Gå til innhold
Hundesonen.no

Hollendergutt


Carina
 Share

Recommended Posts

Ja, egentlig er det altfor tidlig å lage tråd, mammaen har akkurat blitt paret og det er masse som kan "gå galt" fortsatt. Meeen, jeg synes alltid det er kjekkest å glede meg sammen med likesinnede, så da prøver vi allikevel. :P

Mammaen heter Cindy van Treekzicht, hun er fra KNPV-linjer og er i følge oppdretter og de hun kjøpte henne av, en sosial, trivelig hund som er godt balansert og sterk i nervene. Hun har hatt kull der hun bodde før, og hun er også en veldig god mor. Hun er visst ikke så verst å se på heller, ut i fra det oppdretter sier.

Jeg har ingen bra "vanlige" bilder av Cindy, men jeg drar og hilser på henne til helgen, kanskje jeg får tatt et par bilder da. :)

Cindy

374874_10151138352810203_858925202_22217961_939993241_n.jpg

Faren heter Janus v ´t Struweel og er i følge oppdretter en stor, sosial og stødig hannhund med veldig gode drifter. Dessverre så har jeg ingen bilder av han.

Jeg har et veldig godt inntrykk av oppdretter, og har fått henne anbefalt i fra alle bauger og kanter, både fra folk som har hund derfra og folk som har hollendere fra andre kenneler, og til og med flere som ikke selv har hollender i det hele tatt. Da var det jo ekstra hyggelig at hun var veldig positiv til å selge meg valp da jeg motet meg opp til å ta kontakt. :P

Hvis alt går som det skal så blir de altså født om ca. 9 uker, og er leveringsklare om ca. 4 mnd. Jeg gleder meg stort til å få en liten pjokk i hus igjen, det er noe med disse gutta. :)

Så til det vanskelige... navn. :P Hvis det kommer en gutt her til meg, så blir han fra Havrevingens I-kull. Jeg trenger derfor et godt navn på I, som betyr noe kult/bra/fint. :) Har du forslag, kom med de. :)

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 101
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Imre er født.

Satser på at det ligger til navnet da. *klem* Jeg tror jammen damen er drektig jeg, her er hun ca. en måned etter paring:

Figuranten var jo helt grei også! Haha

Spennende :) Gleder meg på oppdatering!

Ellers så er det sikkert masse å finne på når det kommer til navn :) Du kan se mot diverse kjente på tv, du kan også ha en musikktittel? Eller betydningen og så hverdagsnavnet bak!

F.eks (jeg har skrevet "eget navn" bak der, men det er ikke et must det heller... OM hunden heter Harvevingens Incredible så er jo det også stilig) :)

Havrevingens Incredible (så et navn du vil bruke på hunden!)

Havrevingens Invincible (navn)

Havrevingens Ironside

Havrevingens Indiana Jones

Havrevingens Innocent (eget navn)

Havrevingens Insane (eget navn)

Havrevingens Instant (eget navn)

Havrevingens Imagine

Havrevingens Irresistible (eget navn)

Havrevingens Important

Havrevingens I Am Incredible

Havrevingens Icebreaker

Ellers så finner du jo mange norske navn på I også :) Men du vil vell kanskje ha noe engelsk med betydning...

Men vi har jo:

Intelligente (navn), Imponerende (navn), Idealisten (navn), Ivrige (navn). Bare forslag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spennende :) Gleder meg på oppdatering!

Ellers så er det sikkert masse å finne på når det kommer til navn :) Du kan se mot diverse kjente på tv, du kan også ha en musikktittel? Eller betydningen og så hverdagsnavnet bak!

F.eks (jeg har skrevet "eget navn" bak der, men det er ikke et must det heller... OM hunden heter Harvevingens Incredible så er jo det også stilig) :)

Havrevingens Incredible (så et navn du vil bruke på hunden!)

Havrevingens Invincible (navn)

Havrevingens Ironside

Havrevingens Indiana Jones

Havrevingens Innocent (eget navn)

Havrevingens Insane (eget navn)

Havrevingens Instant (eget navn)

Havrevingens Imagine

Havrevingens Irresistible (eget navn)

Havrevingens Important

Havrevingens I Am Incredible

Havrevingens Icebreaker

Ellers så finner du jo mange norske navn på I også :) Men du vil vell kanskje ha noe engelsk med betydning...

Men vi har jo:

Intelligente (navn), Imponerende (navn), Idealisten (navn), Ivrige (navn). Bare forslag :)

Mange kule der! Invicible frister jo litt, da kan jeg jo håpe at han lever opp til navnet, sånn at jeg får ha han til han blir gammel.

I utgangspunktet ønsker jeg et type Ida-navn, et som er lett å si, og som jeg ikke må "uttale på engelsk" om du skjønner?

Såå spennende, Carina! :icon_clapping: Han kan hete Innmari. Innmari ønska, innmari flott, innmari mye håp og forventninger osv. :D

Jah! :D Hadde det ikke vært for at Mari er et jentenavn. :P Blir jo nesten Ina-Mari. :P

Imre (min terv het det), Igor, Ivan, Istvan

Imre er et av mine absolutte favorittnavn, med en flott betydning, så det står veldig høyt på listen. :) På listen er også Igor og Ivan. :)

Burde sikkert skrevet litt om hva slags navn jeg liker, men nå har dere kanskje fått en pekepinn. Bare å komme med det uansett. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og så da? :icon_confused: Jeg skal ha en flott, showete brukshannhund (for det går an å få tak i, tenk!) som skal hete Luzifer, og Lucy til vanlig. Nadas problemas! :jump:

Jeg må nok innse at jeg ikke er riktig like open-minded som øyegodteriet. :P Hannhunden min skal ha et guttenavn, dermed basta. :P

Så spennende dette blir :D

Det er korthåret hollender?

Jepp. :ahappy:

Så spennende! Vi krysser fingrene for at det kommer en perfekt, liten hollender gutt :D

Takker og bukker. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så spennende Carina! :D Korthårs hollendere er fine! Det skal bli spennende å følge med, og gleder meg til flere bilder av foreldrene! :)

Takk! Håper jeg får bilde av faren, og satser på at det blir litt bilder av mamsen i helgen. :D

Grattis! Bli spenende!

Takktakk! :ahappy:

Som allerede nevnt, Imre! :heart:

Jaaa, det er så fint. :heart:

Oj, det blir spennende. Håper det bli full klaff, men kan jeg spørre hvorfor du velger noe annet enn groenendael :)

Navn:

Inferno

Iggy

Idefix :P

If

Ilter

Ibsen :P

Eller bare rett og slett bare Ipo - regner med at det er det han skal trenes i :D

Det er det flere grunner til, jeg vil prøve å unngå sammenligning med verdens beste groenendaelgutt først og fremst, en sånn en får jeg aldri noen sinne igjen. Så liker jeg korthårede hunder, og jeg har kikket på hollender i flere år. :)

Kule navn, spesielt Ibsen. *ler* Dessverre blir det vanskelig å rope på min dialekt, det blir bare Ibsnnnn. :P Inferno er jo kjempekult, hvis jeg tør å kalle han det. :whistle:

Jeg skal ikke si at vi aldri skal prøve IPO, men han skal i hovedsak brukes til NBF-bruks, forhåpentligvis på høyt nivå, også litt lydighet ved siden av. :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, utrolig spennende! Korthåret hollender vurderte jeg også en gang, så jeg er veldig spent på hva du synes etter hvert som han blir eldre. Gleder meg til å følge med på dere! :D (Det er ikke for tidlig å si det enda vel? Krysser fingrene veldig for at det blir en haug flotte valper!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...