Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange dyr har dere? Både hund og andre dyr?


Recommended Posts

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hum... 9 hunder 17 hester 60 sauer 3 værer 5 geiter 2 bukker 1 lama 1 alpakka 2 emu 9 høner 2 ender 5 kaniner 2 minigriser 1 esel 4 katter (hvorav 3 fjøskatter) xxx akvariefisker for

2, snart 3 hunder 1 katt 1 Christian

2 hunder 11 slanger 7 gekkoer 2 frosker 3 tarantellaer 8 Afrikanske syvsovere Nå bor jo halvparten av disse dyra hos venninner for øyeblikket da, ettersom vi har hatt en litt lei bosituasjon i

Skrevet

Huff, dette burde jeg eeegentlig ikke svare på. Men ok, here goes.

Hos meg bor det nå:

2 hester (en er bare "min" da, han har en annen eier :) )

3 hunder

3 katter, en er dyrebeskyttelsen sin, men tror de venter på at jeg skal bli lei og bare beholde henne

5 høner

1 hane

Ok, det var ikke så ille egentlig? :o

Skrevet

En hund Gaia, kattene Fauna, Aurora og Cuda, tarantellen Doffen (lasiodora parahybana), fosterhjemskatten Fiona (bengal) og så hadde vi inntill nylig en solomon island ground boa ved navn Sekhmet, men den er i slangehimmelen nå.

Skrevet

Her bor det 2 hunder (snart 3?) og 10 katter. Katteantallet går litt opp og ned siden jeg er oppdretter av rasekatter og jevnlig pensjonerer noen avlsdyr som får sine egne nye hjem, tar inn noen nye avlsdyr, har noen kattunger i ny og ne osv.

Skrevet

2 hunder

3

Huff, dette burde jeg eeegentlig ikke svare på. Men ok, here goes.

Hos meg bor det nå:

2 hester (en er bare "min" da, han har en annen eier :) )

3 hunder

3 katter, en er dyrebeskyttelsen sin, men tror de venter på at jeg skal bli lei og bare beholde henne

5 høner

1 hane

Ok, det var ikke så ille egentlig? :o

Var da egentlig ikke så ille det :P

Her hjemme bor det:

2 hunder

3 katter

1 kanin

:)

Skrevet

Næmmen? :hug:

Ilderne... :no: Avlivet ei pga sykdom 12.10, nå må andre tispa også avlives pga sykdom ingen finner utav... Hun sover bort livet sitt og er egentlig bare slapp og vil ingenting... Og da sitter vi igjen med Kompis, som overhodet ikke vil tåle å være aleneilder.

Pga kattene må det rulleres på hvem som får være i stua. Dermed blir det en del for mange timer ensom på store rommet, for lille herremann som er så ekstremt sosial. Hadde det vært Vitani hadde det funket, for hun har alltid vært mindre sosial og hadde klart seg med de timene hun hadde fått (di sover jo til vanlig ekstremt mye), men Kompis krever litt mer... han er nesten som en hund :blink: Det har funket hittil siden han har hatt ildere å være med, men ikke når Vitani må avlives nå...

Så da skal ei bekjent av oss få han, siden hennes Kompis og vår Kompis er verdens aller beste venner og hun lenge har drømt om at di to skulle få leve livet sammen, da ble valget lett... Selv om det river heftig i hjertet å miste en frisk ilder, så kan vi ikke tenke på oss selv der.. Denne delen av dyreholdet er den verste delen av alt, og jeg hater det :cry:

Skrevet

2 hunder

11 slanger

7 gekkoer

2 frosker

3 tarantellaer

8 Afrikanske syvsovere

Nå bor jo halvparten av disse dyra hos venninner for øyeblikket da, ettersom vi har hatt en litt lei bosituasjon i det siste.

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

HAR hatt tilsammen 2 katter, 4 marsvin, 1 kanin, 2 undulater, 1 kråke, 1 spurv, 1 gråtrost, 1 kanadisk jordekorn/chipmunk, 5 rotter, 4 hamstre, x antall pinnedyr, x antall akvariumsfisk og 2 salamandre.

Utefuglene var kun hos meg for "helbedring" til de var friske nok til å bli sluppet igjen, men kråka måtte bli en god stund (forstuet vinge og ekstremt underernært), så vi hadde en kjempemorsom tid sammen i barndommen, satt på skulderen min når jeg syklet utendørs o.l. :D Og det kanadiske jordekornet fikk vi fra en bekjent som ikke hadde kapasitet til å ha henne lenger (krevde mye stimuli og plass), så vi overtok henne, aner ikke hvordan han som hadde henne fikk henne inn til landet.

Men nå har jeg altså bare en hund, men drømmer om en til. :)

Skrevet

Jeg har:

2 Katter (Egentlig 3, men Timmi er blir kidnappet av naboen :( Skal ned å kjefte på hun å få katten min tilbake... Er bare veldig treg)

3-4-6-7? Rotter i kjelleren

1 flue (Utrolig nok, så den tidligere i dag)

Og det var vel det.. Alle hybelkaninene er så sjenert så de tar jeg ikke med da de blir lett flau :P

(Skal ha en hund i fremtiden når tid og sted tilsier det! Vet egentlig hva jeg vil ha også :wub: :

Skrevet

For øyeblikket har jeg kun 2 hunder. Men tidligere har jeg hatt en ilder, tre kaniner, roborowski dverghamstere og et ukjent antall fisk og akvarier. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...