Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går var jeg og henta denne vesle malamuteføkna. Hun er fra kennel Trap Line, og er etter Trap Line Spirit Thelma (mor) og den franske importen Drogba Okkomut des rives du haut (Pepper, far). Denne jenta har fått navnet Mayah til daglig. Kennelnavnet blir Trap Line Ligthfoot Mayah.

Mayah er en tøff liten dame. Etter vi forlot oppdretter i går har det ikke kommet en eneste klagelyd, bare noen ”se på meg daaa”-bjeff. Elwira har også overasket meg stort, og tatt godt imot den nye lille. Veldig deilig for meg å se at de går såpass godt sammen! :ahappy:

Slenger med noen bilder av vesla og Elwira. Det er vel ingen grunn til å fortelle hvorfor denne dotten har gått rett i hjertet på oss wub.gif

22082011012.jpg

22082011017.jpg

22082011025.jpg

22082011031.jpg
To trøtte jenter :ahappy:

22082011035.jpg

22082011039.jpg

22082011046.jpg

22082011048.jpg

22082011055.jpg

wub.gifwub.gif

  • Like 3
  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må bare få skryte litt av Nuka. I går gikk vi opp til bronsemerkeprøven i lydighet, og hun stod med glans! Enkeltdekken ble gjort felles, og det var jeg spent på. Nuka er usikker på andre hunder, men

Kan jo oppdatere litt med bilder av malamutefrøkene her. Vi har flytta fra Østlandet til Nordland, og trives utrolig godt her. Nydelig natur utenfor døra, og fantastiske muligheter for fjellturer og t

Takk for godord om jentene Legger ut noen bilder tatt av @Arcticaa (Bluejay Photography)

Posted Images

Skrevet

Tusen takk! :ahappy: Ja, hun er en liten søt rakker :wub:

Nydelig :wub: Hun der blir nok en flott turkompis etterhvert :)

Jeg håper det ja! :)

Heeeeerreguuuud :wub: Så nydelig! Hu blir sikkert ei fin snelle! ;) Skal du bruke henne i trekk og kløv osv eller?

Det blir trekk og kløv som er hovedfokuset ja! :ahappy: Ellers håper jeg vi er så se på en og annen utstilling, også har jeg litt planer om å prøve litt blodspor etterhvert :D

Skrevet

Grattis - og med verdens beste barnepike! Tror ikke man finner no' bedre enn en golden til det, altså. :wub:

Du sier noe :) Golden er herlige sjeler! Min er noe sær da, men hun er da en golden :D

Skrevet

Veldig veldig fin :wub: ! Og veldig fint at Elwira ikke ville spise opp minien.. :whistle: Jeg og Nora gleder oss til å komme å besøke nå snart :D Vi er jo tantene hennes! :D Tipper Nora vil like å leke med henne også :ahappy:

Skrevet

I dag når jeg skulle levere poden i bhg så jeg en sånn liten ramp! Med en høy mann med blå jakke? Kan det være eller finnes det to av de i samme alder i Drammen? Var i parken, kjempesøt!

Skrevet

I dag når jeg skulle levere poden i bhg så jeg en sånn liten ramp! Med en høy mann med blå jakke? Kan det være eller finnes det to av de i samme alder i Drammen? Var i parken, kjempesøt!

I parken på bragernes? Det var ikke Mayah ihvertfall, hun har såvidt fått oppdage litt av gata utenfor her enda (med mindre pappa stjal henne på tur i dag tidlig mens jeg sov. Han er høy med blå jakke :P haha) Morsomt om det er en gjevnaldrende mutte i nærheten! :ahappy:

Finnes nok noen av dem ja. Det har vært så mange kull på østlandet i år (for mange, oppdrettere sitter igjen med flere), så er nok noen ute i gatene og tusler vil jeg tro.

Haha, nå sitter hu og trykker på tastaturet med nesa mens jeg skriver. Hun vil jo også trykke! :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...