Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hadde en flott dag i går med MANGE langhårscollie - 57 påmeldte! :thumbs: Mackenzie ble nok litt for amerikansk ("strong") i hodet for dommer Michael Camac (i likhet med broren, vil jeg tro). Men det er OK, jeg var uansett kjempefornøyd med hvordan hun oppførte seg! Det var vel bortimot halvparten som fikk blått. Mackenzie fikk rødt og 3. beste uten CK i åpen tispe, en klasse på 17 stk (var sikkert et par IM, da). De to helsøstrene som stilte var mer typenøytrale og den ene vant åpen klasse og endte som 4 BT og den andre ble BIR og fikk NV-11-tittelen. Så fikk vi springe i store ringen med oppdretterklasse og det var veldig gøy, selv om vi ikke ble plassert. Takk til Lill som var med og handlet.

  • Svar 165
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Peggy, verdens fineste Peggy, ble beste juniortispe og Norsk Juniorvinner 11! Det var 14 stykker i klassen, så det var FANTASTISK gøy! Etter dette var det inn i beste tispe, og der slo hun alle, bort

Tusen takk for alle gratulasjoner :D Da vi ble plassert som beste tispe var det egentlig gjort for meg. Samme hva som skjer i BIR/BIM så bryr jeg meg ikke. Nå er hun endelig champion Det var så

Sonen har de fineste hundene, for tenk . Vi kom hjem med to nye titler i bagasjen, vi også . Willy gikk hen og slo alle hannhundene, han, og ble beste hannhund med CACIB og BIM, mens Babs ble beste

Skrevet

Herlighet for en dag. Jeg stilte først Memphis som stod og gikk som en konge. Denne hunden har aldri fått noe dårligere enn ck. For første gang kan jeg si at dommeren -som er en allrounder- virkelig hadde glemt rasestandarden. Enorme Sting var en mellomstor hannhund, han, og de hadde alle for fallende kryss og for liten brystkasse. Når jeg ble overrakt en gul sløyfe så ble jeg stående og måpe. Hæ?! :lol:

Inn med Sting i championklasse, og jeg hadde håp om at dette ville bli hans 4de vinnertittel. Nr 2 uten ck. Også første gang han ikke får ck. Skuffet? Ja! Dårlig taper? Ja!

Skrevet

Ingen höjdare resultatmessig for oss, men hatt en superkoselig helg i Oslo i godt selskap av hyggelige nordmenn og svensker i det minste :)

Gårsdagens morsomte for min del var å vise barnebarnet Chili i en unghundklasse der over 50% ble kastet ut - tiltross for sin unge, uferdige kropp fikk frøken Chili Excellent og ble nr 3 med CK, superfornøyd med henne! De andre hundene jeg stilte med forhåpninger så ingen av dommerne kvaliteten i :lol:;)

Derimot ble jeg med i en avlsklasse etter fineste Sune, som er slekta valpis kommer fra, den ble intet mindre en BIS :D Deretter løp vil tilbake til flatfolkets årlige koldtbord og mumset mat, kaker og løsgodis fra Sverige! :D

Skrevet

Aïda fikk blått idag, dommeren ville hatt bedre skulder på henne, og det er jeg forsåvidt enig i :P Var flere som fikk gult og et par som fikk grønt idag, så blått er helt greit :) Var maaaaange staffer idag - 153 - og jaggu mye fint å hvile øynene på!

Skrevet

Når man passerer et bur med en kelpie, aussie og vorsteh i så er det ikke så mye tvil om at Benedicte er i nærheten. :P Fikk ikke sagt hei til SoppenCamilla, hun var så opptatt med å skrive. Kaja møtte vi på vei ut, hun kan få fortelle selv hvordan det gikk.

Vi var jo der egentlig for å trene med Kovu, men bare parkeringsplassen var mer enn nok for ham i forhold til trening på andre hunder. Så han fikk sitte i bilen mens vi gikk rundt og samlet inn fôrprøver. :P Det ble nytt trekkbelte også (Gaupa) og litt godbiter og Odin-fôr (Robur) som vi betalte litt for.

Dagens overraskelse var standen til Nature's Menu, som vi brukte i England og endelig har fått tak i her i Norge. Fikk med et par kilo til pølsedyra her hjemme, så nå blir det årnings. Skal reklamere om det i egen post.

  • Like 1
Skrevet

Trym fikk slett rød, men jeg er veldig fornøyd når kun 10-11 stk av 22 fikk rød. Verdens mest knall kritikk og :D Attractiv dog, exelent in movement, everything in correct propotions, and in fit show condition.

Tuva fikk blå med kritikken: Brindle bitch, lovely head, dark eyes, clean muzzle, correct bite, a little strong all over? lack upperarm, decent hindquarters, could have moved better.

To forskjellige dommere det her altså. Tispedommeren ville ha dem tynne og nette uten for mye muskler.

Skrevet

For oss ble det rød og 3jkk, ikke så mye å rope hurra for akkurat :P MEN på kritikken fikk jeg "velvist" og det var utrolig kjekt for meg siden jeg har trent mye på handlingbiten i det siste :) kan leve på den LENGE!

Skrevet

Ingen plassering på Gross idag men flott kritikk fikk han:

Exellent i type.Utmerkede kroppsproposjoner.Maskulint uttrykk.Kunne vært renere i det hvite snute båndet. Velvinklet foran og bak.

Utmerket kryss og haleføring,beinstammen passer størrelsen.Meget velvist,utmerket temperament.

Exellent med ck. Aller fineste Tjukkågo!! :wub: :wub:

Gratulerer igjen til alle flotte prestasjoner!!

  • Like 4
Skrevet

Aïda fikk blått idag, dommeren ville hatt bedre skulder på henne, og det er jeg forsåvidt enig i :P Var flere som fikk gult og et par som fikk grønt idag, så blått er helt greit :) Var maaaaange staffer idag - 153 - og jaggu mye fint å hvile øynene på!

Jeg så dere i ringen ^^

Nå er jeg spent på hvordan det gikk med Tesh, har fått høre at dommer slo ned på "fete" hunder ;)

Slo ned og slo ned, han kommenterte det ihvertfall.

Tesh sto greit, men gjorde ikke annet enn å hoppe, bite og tulle med armen min så dommern (sa selv) han kan kan ikke gi mer enn blå når han ikke ser bevegelsene, men absolutt en flott hund). Han sa også til dommerelev at det er en av de bedre hodene han har sett på lenge! Og akkurat sånn de skal være.

Søstern ble Norsk Juniorvinner :)

Kritikken var fin, men den ligger i bilen :P

Edit: Stilte jo også en rottweiler tispe (hennes første utstilling og hun likte det ikke). Tannvisinga var et ******* for dommern skulle telle, dra og dytte i hele kjeften hennes. Men han digget hunden! Sånn rent bortsett fra at hunden var redd, trakk seg for dommern og ikke fikk opp ørene i det hele tatt så var kritikken helt super og han vil gjerne dømme henne når hun får mer trening i ringen. Hun fikk rød og gikk ut som nr 5 :)

Guest Michellus
Skrevet

Soniser har gjort det supert denne helga ser det ut som :D Jeg for min del har forelska meg hardt i BIR akitaen, men så skal det sies at jeg elsker akitaer og da spesielt brindle akitaer :wub:

Skrevet

Jeg har ikke landet enda jeg :P

Men min lille Offe slo til å ble Norsk Juniorvinner 2011! :D :D Var 11 juniortisper, så er veldig fornøyd med det. I tillegg var dommeren Ole Staunkjær som var med å skrev rasestandarden, ekstra stas!

norsk-juniorvinner11.jpg

Og gratulerer til alle andre som har gjort det bra :D

Edit: Glemte å si at hun ble 6. beste tispe, og bak henne stod det 3 champion-tisper! :D

  • Like 9
Skrevet

2x 3.plass på meg i helgen!

Kiter gikk ganske dårlig, men takket være meg (ja, jeg velger å ta all ære fra den lille tufsen) klarte vi å sjule feil og hanke inn 186 poeng som holdt til en fin 3.plass av 33 ;) Han hadde en bra fellesdekk, dekk i fra holdt, stå under marsj og fikk 10 i helhet, resten synes jeg gikk dritt.... Han dratt ut, var seig men gira på en gang. Forvirrende!

Amira var HELT på nett og sprudlet i ringen idag! Herlig! 295poeng og 3. plass der også :) Hun fikk blant annet 10'er på fellesøvelsene, ruta og metallapport. Resten gikk i 9'ere, med et unntak av apport dirigeringen der hun hadde et løst tygg og fikk 8,5. Uten tygget villa han gitt 10'er sa han...

  • Like 6
Skrevet

Nei, du, nå er målet mitt for helgen nådd. En av hundene jeg stilte fikk vinnertittelen :aww:

:lol:

Hmm ja, det var visst det.

Men en ting skal du ha, du og Hottie kler virkelig gult sammen :lol: Du gjorde en fin jobb med henne og det er da ikke din skyld at hun behøver mere forbryst og er kort i ryggen. Tusen takk for hjelpen, jeg syntes du gjorde det beste du kunne ut av et ikke altfor bra materiale :) Takk også til Lill for ringside support og hjelp til Marie når jeg bare bet hodet av henne i nervøsitet :)

Mocca fikk handler som har vist mammaen hennes til cert tidligere og han gjorde en formidabel jobb. Hun sto og gikk som den lille prinsessen hun er, men hun er ung og behøver mere utvikling så en blå var det hun skulle ha idag og det er jeg fornøyd med :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg så dere i ringen ^^

Slo ned og slo ned, han kommenterte det ihvertfall.

Tesh sto greit, men gjorde ikke annet enn å hoppe, bite og tulle med armen min så dommern (sa selv) han kan kan ikke gi mer enn blå når han ikke ser bevegelsene, men absolutt en flott hund). Han sa også til dommerelev at det er en av de bedre hodene han har sett på lenge! Og akkurat sånn de skal være.

Søstern ble Norsk Juniorvinner :)

Kritikken var fin, men den ligger i bilen :P

Edit: Stilte jo også en rottweiler tispe (hennes første utstilling og hun likte det ikke). Tannvisinga var et ******* for dommern skulle telle, dra og dytte i hele kjeften hennes. Men han digget hunden! Sånn rent bortsett fra at hunden var redd, trakk seg for dommern og ikke fikk opp ørene i det hele tatt så var kritikken helt super og han vil gjerne dømme henne når hun får mer trening i ringen. Hun fikk rød og gikk ut som nr 5 :)

oohh.. hvilken rottis? :P

Skrevet

Peggy, verdens fineste Peggy, ble beste juniortispe og Norsk Juniorvinner 11! :D Det var 14 stykker i klassen, så det var FANTASTISK gøy! Etter dette var det inn i beste tispe, og der slo hun alle, bortsett fra EN championtispe (det var en del andre championer og), og ble 2 BTK! Den foran var champion i Sverige og Finland, men ikke i Norge, så den fikk Certet, men vi er jo STRÅLENDE fornøyde allikevel! Dangerous ble beste oppdretter, og de gikk inn til en 4 BIS! :D Peggy var sliiiiten da vi dro i dag. Hun var med i finaleringen, jo! :heart:

  • Like 22
Skrevet

Peggy, verdens fineste Peggy, ble beste juniortispe og Norsk Juniorvinner 11! :D Det var 14 stykker i klassen, så det var FANTASTISK gøy! Etter dette var det inn i beste tispe, og der slo hun alle, bortsett fra EN championtispe (det var en del andre championer og), og ble 2 BTK! Den foran var champion i Sverige og Finland, men ikke i Norge, så den fikk Certet, men vi er jo STRÅLENDE fornøyde allikevel! Dangerous ble beste oppdretter, og de gikk inn til en 4 BIS! :D Peggy var sliiiiten da vi dro i dag. Hun var med i finaleringen, jo! :heart:

Wow, det er fantastisk :D Gratulerer med tittel! Certet får dere garantert en annen gang.

Guest Belgerpia
Skrevet

Peggy, verdens fineste Peggy, ble beste juniortispe og Norsk Juniorvinner 11! :D Det var 14 stykker i klassen, så det var FANTASTISK gøy! Etter dette var det inn i beste tispe, og der slo hun alle, bortsett fra EN championtispe (det var en del andre championer og), og ble 2 BTK! Den foran var champion i Sverige og Finland, men ikke i Norge, så den fikk Certet, men vi er jo STRÅLENDE fornøyde allikevel! Dangerous ble beste oppdretter, og de gikk inn til en 4 BIS! :D Peggy var sliiiiten da vi dro i dag. Hun var med i finaleringen, jo! :heart:

Fiiiiineste bulldogjenta si det :)

Gratulerer så mye!

Gratulerer Maren med to fine 3 plasser med supre poengsummer også :)

...og til alle andre som er fornøyd og til alle som har gjort det kanonbra!!

Skrevet

Wow, det er fantastisk :D Gratulerer med tittel! Certet får dere garantert en annen gang.

Tusen takk! :D Og ja, er ikke så bekymra for de certene. :whistle:

Fiiiiineste bulldogjenta si det :)

Gratulerer så mye!

Tusen takk! :D :D

Og selvsagt, gratulerer til de andre fiiine sonenhundene! :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...