Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 630
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå begynner de å bli søte nå! De har begynt å spise fast føde, de leker, vandrer, JODLER, og er bare søøøte (og vakre!)

Første valp er født! En alledeles nydelig flott tegnet sort/hvit hannhund på 240 g

Sitat sms: "Vi har fått ei nydelig sort keiserinne! Alt vel!"

Skrevet

Intet nytt enda. Den lille gutten har funnet patten og er veldig fornøyd. Mille slikker og vasker som bare det. Ser ingen tegn til ny fødsel foreløpig.

Skrevet

Intet nytt enda. Den lille gutten har funnet patten og er veldig fornøyd. Mille slikker og vasker som bare det. Ser ingen tegn til ny fødsel foreløpig.

Vi liker en fornøyd liten gutt :heart: ,mens vi venter på hans TO søstre :D

  • Like 1
Skrevet

Mneei.. jeg lurer på om han blir enebarn, jeg :(

2 timer har gått, og ingen antydning til noen ny på vei...

Men den lille sorte tassen er iallefall i super form :D

Edit: Jeg vet neimen ikke om jeg vil selge han helt til england eller ha han selv om han blir enebarn.... *Ulp*

Vi vil jo ikke ha hannhund, menneatte o.s.v.

  • Like 2
Skrevet

Men har dere sett HELT tydelig at det er to ryggrader der? (Jeg skjønner ikkeno av disse bildene og ser alt mulig rart, så jeg spør heller enn å se sjøl). Hvor lenge kan dere i så fall vente før dere drar til veterinær for å få ut de(n) siste?

Skrevet

En tur til vet for å sjekke om hun er ferdig? Aner ikke hvordan slikt virker jeg, men syns jo ikke han skal bli helt enebarn da. Er jo bestilt to til! :lol:

Men åååh en sorthvit millesønn :wub:

  • Like 1
Skrevet

Grattis med den sorte!

Det har ikke stoppet opp da? Det skjer jo fort ved få valper, regner med at du har prøvd å stimulere henne :)

Skal du ta røntgen og sjekke om hun er tom?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...