Gå til innhold
Hundesonen.no

Raske middagsretter av fisk. Del din yndlingsoppskrift!


Recommended Posts

Skrevet

Vet dere hva? Det spises vanvittig mye kjøttdeig her i Norge. Det er faktisk hverken sunt eller økologisk, skal jeg fortelle dere. Men nå startet jeg egentlig ikke denne tråden for å vifte med fingeren (peke-), men for at vi kan utveksle noen gode og raske fiskeretter vi har prøvd.

I dag hadde jeg frosne (lett opptinte egentlig) laksefileter i en form, puttet oppi paprika, vårløk, salt og pepper og helte over et par desiliter fløte. I ovn på 200 grader i ca 30 min. Kokte poteter til. Steike det var godt!

  • Like 1
  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ask sin middagsfavoritt: Man smelter en GOD slump Tine MeieriSMØR i en stor tykkbunnet kjele, slenger oppi frosne torskebiter og litt grønnsaksblanding. Slenger på lokk og lar det putre på lav varme.

Røkt kolje La kolja trekke (så vidt koke) i ca 5-8min (10-15min hvis den er frossen) Server med kokte (mandel) poteter og grønnsaker. Ha tint smør over fisken evt rømme vedsiden av dersom du h

Denne tråden likte jeg! Jeg skal følge den med lupe! Jeg kan ikke skryte av kokkeferdighetene mine, men du sa ordet enkelt og DET kan jeg Jeg kjøper laksefilet og en pose wok-grønnsaker. Pluss et

Skrevet

Man tager poter i terninger, hakket løk, og torsk i terninger( ha fisken i de siste minuttene). Mos poter og løk, salt og pepper, gressløk, rør inn fisken. NAM:)

  • Like 1
Skrevet

Vi kjøper ofte fersk laks på ica maxi når de har 10 kr/bit-tilbud. Har det i en ildfast form med et godt lag pesto, litt sitronsalt og pepper. Så tar vi vaska poteter og skjærer det i båter, krydrer og salter de etter ønske (fullt mulig å ha sunne krydder som blir godt i stede for salt, feks), hiver de i en annen ildfast form. Bittelitt olje er greit. Så hiver vi det i ovnen til de blir neesten ferdig, da er det klart for laksen inn i ovnen, så er laksen ferdig samtidig som potetene har fått et litt sprøtt skall. Pestoen bruker vi som saus. Vet ikke om pestoen er så sunn, men i det store og det hele er det kun laks med noe pesto og poteter (som man kan lage saltfrie og kun med litt olje i bunn). Serveres med grønnsaker. NAM, skikkelig snopmiddag her!

Kanskje hørtes det mye ut? Det er griselett og tar toppen ti minutter. Resten av tiden koser det seg i ovnen.

  • Like 1
Skrevet

Denne tråden likte jeg! :D Jeg skal følge den med lupe!

Jeg kan ikke skryte av kokkeferdighetene mine, men du sa ordet enkelt og DET kan jeg :D Jeg kjøper laksefilet og en pose wok-grønnsaker. Pluss et dryss eller to med krydder. Rask og sunn middag for sånne som meg med kjøkkenskrekk. (Så ja, jeg trenger å følge med akkurat denne tråden..he-he!)

  • Like 2
Skrevet

Ask sin middagsfavoritt: Man smelter en GOD slump Tine MeieriSMØR i en stor tykkbunnet kjele, slenger oppi frosne torskebiter og litt grønnsaksblanding. Slenger på lokk og lar det putre på lav varme. Samtidig tar man noen poteter man kokte dagen i forveien og moser og varmer opp med litt smeltet smør og ev fløte så det blir god gammeldags hjemlagd potetmos. Her i huset er det obligatorisk med erter i potetmosen, men jeg innser at det er sært. Gressløk eller gjerne purre er et must.

Etter passe lang/ kort tid er fisken ferdig, man ser det på den, og maten er klar.

Voila: smørdampet torsk og grønnsaker med hjemlagd potetmos. Digg!

  • Like 4
Skrevet

Tenkte på å opprette ein liknandes tråd tidlegare i dag sidan eg hadde store problem med å finne ut av kva fiskesaus som kunne passe til laksefilet, så her må eg følge med! :P

  • Like 1
Skrevet

Min variant av laks i fløte :D:

Ta et "ark" med folie, legg på en klatt hvitløkssmør, evt litt vanlig smør, legg en laksefilet oppå. Krydre fileten med sitronpepper og Aromatkrydder, legg noen kabler rekeost oppå. Dryss på hakket purreløk og legg noen frosne biter spinat ved siden av. Pakk sammen folien og sett midt i ovnen på 225 grader sånn passe lenge :D. På slutten, når laksen er gjennomvarmet og spinaten tint, hell oppi fløte (så mye man ønsker) og legg i noen reker i som varmes sammen med fløten. Voila - en deilig "suppe". Server gjerne sammen med hvitløksbrød varmet i ovnen sammen med det andre.

Evt: Stek en laksebit i panna med sitronpepper og Aromatkrydder (ja, jeg er glad i den :D). Server med rå grønnsaker som er kutta opp (f eks blomkål, gulrøtter, tomat etc). Ha på en rømmeklatt og server gjerne sammen med hvitløksbrød.

  • Like 2
Skrevet

Den retten til venstre i dette heftet er en av de neste fiskerettene jeg lager. Kjapt, enkelt og ganske sund vil jeg våge påstå. Den kan også tilpasses både lavkarbo og normalt kosthold med tanke på hva du har til eller bare øker spinat/fiske mengden.

Skrevet

Jeg pleier å kjøpe ørretfilet (sånn man får i firepakninger). Tiner det jeg skal ha, og legger på sølvfolie. Tar på salt og pepper, en limeskive, dill om jeg har, og en liten klatt med smør. Lukker sølvfolien, og har i ovnen på ca 170 grader i 15-20 minutter. Voila, superenkelt, fort gjort, og godt :-) Salat eller noe ved siden av.

Pleier og å kjøpe en pose med wokgreier, woke det (eller hva man sier :P ), og på slutten ha i terninger av ørretfilet (eller laksefilet). De skal bare så vidt komme ned i før de er gjennomstekte, så det går fort. Godt med nudler, og hjemmelaget hvitløksdressing :-)

  • Like 1
Skrevet

Dampet kveite *sikle* Man tager kveitefilet og peprer med pepperkvern, legger den på rist el lignende med skinnsiden ned, heller på vann (varmt vann gjør at ting går litt fortere) til det akkurat rekker opp til rista og lar dampe i ca 10 min. Serveres med remulade/rømme/purresmør (smeltet smør som det ligger purreringer i) og egenvalg tilbehør. Jeg bruker like gjerne en grønn salat som kokte poteter. eller begge deler. Og agurksalat (agurk som er skåret med ostehøvel, dekkes såvidt med vann, ha i en dert edikk eller sitron og sukker etter smak). Og raspa gulrot. Og dampet brokkoli. Og og og :lol:

  • Like 2
Skrevet

Fisk i ovn, kan lages i ildfast form eller inpakket i folie: Ta de grønnsakene du lyster på, legg fisk oppå, en klatt smør oppå fiske, krydre. Om dette lages i åpen form kan man gjerne helle fløte oppi også. Nam, nam :D

Wok: wok grønnsaker (frosne eller ferske), legg i fisk i biter eller scampi/kamskjell, tilsett så rød currypasta og kokosmelk, la putre litt. Nam, nam :D

  • Like 1
Skrevet
Dampet kveite *sikle* Man tager kveitefilet og peprer med pepperkvern, legger den på rist el lignende med skinnsiden ned, heller på vann (varmt vann gjør at ting går litt fortere) til det akkurat rekker opp til rista og lar dampe i ca 10 min. Serveres med remulade/rømme/purresmør (smeltet smør som det ligger purreringer i) og egenvalg tilbehør. Jeg bruker like gjerne en grønn salat som kokte poteter. eller begge deler. Og agurksalat (agurk som er skåret med ostehøvel, dekkes såvidt med vann, ha i en dert edikk eller sitron og sukker etter smak). Og raspa gulrot. Og dampet brokkoli. Og og og :lol:

Høres omtrent ut som min middag her litt før jul det der :). Jeg stekte dog kveiteskiva på høy varme i panna først for å få steikeskorpe, deretter i form i ovenen på ganske lav varme med en smørklatt og krydder på toppen :D. Servert med eggesmør (smeltet smør + et kokt egg hakket oppi - gjerne med et dryss persille i følge Ingrid Espelid Hovig :D). Agurksalat, rå gulrot og smørdampet brokkoli. Nammmmm :D.

  • Like 2
Skrevet

Deler gjerne min laksevariant igjen, jeg:

  • Sett stekovnen på 200 grader
  • Finn fram paiform, eller liten langpanne
  • Sprut en dæsj olje litt rundt omkring i bånn
  • Del opp poteter i båter, pommes frittes eller ikke så altfor tjukke båter, eller litt av hvert, så de ikke bruker så lang tid på å bli ferdige. Hiv potetene i formen. Strø på salt og pepper og vend potetene i ojle og krydderet, slik at de blir krydra og feite over alt. Vask fingra
  • Krydre et par tinte laksefilèter (eller bruk sånne ferdigmarinerte), måk plass til dem i formen og legg dem sånn midt i, med poteter rundt omkring. Vask fingra igjen
  • Ta en hel hvitløk og knørv dem mellom henda, slik at båtene deler seg, men det løse skallet detter av. Strø båtene hele oppi formen.
  • Ta noen klatter med meierismør og fordel over fisken og her og der over potetene.
  • Putt formen i ovnen og ta en liten treningsøkt med bikkja på terrassen, eller gå den lille tisserunden
  • Når du kommer inn, setter du på en liten kjele med litt vann i. Hiv oppi ca 1/2 teskje salt.
  • Når vannet nesten koker, tar du noen små buketter brokkoli, sukkererter, gulrotbiter og eller hva du måtte ha av grønnsaker og hiver oppi. (Noen liker å putte grønnskaer i ovnen også, eller rå. Jeg tåler ikke rå og liker ikke svidd brokkoli)
  • Etter noen minutter er grønnsakene ferdige. sukkererter skal bare såvidt forvelles.Hell av vannet
  • Nå har maten stått i ovnen i en drøy halvtime og grønnsakene er ferdige og du kan spise. Veldig, veldig godt.

  • Like 2
Guest Yellow
Skrevet

Ovnsgratinert laks er alltid godt, og sunt!

*Krydre godt laksefiletene med litt salt, pepper og litt hvitløkskrydder.

*Kutt valgfrie grønnsaker i passelige biter rå (bruker selv gjerne gulrot, brokkoli, blomkål).

* Bland grønnsakene sammen med en boks freme fraiche, ferdig krydderblanding til dette/eller krydre godt selv med paprikapulver, chili, sitronsaft, litt salt, pepper.

*Legg blandingen i en form, for så å legge laksefiletene oppå dette, og så inn i ovnen på 250 grader ca. 30 min.

*Kok poteter ved siden av.

Serveres slik, sammen med smeltet smør, anbefales. :)

Skrevet

:heart: Røkt kolje :heart:

La kolja trekke (så vidt koke) i ca 5-8min (10-15min hvis den er frossen)

Server med kokte (mandel) poteter og grønnsaker.

Ha tint smør over fisken evt rømme vedsiden av dersom du har det.

  • Like 3
Skrevet

Laks (ørret funker og :twitch: ) i fløtesaus med bånnpasta

Jeg er ikke no glad i fisk, men dette går ned på høykant! Jeg har egentlig ikke noe mål på hvor mye av hva, men bare klæsjer oppi det som passer. Så her kommer en "isj" oppskrift fra meg ;)

Først setter man på bånnpastaen

Så surrer man purreløk, fenikkel og gulrot i en stekepanne (kan godt bare kjøre på med grønsaker her!)

Så heller man matfløte oppi stekepanna med grønnsakene, (tror vi ca bruker en sånn 3dl boks med matfløte jeg)

Så slenger man oppi litt hvetemel så sausen blir litt tykkere.

Rør mens det småkoker i 3-4 minutter

Så kutter man Laksefileten(e) opp i terninger på ca 1x1 cm (kan gjerne være litt større) og slenger de oppi stekepannen, skrur ned varmen og lar det stå i 2-3 minutter til laksen er ferdig. Rør litt ved behov, bare så det ikke brenner seg. Når det er ferdig klemmer man ut saften av en halv eller hel sitron i gryta og rører rundt. Serveres som den er, men bånnpasta til. Voila, NAM :D

  • Like 2
Skrevet

Jeg er glad i laksetaco - varm ønsket antall skjell eller lefser etter anvisning, stek en eller to laksefileter, mos de med gaffel så de er lettere å dandere i tacoen, bruk grønnsaker og ost etter ønske, samt tacosaus og annet snadder du liker.

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Man tager en pangiusfilet eller to i en ildfast form som man har en dæsj olje i. Jeg liker å hive løk i båter, brokkoli og en liten dæsj hvitløk. Serveres med kokte poteter/ ovnsstekte potetskiver, raspa gulerøtter og hollandaise saus, sandefjordsmør eller bare litt fløte i formen.

Skrevet

Å, der kom jeg på en annen favoritt også :D. Det er også med båndpasta (men all pasta går fint altså *ler*).

Fres lett litt løk og gjerne fersk spinat i panna, tilsett så fløte og smak til med litt pepper og lett med salt. Legg så i skiver med røykalaks og la dette koke sånn at laksen akkurat er gjennomkokt. Server med pasta til.

  • Like 1
Skrevet

Hakk opp løk og surr den blank i oljen fra en boks tunfisk, ha deretter i tunfisken. Ha så i passe mengde rømme og server med ris til. Godt og enkelt.

  • Like 1
Skrevet

Man tager en stk findus laksefillet. To/tre stk potet, litt løk og to stk gulrot.

Del potetene i skiver/båter/biter alt etter hvilken form som foretrekkes. Bruker ofte skiver jeg siden det går fortere. De må vaskes skikkelig og eller skrelles først. Skrell gulrot og del i biter, hakk løp i ønsket størrelse. Legg i en ildfast for, ha i olje eller smør av ønsket slag. Ha over nykvernet pepper og santamarias fiskekrydder. Sett i ovnen på ca 200g..

Etter ca ti min settes den frossne fiskefilleten inni.. Jeg pleier å legge den på folie ved siden av. Men den kan sikkert legges rett i formen også. Rør i formen så ikke poteter og løk brenner seg fast. La stå til fisken er ferdig. Nyt!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...