke har kommet ut enda. For e

Ventetråd ja! Det er kanskje det jeg skulle laget meg også Jeg har ventet i tre uker nå, og det er fem laaange venteuker igjen. Jeg har ingen erfaring med bullmastiff selv ( guri, jeg håper jeg ik

Hehe, opplever selv at tid er nokså relativt desto eldre jeg blir, selv om jeg tror nok at de neste to månedene kan bli lange... Pappaen har kortere snute/flatere, og mye større hode enn moren ja,

Skrevet

Bra, begynte å tro jeg hadde lest bakvendt, for først så jeg kun på tabellen fra 0-6 og i følge den så går han jo omtrent rundt med hofteleddskula ute av ledd, men så skjønte jeg at det var feil :P

Skrevet

Blondie skulle egentlig hete Oh lala i stamtavlen, men så var jeg ung og dum å valgte noe mye mer kjedelig i stedenfor.

Vakre foreldre :wub: Så det kommer en vakker Costa til deg!

Skrevet

Åh, så spennende! Utrolig flott rase dere har valgt. Kunne gjerne tenkt meg en selv, men passer ikke for oss, dessverre. Nå må dem komme snart! :D Og jeg håper på en Costa :heart:

Skrevet

Gleder meg til å følge med. Gamle sjefen min drev oppdrett av bullmastiff i Norge, og hadde en 8-9 stykker. De var bare så fine! Skikkelig gentle giants! Krysser fingrene for at det blir valp til deg, og da vil vi se masse bilder!

EDIT: La til litt.

Skrevet

Jeanette, du skjønner dette tydeligvis bedre enn meg, hjeelp? :P Sånn jeg har forstått det så har han fått en veldig bra score på både albuer og hofter? 0/0 på den ene og 5/6 på den andre?

Altså hans totale score er 5 på ene siden av hofta og 6 på den andre, som ut av 53 jo er veldig lavt, og dermed bra? Er det korrekt?

Å ja, da tok jeg helt feil. :D

Ikke visste jeg at det gikk helt opp til 53 heller. :P (trodde det gikk til 6)

Skrevet

Å ja, da tok jeg helt feil. :D

Ikke visste jeg at det gikk helt opp til 53 heller. :P (trodde det gikk til 6)

Det er nok BVA/KC scoren dere har sett på først. Den er på side 138 :P

Skrevet

Oppdretter har visst ringt meg tidligere idag, men ikke komme gjennom.

De måtte ta keisersnitt sent i går kveld, og kun tre av valpene var det liv i. To jenter og en gutt. De klarte ikke å holde liv i tispene, men hannhunden overlevde. Han var stor, ca 550 gram, og tispene var visst en del mindre. De vil såklart beholde hannhunden selv, mtp. at de ikke kan ha flere kull på tispa og har sett veldig frem til denne kombinasjonen.

Så ja, utrolig triste nyheter, og jeg føler meg så trist :cry:

Skrevet

Ånei, så trist! :(

Er vel kanskje typisk en av farene med denne rasen. Blir vel ikke helt det samme med en annen oppdretter heller, når dere har brukt så mye tid og fått så god kontakt med denne.

Skrevet

Jeg sa at om de vet om noen som har kull, hvor de kan forsikre oss om at mentaliteten er bra, så tar vi mer enn gjerne imot tips. Jeg er jo betatt av Doolie og Lille som foreldre, jeg syns de er helt fantastiske. Så lenge de kan hjelpe oss å finne en oppdretter de vet er god, og med gode foreldre, så er jeg villig til å høre på dem. Det er veldig kjipt i og med at vi har fått god kontakt, og de bare bor ca 40 minutter unna oss, men.... Åååeh. :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...