Gå til innhold
Hundesonen.no

Presentasjon: FranskDogge


FranskDogge

Recommended Posts

Hei, jeg er nesten ny her på forumet. Siden jeg ikke har peiling på hva som skal presenteres så kan jeg begynne med å si at jeg tror jeg er 183 cm høy, norsk, hannmenneske, blå øyer.

Om noen har lyst å be meg med på middag så er det bare å legge inn en avtale i innboksen så vil jeg svare etterhvert som jeg blir sulten, en drink er jeg også med på men da vil jeg svare etterhvert som jeg blir tørst.

Jeg liker folk som har selvironi. Jeg har det selv uten at jeg skal gå inn på om jeg er selvdigger eller ikke.

Før var jeg på Canis, det er jeg ikke nå lenger. Grunnen til det er at "sjefen" mener jeg ikke bidro positivt, men jeg bidro hvertfall, og det er det som er det viktigste. Det er grunnen til at jeg kom inn her, jeg har tenkt å bidra her. Regner med ledelsen her har en bedre forståelse på humor enn visse andre nettfora har.

Av hva jeg er mest interesert i hos hund så er det Helse og ernæring. Jeg er en smule nøye på helsen og ernæringen til mine. De 2 tingene er noe av det viktigste i ett normalt hundehold.

Jeg skal bidra positivt her inne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 186
  • Created
  • Siste svar
Guest Yellow

Velkommen hit!

Har selv blitt utestengt fra forum, men aldri noe hundeforum. :D Hva måtte til for at du ble dette?

Trodde hundeforum, spesielt Canis, var til for nettopp å diskutere, lære og høre andre sine synspunkter, man må da tåle at andre har forskjellige syn og meninger, slikt gjelder med alt.

Red: Er også på Canis, ja, og husker å ha diskutert litt med deg tidligere, som sagt, alt kan man ikke være helt enige om heller. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen til hundesonen! Jeg har en bruker på canis (Berganden), dog ikke så veldig aktiv.. Utrolig hva slags (intime) saker man diskuterer på canis, flira meg ihjel av den ene tråden der :lol: :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen hit. Vi setter alltid pris på nye mannlige medlemmer! :D Vi trenger folk som bidrar på ulike områder, og vi prøver å ha en grei takhøyde så lenge folk klarer å vise en viss høflighet og ikke angriper enkeltpersoner. Vi har jo også debattkjelleren hvor takhøyden er enda større, så der er det fullt mulig å få slått ifra seg litt :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sikkert ein del som er Canis medlemmer også her inne. Eg er det, og eg hugsar deg godt igjen! :P

Jeg kjenner igjen nicket ditt, men så mye mer vet jeg ikke. Grunnen til jeg lurte var fordi på Canis vet jeg hvem som har greie på hva osv. så om noen av de hadde vært her, hadde det vært greit å vite det.

Velkommen hit!

Har selv blitt utestengt fra forum, men aldri noe hundeforum. :D Hva måtte til for at du ble dette?

Trodde hundeforum, spesielt Canis, var til for nettopp å diskutere, lære og høre andre sine synspunkter, man må da tåle at andre har forskjellige syn og meninger, slikt gjelder med alt.

Red: Er også på Canis, ja, og husker å ha diskutert litt med deg tidligere, som sagt, alt kan man ikke være helt enige om heller. ;)

Åja, jeg kan sende den på melding. Jeg hadde aldri trodd det gikk ann å bli utestengt av den grunnen. Er ikke du ny på Canis? Vært der noen mnd eller noe?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Åja, jeg kan sende den på melding. Jeg hadde aldri trodd det gikk ann å bli utestengt av den grunnen. Er ikke du ny på Canis? Vært der noen mnd eller noe?

Jo, er ganske så fersking både på Canis og her inne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen til hundesonen! Jeg har en bruker på canis (Berganden), dog ikke så veldig aktiv.. Utrolig hva slags (intime) saker man diskuterer på canis, flira meg ihjel av den ene tråden der :lol: :lol:

Jeg også, så håper det kommer en sex tråd her snart :D (hvis det var den du mente?)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes han kan styre seg litt om jeg tråkket venninnene hans på tærne. Han med schäferhunden i tråden ble utestengt fordi han protesterte.

Er det mange ifra Canis som er medlem her?

Hva? Jeg har ikke fått meg meg :) Hvilken tråd var dette da?

(antar du "kjenner igjen" meg).

Jeg er mest på canis jeg da :) Litt på hundesonen, men jeg syns det er vanskelig å finne frem *ler* Slik er det når man er vant til den ene plassen, vanskelig å bli vant til noe annet. Men er her inne for å lese litt her og der da :) hehe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er stor overlapp mellom her og Canis - det vil si, jeg tror godt over halvparten her er på Canis, men ikke omvendt. Folkeskikk hører hjemme på alle fora, og det er de som mener det er lavere toleranse her enn på Canis, noe jeg synes er en god ting. Men det har nok litt med størrelse å gjøre også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest vivere
"Hunden min bjeffer når vi har sex" - eller noe sånt, het den vel. Er ikke mange dagene siden.
Åja :) Linken til den tråden gikk som en farsott på Facebook. Hva man kan få seg til å skrive - liksom :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Folk med humor vil ikke ha noe problemer med å lese tråden. (er det noen lignende tråder her inne? Jeg vil snakke sex og hund igjen som en kominasjon).

Ja Shlush, deg husker jeg jo.. Du fikk jo en nominasjon av meg just :) Ja jeg fant også lettere fram på Canis, men blir vel vant med disse omveiene her inne etterhvert :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...