Gå til innhold
Hundesonen.no

Saarloos Wolfdog: Crying Wolf Orion of Ulveblikk


AG79
 Share

Recommended Posts

Han er ok på innkalling... han kommer alltid.. men det kan hende han vil hilse på fremmede før han tar seg bryet med å komme å få på seg båndet..Det er litt avhenging av hvor jeg går om jeg slipper han eller ikke.

Er ikke alle som setter pris på en Saarloos i fritt firsprang..

Ikke? :P Var i grunnen bare det jeg lurte på, om de var sånn polarhund-jeg-går-meg-en-en-tur-på-egenhånd-jeg, men da høres det jo ikke sånn ut nei :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 472
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Halla ! 

Fint i fjellet nå[emoji108]

Posted Images

Ikke? :P Var i grunnen bare det jeg lurte på, om de var sånn polarhund-jeg-går-meg-en-en-tur-på-egenhånd-jeg, men da høres det jo ikke sånn ut nei :)

Nei...det blir fort krise om han ikke har meg i syne.. Da kommer han så fort han kan.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig flott hund, kjenner en som Har fra samme oppdretter, mulig det er kull bror til din, uten att jeg vet dette 100%

Hvordan er trekk egenskapene på disse vs husky, noen som vet? Jeg kommer desverre aldri til å kjøpe en sånn rase, ettersom jeg har for lite kunnskap ;)

Oppdretter har hatt bare to Saarloos-kull, så det er vel en viss sannsynlighet for at de er søsken ja :)

De har helt klart fysiske egenskaper som tilsier at de skal fungere greit som trekkhunder, men så var det viljen da..

Mener at oppdretter har brukt saarloos i spann sammen med huskey under trening.. så antar de trekker greit.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppdretter har hatt bare to Saarloos-kull, så det er vel en viss sannsynlighet for at de er søsken ja :)

De har helt klart fysiske egenskaper som tilsier at de skal fungere greit som trekkhunder, men så var det viljen da..

Mener at oppdretter har brukt saarloos i spann sammen med huskey under trening.. så antar de trekker greit.

Arrester meg om jeg tar feil, men jeg mener at en av de første oppdretterne av SW i Norge skrev at hundene trivdes best uten seletøy, d v s når de fikk løpe fritt. Jeg tror ikke at hundekjøring med SW har vært noen suksess for å si det slik :) men så vidt jeg husker deltok et spann med SW med en utenlandsk eier enten i Femundsløpet eller Finnmarksløpet for noen år siden. Å se SW i et hundeløp tror jeg hører til sjeldenhetene, men det har kanskje Arnaq som deltok i en annen SW-tråd bedre kjennskap til?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg mener ulveblikk kun har brukt saarloos i treningsspann og ikke i løp,

men jeg mener da saarloosene deres synes det var stas med den form for trening..

Har prøvd litt å få orion til å trekke meg på ski.. men han springer helst der han selv vil.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arrester meg om jeg tar feil, men jeg mener at en av de første oppdretterne av SW i Norge skrev at hundene trivdes best uten seletøy, d v s når de fikk løpe fritt. Jeg tror ikke at hundekjøring med SW har vært noen suksess for å si det slik :) men så vidt jeg husker deltok et spann med SW med en utenlandsk eier enten i Femundsløpet eller Finnmarksløpet for noen år siden.

Må nok gi min støtte til Vivere her. De som måtte skaffe seg en eller flere Saarloos for å kjøre hundespann vil nok bli nokså skuffet. Veldig mange SWH trekker, men da i alle rettninger. Og skjelden i den rettningen du hadde tenkt deg. I andre tilfeller er det du som må trekke den. Dette er på grunn av at de fort blir usikkre på nye steder eller hvis er endringer på din faste rute. Fks en bil som ikke stod der i går.

Noen SWH kan reagere nokså krafiig bare av å få på seg en sele. De kan bli redd, usikker og til og med gå på veggene(praktisk talt).

Skal en ha disse til å trekke bør en nok ha en løpsk tispe i front. Under sånne forhold vet jeg om folk som stått på ski bak de.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Orion er en flott kar, og det kunne vært kjekt å sett flere bilder. Gjerne samlet under et sted. Vet at Orions søster og bror har egne websider/blogger. Mye flott der også.

Orions søster Tara:

http://cryingwolftara.blogspot.com/

Orions bror Nuka:

http://bjeff.net/index.php/blogg

Vet at disse to har en Saarloos til hver, ironisk nok er de også søsken. Men i fra en annen oppdretter. Meget flotte, men med et helt annet preg enn de linjene som Orion kommer fra.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Orion46cr.jpg

Orion47cr.jpg

Ble et par nye bilder i dag også..

Utrolig vakker, og takk for linker til blogg. Vil gjerne lære mer om disse:)

Ett spørsmål: hvordan er de ang smerter? Viser de smerte eller er de som ulver og ikke vil vise svakhet?

Nå er det sjelden jeg har sett han ha vondt..eller noen grunn til å ha vondt for den del.

Jeg ikke om det er typisk for ulver å ikke vise svakhet/smerte..

men som valp var det jo selvfølgelig litt piping om han slo seg osv.

Det var en gang i sommer han løp gjennom en eng med høyt gress i voldsom fart... og da midt under et bykst,

traff han en liten motbakke som han ikke hadde sett... da fikk han seg en smell i beinet. Da la han seg ned i et par minutter før han reiste seg opp, og da hinket han i omtrent en uke. Vetrinæren sa det var en muskulær smell som han kom til å gå av seg.. og det stemte jo bra det.

Men det var ikke noe piping eller sutring.

Så det kan være det ..at han gjør et poeng ut av å ikke vise at han har vondt..

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...