Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

1uke_zps49641ebb.jpg

En av disse blir Mayahs lillesøster om noen uker. På bildet er de 1 uke gamle. Født 7.mars.
Gleder meg veldig til å se nye bilder av småtassene! :wub:

  • Like 9
  • 2 weeks later...
  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må bare få skryte litt av Nuka. I går gikk vi opp til bronsemerkeprøven i lydighet, og hun stod med glans! Enkeltdekken ble gjort felles, og det var jeg spent på. Nuka er usikker på andre hunder, men

Kan jo oppdatere litt med bilder av malamutefrøkene her. Vi har flytta fra Østlandet til Nordland, og trives utrolig godt her. Nydelig natur utenfor døra, og fantastiske muligheter for fjellturer og t

Takk for godord om jentene Legger ut noen bilder tatt av @Arcticaa (Bluejay Photography)

Posted Images

Skrevet

Noen nye bilder av Mayah:

29032013060_zps34ec503b.jpg

4ed6560e-7c1e-46d4-9635-f319549d5bfb_zps

29032013059_zpsfd96c0a8.jpg

29032013025_zps70be5b99.jpg

Mayah er en snill og behaglig hund å h liggende i teltet. Fra påsketelttur i natt :)

Nye minimutten er nå 3 uker gammel. Her er noen bilder av tispene lånt fra Kennel Trap Line sin hjemmeside:

tispe33uker_zpsdaf550bb.jpg

tispe23uker_zps2b7469a8.jpg

tispe13uker_zps6c649383.jpg

Blir spennede å se hvem som kommer hit om noen uker! Hennes navn er bestemt, Nuka :wub:

  • Like 6
Skrevet

Så flott Maya har blitt! Gleder meg til å følge med på nye lille valpen :) Regner med jeg ikke trenger å spørre om du er generelt fornøyd med rasen, siden du nå venter nr to :lol: Om ting går som det skal blir det nok en malamute på oss etterhvert.

Skrevet
Sier som Toril! Mayah :wub:

Også gratulerer med nytt troll! Hvordan uttaler du navnet? Nuka, rett fram? :) Som i Noka bare med u? :P

Navnet utaler Nuka rett fram :) Ordet "nukka" betyr "lillesøster" på et inuitspråk, men jeg sløyfa en k :P

Så flott Maya har blitt! Gleder meg til å følge med på nye lille valpen :) Regner med jeg ikke trenger å spørre om du er generelt fornøyd med rasen, siden du nå venter nr to :lol: Om ting går som det skal blir det nok en malamute på oss etterhvert.

Jeg er veldig fornøyd! Malamute passer perfekt til meg. En aktiv og glad rase! Har rukket å møte endel individer de siste årene. Rasen er bare helt rå!

Spennende om det blir en mutte på dere også! De er supre :wub:

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

I går var jeg på besøk hos valpene. Fy så nydelige de er! Det var en aktiv og glad gjeng. Alle jentene er veldig fine, så jeg har ingen favoritt :) Jeg får den siste tispa etter at oppdretter og hannhundeier har valgt sine. Satser på jeg får vite hvem min førken er om 1-2 uker :D

Det ble mest prating og lite bilder, men her er en smakebit. Valpene er 4 uker og 5 dager på bildene.

090413001_zps8abbb77d.jpg

090413003_zps7406bd4d.jpg

090413005_zps7e636acf.jpg

090413006_zpsd52ba454.jpg

090413007_zpsc14c8c72.jpg

090413002_zps2883e70c.jpg

:wub:

  • Like 1
Skrevet
Så nydelige små :wub: Mayah er også superherlig :)

Helt OT, men har du fått deg valp? Kjørte forbi en som var veldig lik deg med en valp (buhund?) i dag ved Antrozoologiseneret

Skrevet
Helt OT, men har du fått deg valp? Kjørte forbi en som var veldig lik deg med en valp (buhund?) i dag ved Antrozoologiseneret

Haha, ja det var nok meg :) Jeg og Duva (buhund ja) var ute å ruslet rundt forbi :) Kanskje vi kan møtes en dag når lille Nuka har kommet? Tror Duva hadde likt å lekt med en valp på hennes størrelse :) Hvor mye veier egentlig malamutene når de er leveringsklare?

Skrevet
Haha, ja det var nok meg :) Jeg og Duva (buhund ja) var ute å ruslet rundt forbi :) Kanskje vi kan møtes en dag når lille Nuka har kommet? Tror Duva hadde likt å lekt med en valp på hennes størrelse :) Hvor mye veier egentlig malamutene når de er leveringsklare?

Vi vil gjerne møte dere! Mayah veide litt over 6 kg når jeg hentet henne. Tipper Nuka er omtrent der også :)

Skrevet
Vi vil gjerne møte dere! Mayah veide litt over 6 kg når jeg hentet henne. Tipper Nuka er omtrent der også :)

Så bra :D Duva veier 5,9 kg nå så da er ikke størrelseforskjellen så altfor stor når du får Nuka hjem :)

Skrevet
Så bra :D Duva veier 5,9 kg nå så da er ikke størrelseforskjellen så altfor stor når du får Nuka hjem :)

Oh! Det blir superstas! :D Gleder meg til å se minien din!

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...