Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 253
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Criminal Minds! Ingen over, ingen under, ingen ved siden.

Game of thrones - ingen over, beste serien som er laget. Verdt en titt, vil ikke angre The walking dead - ser du tror du ikke kommer til å like den, men det tror jeg du vil. Veldig bra handling, og

Jeg vil forresten slå et slag for NRK nett-tv! De har faktisk mye bra liggende, og alt er gratis, og man slipper å bryte loven for å få sett det. Det er kanskje ikke så mange tv-serier i samme forsta

Skrevet

Tusentakk for tips folkens! :D

Lastet ned Teen Wolf nå, jeg ler egentlig så sykt av at hovedrollen er KLISS lik naboen min, seriøst. De kunne vært tvillinger! *flir*

Ellers skal jeg laste ned mer når jeg finner harddisken min, sånn at pcen min ikke dør siden det kun er 2 gb ledig plass igjen på den :whistle:

  • Like 1
Skrevet

Værsågod! *gi vekk tid i bytte for å få jobb*

Jeg jobber 40% jeg... men om du flytter til Bergen så skal vi antageligvis snart ansette noen nye, du kan få ta noen timer for meg også. Jeg har ikke vært i full jobb etter studiene for 8 år siden, men så mye tid har jeg aldri hatt...

Ellers har CDON tilbud på noe serier nå.

Skrevet

Game of thrones - ingen over, beste serien som er laget. Verdt en titt, vil ikke angre :)

The walking dead - ser du tror du ikke kommer til å like den, men det tror jeg du vil. Veldig bra handling, og gode skuespillere. Har endelig klart å mase meg til at samboeren skal se den, som også mente at den ikke var noe for han, og nå klarer han ikke å legge fra seg pc'en.

Grimm - handler i utgangspunktet om en moderne "brødrene grim". Ser også once upon a time, men Grimm er hakket bedre (syns jeg).

Terra Nova - kort fortalt.. jorda er syk, og de har funnet ut en måte å sende mennesker tilbake til dinosaurtiden. Der holder de på å etablerer seg så godt de kan, men farer truer overalt..;)

Alphas - noe ala Heroes, en gjeng som har uvanlige krefter, som får uvanlige oppdrag.

Falling skies - jorden er tatt over av aliens, og menneskene prøver så godt de kan å overleve.

Spartacus: Blood and sand - Tar med denne også jeg, siden jeg liker den kjempegodt. Slåssing, blod og sex. Masse nakne kropper, kan det bli bedre? Kniiis :) Litt spent på sesong 2, siden hovedrolleinnehaveren døde av kreft nå nylig, og må erstattes :(

Sons of anarchy - Handler om en motorsykkelgjeng, kjempe bra :)

Ser også dexter, the mentalist, greys, true blood, vampire diaries(litt mer vanlige serier), men de over er favoritter :)

  • Like 4
Skrevet

Er imponert over at du ikke foreslo Home And Away

*fnis** :whistle:

He he.. Home and Away slår såklart alle serier! :D

Men jeg har vell innsett at jeg er en av de få som driver og følger ivrig med på den - så tenkte hun uansett ikke var interessert :lol:

Skrevet

Jeg jobber 40% jeg... men om du flytter til Bergen så skal vi antageligvis snart ansette noen nye, du kan få ta noen timer for meg også. Jeg har ikke vært i full jobb etter studiene for 8 år siden, men så mye tid har jeg aldri hatt...

Ellers har CDON tilbud på noe serier nå.

Jeg bor i Bergen? :P Du mente vel flytter fra Bergen til Oslo ellernoe? *ler* :)

Joda, mens jeg sender ut søknader og CV'er ser jeg serier i mellomtiden. :)

Skrevet

Jeg vil forresten slå et slag for NRK nett-tv! De har faktisk mye bra liggende, og alt er gratis, og man slipper å bryte loven for å få sett det. ;) Det er kanskje ikke så mange tv-serier i samme forstand som en del av det som er foreslått her, men allikevel mye som er verdt å se. Noe er tilgjengelig i evigheter, andre ting er bare tilgjengelig en uke eller en måned etter at det ble sendt på TV. Uansett - her er linker til noe av det jeg liker best der, både tv-serier, tv-programmer og filmer:

Pitbullterje (tilgjengelig bare i en måned)

Buzz Aldrin - hvor ble det av deg i alt mylderet?

Dama til

A room with a view (Firenze :heart: )

Flyttefeber - en ny start (dette er en helt herlig programserie! Jeg har sett den to ganger, bare fordi historiene rørte meg på hver sin måte)

Fjortis med stort mot (for sånne som meg, som syns britiske dokumentarer er helt fantastiske)

Fjortis og forelska (for sånne som meg, som syns britiske tenåringer er ren underholdning selv om de ikke mener å være det)

Glamourmodeller - mamma og jeg (enda en sånn underholdende britisk dokumentar)

Humor - Nord-Koreas svakeste punkt

Håkon og Haffners byggeklosser (for sånne som meg, som syns arkitektur og byutvikling er spennende)

Jakten på Storbritannias gjerrigste person (har jeg nevnt at jeg liker britiske dokumentarer?)

Nytt på nytt (hver sending blir liggende ute i tre uker)

Partydronninger

Teenage Boss

Tre brødre som ikke er brødre

Trekant

Uti vår hage & Uti vår hage 2

Som sagt er det ikke akkurat det spurte om egentlig, tenkte bare jeg skulle tipse om gratis underholdning som ikke nødvendigvis er helt hjernedød. :aww:

  • Like 4
Skrevet

Har ikkje lest gjennom alle svara du har fått her, men jah... Huffameg, har starta på alt for mange seriar opp gjennom tida skjønar eg :icon_redface:

  • Grey's Anatomy
  • Lie to Me
  • Merlin
  • The Secret Circle
  • The Vampire diaries
  • Fringe
  • Hertland
  • True Blood
  • Cougar Town
  • Life Unexpected
  • Hawaii Five-0
  • FlashPoint
  • Switched at birth
  • Hellcats
  • Teen Wolf
  • Legend of the seeker
  • 2 broke girls
  • Make it or break it
  • Hart of Dixie
  • New girl
  • Once upon a time
  • Revenge
  • Suburgatory

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Har sett/følger med på:

True Blood

The Vampire Diaries

Glee

Suits

Swtched at Birth

Shameless (US)

Dexter

Once Upon A Time

Spartacus

Teen Wolf

Kommet tre nye på listen og jeg må begynne på noe enda nytt *puh* Hardt å ikke ha tv :P

Skrevet

Startet selv å følge med på New Girl og Once Upon A Time etter å ha sett denne tråden, og spesielt sistnevnte anbefaler jeg (selvom jeg var veldig skeptisk til den først.) :D

Ellers skal jeg nå begynne å se Drop Dead Diva, vet ikke enda om den er noe bra, men det finner man jo ut av!

Skrevet

Nettopp fullført serien Rome.. den er vel noen år gammel, men jeg likte den veldig godt. Anbefaler den om du liker kjekke menn i skjørt.

  • Like 2
Skrevet

Vil virkelig anbefale:

- Lie to mie(eller løgner på norsk): et team som leser kroppsspråk for å løse blant annet mordsaker. Hovedpersonen er helt rå=D

- Pretty little liars

- Homeland

- Ghost whisperer

- Hundehviskeren

ellers er jo Dexter en råbra serie, men den hadde du jo sett:)

Skrevet

Vet ikke om du har fått det med deg, men sesong 2 av Shameless startet på søndag som var :P

Jeg absolutt elsker den serien.

ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆH :frantics:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...