Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Følte brått for og dele litt av bildene jeg tok for et par uker siden, da jeg var avløser ved min gamle arbeidsplass et par ukers tid, enjoy!

048.jpg

152.jpg

290.jpg

203.jpg

363.jpg

375.jpg

412.jpg

429.jpg

451.jpg

261.jpg

346-1.jpg

362.jpg

497.jpg

004.jpg

061.jpg

049.jpg

086.jpg

092.jpg

157.jpg

268.jpg

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har ikke spurt om det. Jeg har heller ikke spurt om å ta bilder på utstilling, fra hundeparker, treff, kurs eller av noen andre hunder jeg har tatt bilde av noen sinne (mener jeg og huske). En hun

Nå vet jeg ikke hva du mener med mindre optimal kondisjon, en flokete collie, en 12 år gammel dobermann? Jeg kan telle på én hånd hvilke av de hundene jeg har tatt bilde av som faktisk er pensjonatgje

Det må jo være bra for hundenes del at det legges fine bilder av de ut på nettet, kanskje det blir lettere for de å finne nye hjem da?

Skrevet

Tusen takk, alle sammen. Ja, det er en gjeng med go'inger det der :D

Er den røde korthårede(hode) en Thai?

Gresslig søte, og sjarmerende hunder.

Takk, jess, det er en thaijente (til omplassering btw) :)

Kjempefine bilder!

Hvor er det du jobber hen? :)

Enig med Teserere, Thaien var smashing :wub:

Takk takk :) Jeg har jobbet ved Tunge hundepensjonat, nå er jeg der bare en gang i blant siden jeg bor så langt unna :)

Knallfine bilder! Dyktig hundefotograf er du :)

Tusen takk, alltid hyggelig og høre :)

Skrevet

Kjempeflotte bilder! Kjente jeg fikk lyst til å ta en runde med børste og saks på den Collien der :lol:

Haha, ja, det hadde han nok trengt :P Han skal nok styles litt før han reiser tenker jeg, men da er ikke jeg der :)

Så mange vakre hunder, tenk at de har vært uønsket...

Skulle ønske jeg hadde litt større plass!

En del av dem er heldigvis i pensjon, men det er en del av dem jeg har tatt bilde av som trenger nye hjem også :) Hehe, vel, det er ikke bare du som kunne tenkt deg større plass, fikk noen favoritter der nede jeg også :P

Skrevet

Er staffene til omplassering? Hvem, hva, hvor? :lol:

Du er så flink til å ta bilder!

Nei, dessverre, eller skal jeg si heldigvis :) Tusen takk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...