Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange dyr har dere? Både hund og andre dyr?


Recommended Posts

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hum... 9 hunder 17 hester 60 sauer 3 værer 5 geiter 2 bukker 1 lama 1 alpakka 2 emu 9 høner 2 ender 5 kaniner 2 minigriser 1 esel 4 katter (hvorav 3 fjøskatter) xxx akvariefisker for

2, snart 3 hunder 1 katt 1 Christian

2 hunder 11 slanger 7 gekkoer 2 frosker 3 tarantellaer 8 Afrikanske syvsovere Nå bor jo halvparten av disse dyra hos venninner for øyeblikket da, ettersom vi har hatt en litt lei bosituasjon i

Skrevet

2 hunder + 1 hund til sambo. Men kun BC tispa som er hjemme, min lille gnager er hos min mor fortiden, og sjarmtrollet til sambo holder seg hos svigers på gården der :) Ellers har jeg hatt masse smådyr, katter og kaniner opp gjennom årene, så er egentlig fryktelig tomt nå. Men vent til den dagen vi kjøper oss et småbruk eller noe, da skal jeg komme sterkere tilbake :P

Skrevet

2 hunder

11 slanger

7 gekkoer

2 frosker

3 tarantellaer

8 Afrikanske syvsovere

Nå bor jo halvparten av disse dyra hos venninner for øyeblikket da, ettersom vi har hatt en litt lei bosituasjon i det siste.

Fin samling, men hva er en Afrikansk syvsover? Og hvordan type frosker og slanger har du?

Selv har jeg pr tiden 1 hund og en haug med hybelkaniner, men i midten av Januar får jeg en Nilfisk og da må jeg nok kvitte meg med hybelkaninene.

Skrevet

Måtte også google disse syvsoverne - så kjempesøte ut!

Har "bare" 4 hunder og et akvarium med litt fisk i... Har hatt kanin og hamstere (når jeg var barn) samt rotter og sebrafinker i voksen alder.

Oppdrettet av hybelkaniner er unevnelig, selv om det er ganske omfattende, dessverre...

Susanne

Skrevet

Jeg har nylig så å si flyttet inn til typen, så jeg kan vel regne med hans dyr også...

3x belgiske fårehunder (pluss 2 hos foreldrene hans i nabohuset...)

2x katter

4x taranteller

Ett akvarium

:D

Skrevet

Hum...

9 hunder

17 hester

60 sauer

3 værer

5 geiter

2 bukker

1 lama

1 alpakka

2 emu

9 høner

2 ender

5 kaniner

2 minigriser

1 esel

4 katter (hvorav 3 fjøskatter)

xxx akvariefisker fordelt på 4 akvarier

2 høyladsfe

  • Like 6
Skrevet

Har 2 hunder, og x antall rotter i veggen :P

Har hatt fisk og skilpadde tidligere, og har veldig lyst på begge deler igjen! Men bor i et altfor kaldt hus.

Ellers har jeg veldig lyst på en pus av rasen maine coon, men det kommer nok ikke i hus før lenge :)

Skrevet

2 hunder og 1 katt.

Men det har vært en skjære her en periode også, da den landet på terrassen vår med brukket vinge. Jeg har også hatt vannbiller fordi jeg ønsket meg akvarie så stort :lol: Og larver.

Skrevet

1 hund

2 katter

4 marsvin ( ikke mine, men de bor her og jeg har ansvaret for dem )

12 høner

2 haner

Har hatt maaange flere før, men det er litt godt og trappe litt ned også :) Men jeg ønsker meg egentlig noen sauer til å fylle opp stallen med noe. Evt alpakka, men de koster mer enn en hest jo ;) Geiter hadde også vært kult, men da må vi investere vel mye i gjerder har jeg hørt...

Skrevet

2 hunder

Og det er det egentlig. Kunne gjerne tenkt meg fugl, men de er ikke så lett å reise fra over noen uker. Så antagelivis blir det akvarium noe jeg savner. Men det er så sinnsykt dyrt å kjøpe det jeg har lyst på. Så det forblir vel bare 2 hunder inntil videre.

Skrevet

1 hund ( som ikke er min men som jeg håper blir)

2 undulater.

Har teoretisk sett en hund til, men han har flyttet til x svigers

Skrevet

2 hunder,Gross og Arok

4 katter. Cos,Pluss,Pi og Bonus

1 gjestekatt, Spøkelseskladden

( Muligens en hund til om 6 uker)

  • Like 1
Skrevet

Har hatt undulat (da jeg var virkelig liten), gullfisk (da jeg var liten) og chinchilla (Chilli levde ekstremt lenge, fra jeg var liten pjokk til jeg for lengst var flyttet hjemmefra). Har ikke andre dyr enn hund nå. Kunne tenkt meg katt. Drømmer om geiter.

Skrevet

Akuurat nå har jeg bare en hund, men går vi 1 år tilbake i tid hadde jeg 2 hunder, 3 katter og 1 hest. Blir snart to katter igjen når jeg og typen flytter sammen, siden han har 2 også vet jeg at det blir en hund til etterhvert, men ikke helt enda. :)

Skrevet

Fin samling, men hva er en Afrikansk syvsover? Og hvordan type frosker og slanger har du?

Afrikanske syvsovere er noen små grå "ekorn-liknende" gnagere med buskete hale. Her er et bilde av fjorårets unger som ble født her. Desverre blir ikke disse typisk tamme, så det er noe helt annet å ha enn f.eks tamrotter. Men de er fryktelig søte og veldig underholdende å se på.

Har White's trefrosk, og diverse kongepyton, kornsnok, kongeboa og tigerpyton.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Født 13.04.26 i Litauen, en hyggelig og pen frøken som vi håper skal bli en fin turkompis, familiehund og kanskje treningspartner i lydighet.  Vi får se. Helt ny rase for oss, så vanskelig å vite helt hva man skal forvente, men så langt ser det iallefall veldig bra ut. Snart vært i Norge i 3 uker. 🥰
    • Fikk ikke liv i min gamle bruker så malamuten er nå Zelda_. Lenge siden sist, hyggelig å se noen kjente navn fortsatt er her, selv om forumet ikke er så aktivt lenger. 😊
    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...